Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem nosacījumiem Ukrainas bēgļiem var tikt piešķirta dubultpilsonība. Gadījumā, ja likumprojekts tiks apstiprināts 2. lasījumā, tas jau 21.aprīlī tiks izsludināts, paredzot, ka, kamēr Ukraina nav ES vai NATO dalībvalsts, tās emigrējušiem pilsoņiem iespēja iegūt Latvijas pilsonību ir tikai tad, ja tie atsakās no Ukrainas pilsonības.

Pilsonības likums nosaka nosacījumus, pie kādiem ir iespējama dubultā pilsonība un ar kurām valstīm Latvijai tā drīkst izveidoties. Šo valstu vidū neietilpst Ukraina. Progresīvo līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa uzsver, ka valstu saraksts, ar kurām Latvijai drīkst būt dubultā pilsonība, būtu steidzami jāpaplašina, tajā iekļaujot arī Ukrainu.

"Šobrīd katru dienu redzam simtiem ģimeņu, mātes ar bērniem, kuras neuztver tikai Latviju kā pagaidu apmešanās vietu, bet kā zemi, ar kuru veidot savu nākotni un kurā dzīt saknes. Tiek intensīvi apgūta latviešu valoda, apliecināta lojalitāte Latvijai un tās demokrātijai. Ja šīs ģimenes ilgāk uzturēsies Latvijā, tās potenciāli vēlēsies saņemt dubultpilsonību. Tomēr esošie normatīvie akti viņiem iespēju gūt Latvijas pilsonību sniegs, tikai atsakoties no savas dzimtenes.

Būtībā mēs liekam saraut saiknes ar savu valsti, ko, protams, viņi nedarīs, un kara apstākļos būtu nehumāni no viņiem to prasīt. Iekļaujot Ukrainu to valstu sarakstā, kuru iedzīvotāji pie noteiktu kritēriju izpildes var pretendēt uz dubulto pilsonību, mēs pasakām, ka viņi šeit ir gaidīti. Savukārt Latvijas saikne un sadarbība ar Ukrainu no tā veidosies tikai stiprāka," skaidro Antoņina Ņenaševa.

Grozījumi Pilsonības likumā steidzamības kārtā šobrīd tiek skatīti, jo citu starpā tiek skatīts jautājums par pilsonības atņemšanu krievu baņķierim Pjotram Avenam, kurš ir līdzīpašnieks ASV sankcijās iekļautajai "Alfa-Bank" un tiek uzskatīts par Krievijas prezidentam tuvu personu. Gadījumā, ja likums netiks papildināts ar Ukrainu kā valsti, kuras iedzīvotāji var pretendēt uz dubulto pilsonību, tas tiks apstiprināts 2. lasījumā un likumprojekts tiks izsludināts tajā pašā dienā (21.04.2022.) un stāsies spēkā nākošajā dienā 22.04.2022, līdz ar to liedzot naturalizācijas iespēju tūkstošiem ukraiņu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...