Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā viņš piemin Valsts policiju un publiski bez pamatojuma apšauba tās darbiniekus un to lojalitāti valstij un nostāju saistībā ar Krievijas karu Ukrainā. Ņemot vērā, ka šī intervija ir radījusi diskusijas, kā arī sēj nepamatotas bažas par iestādi, Valsts policija sniedz savu komentāru.

Valsts policija apstiprina, ka, sākoties karam Ukrainā, ir būtiski pastiprināta iekšējā kontrole, attiecīgi iekšējā komunikācijā ar personālsastāvu tiek regulāri pārrunāti šie jautājumi un nepārprotami tiek norādīts, ka Valsts policijā nav vietas cilvēkiem, kuri atbalsta un attaisno Krievijas karu Ukrainā, kā arī pauž nopēlumu ukraiņu tautas atbalstam. Nekāda atsevišķa pavēle par to nav izdota, un tā nemaz nav nepieciešama, jo par šādām darbībām ir paredzēta vai nu administratīvā vai kriminālatbildība atkarībā no nodarījuma būtības.

Nenoliedzami Valsts policijā dienē un strādā dažādu tautību cilvēki – tai skaitā krievu, baltkrievu un ukraiņu tautības –, kas ir Latvijas pilsoņi un Latvijas sabiedrības daļa. Valsts policijas priekšnieks A. Ruks uzsver, ka Valsts policijā jāstrādā Latvijas valsts patriotiem, kuri mīl savu valsti un atzīst demokrātijas un tiesiskuma pamatvērtības, neatkarīgi no dzimuma, tautības, izcelsmes, mantiskā stāvokļa utt.

Vērtējot izteiktos apgalvojumus, ka “tomēr tāda problēma, ka Valsts policijā ir darbinieki, kuri atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā, ir pietiekami nopietna. Ir atsevišķi iecirkņi, kuru cilvēki nav īstajā pusē", Valsts policija kategoriski noliedz to, ka ir kaut kādas masveida problēmas.

Varam apstiprināt, ka iekšējās kontroles rezultātā esam konstatējuši atsevišķus nodarbinātos, par kuriem ir iegūta riska informācija, kas ļoti rūpīgi tiek pārbaudīta gan iekšēji, gan kopā ar kompetentajām iestādēm. Mēs uztveram šādus apgalvojumus ārkārtīgi nopietni, iestādē ir izstrādāti strikti iekšējās kontroles mehānismi, gan pieņemot dienestā un darbā jaunos darbiniekus, gan vērtējot esošos. Vienlaikus norādām, ka sabiedrībai nav pamata bažām un uztraukumam – Latvijā ir Valsts policija, kas rūpējas un rūpēsies par iedzīvotāju drošību.

Gadījumā, ja pat tiek un tiks saņemtas ziņas par darbiniekiem kā riska informācija, tās uzreiz tiek vērtētas un nodotas Valsts drošības dienestam. Ja tiks konstatēti konkrēti gadījumi un personas, kuri atbalsta Krievijas uzsākto karu, militāro agresiju un veiktos noziegumus Ukrainā – Valsts policijas rīcība būs stingra un tūlītēja – dienestā tādām personām nav vietas.

Šis ir valsts iekšējās drošības jautājums. Aicinām tos, kam ir šādas ziņas par personām, tai skaitā par policijā nodarbinātajiem, kas pauž atbalstu Krievijas karam Ukrainā vai nopēlumu Ukrainas atbalstam, par to nekavējoties ziņot, vēršoties dienestos, nevis televīzijas raidījumos vai publikācijās izteikt nepatiesus faktus, tādējādi mēģinot diskreditēt gan policiju, gan iekšējās drošības situāciju.

Pie Valsts policijas centrālās ēkas aizvien lepni plīvo arī Ukrainas karogs, un Valsts policija ir kopā ar Ukrainu, paužot tai atbalstu un sniedzot palīdzību, kā tas ir iespējams.

Vienlaikus policija atgādina, ka ir paredzēta kriminālā vai administratīvā atbildība par Krievijas agresijas slavināšanu un attaisnošanu vai Ukrainas atbalsta nopēlumu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...