Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Televīzija (LTV) norāda, ka SIA "Hannu Pro" valdes priekšsēdētājs Kalvis Baumanis 23.maija publikācijā izplatījis nepatiesu informāciju.

Sabiedriskā medija pastāvēšana un attīstība ir būtiska Latvijas drošībai (LTV ēka Zaķusalas krastmalā 33 ir kritiskās infrastruktūras objekts), tāpēc LTV ar vislielāko atbildību un rūpību pilda tiesību normās noteiktos pienākumus, t.sk. lietderīgi rīkojas ar tās rīcībā esošajiem finanšu līdzekļiem, īstenojot Publisko iepirkumu likuma normām atbilstošas iepirkumu procedūras. Abi publikācijā pieminētie atklātie konkursi ir publicēti Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS).

Lai nodrošinātu LTV darbības nepārtrauktību un sagatavotos apvienotā Latvijas Sabiedriskā medija darbības uzsākšanai, LTV šobrīd īsteno iepirkumu procedūras kritiskās infrastruktūras funkcionēšanai nozīmīgu informācijas un tehnoloģisko iekārtu - satura informācijas vadības sistēmas (Media Asset Managemet - MAM) un pārvietojamo televīzijas staciju (PTS) - iegādei.

LTV kā pasūtītājs ir stratēģiski un skaidri definējis sabiedriskā medija vajadzības un atbilstoši izsludinātajās iepirkuma procedūrās norādījis konkrētas prasības, tāpēc kategoriski noraidām "Hannu Pro" publikācijā paustos pārmetumus par vēlmi iegādāties neatbilstošas tehnoloģijas.

Vēršam uzmanību, ka tikai un vienīgi LTV, nevis potenciālais piegādātājs SIA "Hannu Pro" drīkst definēt medija specifiskās vajadzības. LTV ir unikāls elektroniskais plašsaziņas līdzeklis, kura vajadzības nav viens pret vienu pārņemamas no citu valstu medijiem.

Latvijas Sabiedriskajam medijam būs nepieciešama jaudīga multimediju datņu pārvaldības un apstrādes sistēma, kā arī modernas pārvietojamās televīzijas stacijas, tāpēc LTV ir izstrādājusi specifikāciju, lai iegādātos pēc individuāla pasūtījuma projektētu, ražotu, kā arī ar esošajām un plānotajām televīzijas vadības sistēmām savienojamu PTS.

LTV tehniskās specifikācijas pilnveides laikā papildus konsultējās arī ar Igaunijas sabiedriskā medija ERR pārstāvjiem. LTV nepieciešams, lai PTS kompleksi, kas sastāv no vairākām integrētām audio un video iekārtu komponentēm (kamerām, pultīm, režijas, serveriem, vadības sistēmām, sakaru sistēmām, IT darbstacijām, aplikācijām), spētu strādāt gan patstāvīgi (nodrošinot lielu pasākumu televīzijas tiešraides), gan, pieslēdzoties LTV televīzijas infrastruktūrai. Turklāt būtiski, lai jaunās televīzijas iekārtas varētu savietot ar esošajām, nodrošinot sistēmu līdzību un integritāti.

Par satura informācijas vadības sistēmas iegādi

Satura informācijas vadības sistēma ir kritiskās infrastruktūras sistēma, kurā Latvijas Sabiedriskais medijs uzturēs visu iespējamo ar satura ražošanu un vadību saistīto informāciju.

2024.gada janvārī LTV atklātā konkursā par MAM sistēmu piegādi saņēma piedāvājumus no četriem pretendentiem. Atbilstoši Publisko iepirkumu likuma normām LTV lēma par divu pretendentu izslēgšanu no tālākās piedāvājuma vērtēšanas, t.sk. SIA "Hannu Pro", kas nekvalificējās neiesniegta dokumenta dēļ. Uzņēmums ar sūdzību par izslēgšanu no konkursa vērsās Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB). Iestādes lēmums vēl tiek gaidīts. Vienlaikus LTV atbilstoši konkursa nolikumā ietvertajiem kritērijiem veica pārējo pieteikumu izvērtēšanu un izvēlējās atklātā konkursa uzvarētāju.

Ņemot vērā, ka iepērkamā satura vadības sistēma ir iekļauta kritiskās infrastruktūras kopumā, LTV vērsās kompetentajās valsts drošības iestādēs, lūdzot veikt iepirkuma uzvarētāja (gan sistēmas ražotāja, gan piegādātāja) pārbaudi. Pretendenta piedāvātā sistēma ir Rietumeiropā ražota un plaši tiek izmantota daudzos Eiropas elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

LTV aicina kritiski vērtēt uzņēmuma, kurš ticis izslēgts no iepirkuma procedūras, vārdā izplatītās konspirācijas teorijas. Norādām, ka patiesībai neatbilst SIA "Hannu Pro" publikācijā ietvertais paziņojums, ka "LTV ir nolēmusi parakstīt sadarbības līgumu ar šo Krievijas sabiedroto un varbūt pat Krievijas specdienestu kontrolēto uzņēmumu". Kompetento valsts drošības iestāžu slēdziens par konkrētā iepirkuma uzvarētāju vēl tiek gaidīts, tāpēc tikai pēc tā saņemšanas LTV lems par turpmāko rīcību.

Par pārvietojamo televīzijas staciju iegādi

LTV pamatfunkciju veikšanai nepieciešamas modernas pārvietojamās televīzijas stacijas. Iegādājoties jaunus 8 kameru un 14 kameru PTS kompleksus, tikts nodrošināta medija operatīvās darbības nepārtrauktība gan Zaķusalas krastmalā 33, Rīgā, gan ārpus LTV ēku kompleksa.

Lai sagatavotu iepirkumu un informētu piegādātājus par iepirkuma plānu un prasībām, LTV pirms atklātā konkursa izsludināšanas par PTS iegādi un piegādi atbilstoši Publisko iepirkumu likuma 18. panta 2. punktam apzināti izmantoja iespēju rīkot apspriedi ar piegādātājiem. Apspriedē visiem interesentiem bija dota iespēja uzdot jautājumus, savukārt turpmākajā procesā - piedalīties iepirkumā.

Pēc atklātā konkursa izsludināšanas SIA "Hannu Pro" iesniedza sūdzību IUB, aicinot mainīt nolikumā ietvertās prasības un LTV īstenoto iepirkuma procedūru pārtraukt. Būtiski - SIA "Hannu Pro" līdz sūdzības iesniegšanas dienai LTV par plānoto konkursu nebija uzdevusi nevienu jautājumu - ne apspriedes procesa, ne atklātā konkursa īstenošanas laikā. IUB lēmums vēl tiek gaidīts. Līdz IUB atzinuma saņemšanai medijam nav iespēju atvērt abus konkursā iesniegtos piedāvājumus un uzsākt to vērtēšanu.

Vēršam uzmanību, ka SIA "Hannu Pro" jau ir atsaucis IUB sniegtas nepatiesas ziņas, uz kurām LTV norādīja. Piemēram, uzņēmums sūdzībā IUB norādīja, ka no LTV nav saņēmis paziņojumu par iepirkuma procedūras rezultātiem. LTV sniedza neapgāžamus pierādījumus, ka pretēji apgalvotajam SIA "Hannu Pro" paziņojumu ir saņēmusi. IUB sēdē uzņēmums šos pārmetumus atsauca, vienlaikus vēlreiz izplatot nepatiesas ziņas - SIA "Hannu Pro" pārmeta LTV priekšrocību izrādīšanu konkrētam ražotājam, lai gan pats ir šī ražotāja izplatītājs Latvijā.

LTV atkārtoti aicina kritiski vērtēt pretendenta publisko retoriku un veidot tikai faktos balstītus spriedumus.

Attēlā - LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...