Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nodibinājums “dzivniekupolicija.lv” (turpmāk – Nodibinājums) ir izskatījis Zemkopības ministrijas (turpmāk – ZM) izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu “Noteikumi par dzīvnieku patversmēm un dzīvnieku viesnīcām” (Projekta ID 23-TA-1455) un tā ietekmes novērtējuma ziņojumu un neatbalsta MK noteikumu projekta tālāku virzību, jo projekta būtība un saturs ar izvirzītajām prasībām ir nepārdomāts, daudzos punktos kļūdains un nesamērīgs attiecībā pret citām dzīvnieku turēšanas, aprūpes vai pavairošanas vietām.

Zemkopības ministrijas Veterinārais un pārtikas departaments ilgstoši pretojas steidzami nepieciešama normatīva izstrādei par mājas (istabas) dzīvnieku pavairotāju - audzētāju uzskaiti un kontrolēšanu. Tas rada valstī dzīvnieku pārprodukciju, kuri nereti nonāk dzīvnieku patversmē.

Informējam, ka desmit dzīvnieku aizsardzības organizācijas (turpmāk – DZAO) 26.06.2023. iesniedza Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai (turpmāk – Komisija) priekšlikumus likumprojektam „Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” (Nr.148/Lp14) otrajam lasījumam attiecībā uz mājas (istabas) dzīvnieku pavairošanas un tirdzniecības kontroles nepieciešamību, kur lūdzam Komisiju iekļaut DZAO priekšlikumus 2.lasījumam iesniegto priekšlikumu tabulā.

Iesniegtie dzīvnieku aizsardzības organizāciju priekšlikumi:

Papildināt Dzīvnieku aizsardzības likuma 1.panta terminus:

1.panta 14.punktā pēc vārda “priekam” ar vārdiem “vai arī izmanto pavairošanai”;

1.pantu papildināt ar jauniem punktiem šādā redakcijā:

19) mājas (istabas) dzīvnieka audzētājs – persona, kura pavairo mājas (istabas) dzīvniekus, gūstot vai negūstot peļņu;

20) sterilizācija – dzīvnieka vairošanās funkciju pārtraukšana.

Papildināt Dzīvnieku aizsardzības likuma 9.panta septītajā daļā pēc vārdiem “lauksaimniecības dzīvnieku” ar vārdiem “un mājas (istabas) dzīvnieku”.

Papildināt Dzīvnieku aizsardzības likuma 10.pantu ar jauniem punktiem šādā redakcijā:

“25) valsts nodevas apmēru un samaksas kārtību par mājas (istabas) dzīvnieka reģistrāciju;

26) valsts nodevas apmēru un samaksas kārtību par nesterilizēta (nekastrēta) dzimumgatavību sasnieguša mājas (istabas) dzīvnieka turēšanu;

27) kārtību, kādā saņemama atļauja (licence) dzīvnieku pavairošanai un maksu par licences saņemšanu.”

Papildināt likumprojekta “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” 4.pantā iekļautā 183.panta trešās daļas 3) punktu pēc vārda “reģistrāciju” ar vārdiem “un saņemtās licences numuru”.

Papildināt likumprojekta “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” 4.pantā iekļautā 183.panta trešo daļu ar jauniem punktiem šādā redakcijā:

5) prasības suņu, kaķu un mājas sesku audzēšanai pavairošanai un tirdzniecībai;

6) suņu, kaķu un mājas sesku tirdzniecības atļauju saņemšanas kārtību (licenču, nodevu vai maksas pakalpojumu apmēru).

Papildināt likumprojekta “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” 4.pantu ar jaunu - 188.pantu - šādā redakcijā:

188.pants. Ministru kabinets attiecībā uz mājas (istabas) dzīvnieku audzēšanu pavairošanai nosaka:

1) prasības telpām, kas tiek izmantotas dzīvnieku mazuļu audzināšanai, to aprīkojumam un inventāram;

2) prasības dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei;

3) dzīvnieku kopēju skaitu

4) dezinfekcijas kārtību;

5) blakusproduktu savākšanas un uzglabāšanas kārtību;

6) prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, barošanai un dzirdināšanai;

7) prasības mājas (istabas) dzīvnieka vecumam, ar kādu to atļauts piedāvāt atsavināšanai.

Papildināt Dzīvnieku aizsardzības likuma 53.pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

“(3) Par mājas (istabas) dzīvnieka nereģistrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz divdesmit divām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no trim līdz četrdesmit divām naudas soda vienībām.

Iesniegto priekšlikumu pamatojums (papildinājumi anotācijai):

Viens no galvenajiem iemesliem Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumu nepieciešamībai ir mājas (istabas) dzīvnieku pārprodukcija, kuru izraisa tas, ka dzimumgatavību sasnieguši mājas (istabas) dzīvnieki netiek sterilizēti un notiek nekontrolēta dzīvnieku vairošanās, kā arī apzināta dzīvnieku pavairošana ēnu ekonomikas sektorā.

Lai kontrolētu pašlaik nekontrolējamo dzīvnieku skaita pieaugumu, nepieciešams noteikt regulējumu, kurš paredz paaugstinātu valsts nodevu par nesterilizēta, dzimumgatavību sasnieguša mājas (istabas) dzīvnieka turēšanu, tādējādi motivējot iedzīvotājus veikt savu mājas (istabas) dzīvnieku sterilizāciju, kā arī iegūt līdzekļus dzīvnieku labturības kontrolei un bezsaimnieka mājas (istabas) dzīvnieku uzturēšanai.

Eiropas Parlaments 12.februārī pieņēma rezolūciju, kurā prasa pasākumus pret lolojumdzīvnieku nelikumīgu tirdzniecību. Tā kā Latvija robežojas ar Baltkrieviju un Krieviju, kas ir ievērojamas nelegāli ievesto mājdzīvnieku izcelsmes valstis, kā arī lielais skaits dzīvnieku, kuri tiek piedāvāti sludinājumos, norāda, ka pasākumi pret nelikumīgu lolojumdzīvnieku pavairošanu un tirdzniecību ir svarīgi un steidzami ieviešami, pretējā gadījumā Latvijas legālo mājdzīvnieku audzētāju prestižs un uzticamība Eiropas mērogā tiks būtiski pazemināts, kā arī netiks nodrošināta pienācīga patērētāju tiesību aizstāvība.

Lai kontrolētu mājas (istabas) dzīvnieku pavairošanu, efektīvs veids būtu katram metienam izsniegt licenci, kura apliecina, ka dzīvnieku metiens ir reģistrēts. Licences numurs būtu obligāti norādāms sludinājumā par mājdzīvnieka piedāvāšanu atsavināšanai un nodrošinātu efektīvu dzīvnieku pavairošanas kontroli un patērētāju aizsardzību, kā arī apgrūtinātu no ārvalstīm nelegāli ievestu dzīvnieku atsavināšanu Latvijā.

Svarīgi ir noteikt dzīvnieku pavairošanas regulējumam saprātīgu tvērumu. Tāpēc, līdzīgi kā normatīvos par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību, šis regulējums pagaidām attiecināms uz trīs populārākajām mājas (istabas) dzīvnieku sugām: suņiem, kaķiem, mājas (istabas) seskiem, sākotnēji nosakot, ka obligāta visu prasību ievērošana ir suņu audzēšanai pavairošanas un tirdzniecības nolūkā.

Vienlaikus nepieciešams nodrošināt labturības prasības dzīvnieku audzētavās (“Kucēnu fermās”, kā tās apzīmētas rezolūcijā), kurām nevajadzētu būt zemākām par prasībām, kuras izvirzītas dzīvnieku viesnīcām. Minimālās prasības telpām, pārtikai un dezinfekcijai palīdzētu novērst situācijas, kad dzīvnieku mazuļi tiek turēti nepiemērotos apstākļos, bez veterinārmedicīniskās aprūpes un pat bez pienācīgas pārtikas.

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas, kurus iesniedza iepriekš minētos priekšlikumus:

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Vidzemes ķepas”

Biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”

Cēsu Dzīvnieku aizsardzības biedrība

Biedrība “Zanimal Hope”

Dzīvnieku Tiesību Aizsardzības biedrība “Animal Rights Association B.&T.”

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ķepu ķepā”

Biedrība “Ar sirdi delnā”

Biedrība “Nepērc – Adoptē”

Nodibinājums “dzivniekupolicija.lv”

Biedrība “Ķepu sargi”

Mājas (istabas) dzīvnieku vairošana šobrīd vairs nevar tikt uzskatīta par hobiju. Valstī ir mājas (istabas) dzīvnieku pārprodukcija, kas jāmazina nevis likvidējot esošos dzīvniekus, bet beidzot ieviešot normas, kas novērstu cēloņus – nekontrolētu dzīvnieku pavairošanu, nenodrošinot dzīvniekiem pienācīgu labturību, nereģistrējot saimniecisko darbību. Mājas (istabas) dzīvnieku pavairošana šobrīd ir būtisks ēnu ekonomikas segments.

Lūdzam neapgrūtināt ar papildus birokrātiskām prasībām dzīvnieku patversmes un dzīvnieku aizsardzības organizācijas, kas cīnās ar problēmu sekām, bet novērst problēmas cēloni – izstrādāt normatīvus dzīvnieku pavairotāju un audzētāju kontrolei.

Kamēr nav pieņemti normatīvie akti dzīvnieku pavairotāju uzskaitei un kontrolei, neatbalstām nekādu papildu slogu uzlikšanu dzīvnieku patversmēm vai dzīvnieku aizsardzības organizācijām, kuras jau šobrīd strādā uz resursu izsīkumu robežas, lai palīdzētu nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...