Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normu, kas paredz ņemt vērā gan vidējās algas, gan inflācijas izmaiņas 2020.gadā, nākamgad būtiski palielināsies ministru prezidenta, ministru un parlamentāro sekretāru algas. Neatzīstot šādu algas pielikumu pamatotību, Latvijas Zaļā partija (LZP) aicina premjeru, ministrus un parlamentāros sekretārus šobrīd Latvijas valstij tik grūtajā laikā uzvarēt savu cīņu ar naudas kāri un vismaz Ziemassvētkos "atvērt savas sirdis dāvinātpriekam", ziedojot nepelnītos dāsnos algas pielikumus sabiedriski derīgiem labdarības mērķiem.

Saskaņā ar šo likumu, piemēram, ministru prezidentam Artūram Krišjānim Kariņam alga palielināsies par 241 eiro, premjera algai sasniedzot 5055 eiro apmēru, bet veselības ministrei Ilzei Viņķelei algas pieaugums būs 228 eiro. Tādējādi veselības ministre Ilze Viņķele 2021.gadā saņems 4798 eiro mēnesī.

Pakļaujoties sabiedrības spiedienam, valsts prezidents Egils Levits bija spiests lūgt Saeimu atlikt tam iecerēto ievērojamo algas pielikumu 2021.gadā, aicinot likumdevēju grozīt sagatavoto nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, kam parlaments arī piekrita.

Solidarizējoties ar Latvijas sabiedrību, valsts augstākās amatpersonas savus algu pielikumus varētu ziedot gan labdarības akcijai "Eņģeļi pār Latviju", ar kuras starpniecību Bērnu slimnīcas fonds vāc līdzekļus slimu bērnu ārstniecībai un rehabilitācijai, gan akcijai "Dod pieci" vardarbībā cietušu cilvēku atbalstam, gan COVID19 slimnieku ārstēšanā iesaistīto mediķu maltīšu nodrošināšanai, skolēnu, kuri epidēmijās dēļ neapmeklē skolu, pusdienu apmaksai, tādējādi palīdzot to bērnu vecākiem, kuri krīzes laikā ir palikuši bez darba, gan citiem sabiedriski derīgiem mērķiem. Savukārt, ja valsts augstākajām valsts amatpersonām negribas palīdzēt saviem līdzcilvēkiem, tad var savus algu pielikumus noziedot vismaz pārtikai dzīvnieku ēdināšanai patversmēs.

Šāda valsts augstāko amatpersonu rīcība beidzot būtu pozitīvs signāls Latvijas sabiedrībai, ka tās priekšgalā tomēr ir cienījami līderi, kas grūtā brīdī nevairās dalīties ar grūtībās nonākušajiem, palīdzot tiem pārdzīvot smago COVID19 krīzes situāciju, un sākums empātijai un pienācīgam dialogam.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

FotoŠonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi. Toties bija tāda mierinoša rindkopa:
Lasīt visu...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

21

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

FotoAtsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par pienākumu sabiedrībai paust savu viedokli.
Lasīt visu...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...