Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi skaidri un nepārprotami pauduši savu nostāju pret karu Ukrainā, “latviešiem patīk iebakstīt – viņi ne tā protestē, ne tur iet, ne tā stāv, ne tādus karogus tur, ne tādus vārdus pateica”… Šajā “bakstīšanā” pēdējā laikā sasniegts vēl nebijis līmenis:  izrādās, “viņi” arī ne  tajā baznīcā lūdz Dievu.

Atgādināšu, ka  Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts jau  pirmajās dienās nosodīja karu, piedāvāja savu palīdzību bēgļiem, aicināja Latvijas sabiedrību uz vienotību  un, tiekoties ar valsts prezidentu, uzsvēra: “Karš – tas ir bezjēdzīgākais un drausmīgākais grēks. Mūsu uzdevums ir lūgt Dievu, lai tiktu pārtraukts šis karš, un veicināt Latvijas sabiedrības vienotību. Mēs, Latvijas krievi, neesam atbildīgi par to, ko dara citu valstu valdības. Gribu, lai visi mēs esam kopā Dieva priekšā un mūsu dārgās Latvijas priekšā.”

Nupat 4.maija ekumeniskajā dievkalpojumā Pareizticīgās baznīcas Jelgavas bīskaps Jānis aizlūdza par Latviju: “Mēs pateicamies par mūsu Latvijas brīvību un neatkarību. Stiprini, Kungs, mūsu valsti, dod vienotību, neļauj, lai rastos savstarpējas nesaskaņas ļaužu vidū pēc kultūras, tautības vai valodas piederības. Palīdzi ieklausīties citam citā!”

Tomēr atsevišķiem kūdītājiem, kuri īsti netiek galā ar savām homofobiskajām nosliecēm miera apstākļos, karš (un vēlēšanu tuvums) ir spēcīgs katalizators arvien jaunām izpausmēm. Viņiem  šķiet, ka pareizticīgie “ne tā protestē, ne tādus vārdus pateica”. Latvijas Pareizticīgo baznīca esot “ne tajā” kanoniskajā pakļautībā. Tieslietu un Ārlietu ministrijām esot  jāiejaucas! Citādi apdraudēta valsts drošība!!

Valsts drošību visvairāk apdraud tie, kam gribas provocēt pat baznīcā, pat ticībā. Kas   Latvijas Satversmē gribētu aizkrāsot 99. pantu -   “Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts.” Kam nagi niez arvien vairāk, dziļāk un sāpīgāk sašķelt Latvijas sabiedrību. Bet vai tādai sabiedrībai tiks tā svētība, kas pieminēta mūsu valsts himnā?

Cik labāka un daudz spēcīgāka valsts mēs kļūtu, ja beigtu bakstīt, bet sāktu balstīt cits citu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...