Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies šī gada 5.jūnijā. Tomēr mēs, Ventspils pilsētas pašvaldību vēlēšanu saraksta Nr.7 dalībnieki, kuri vēlēšanu procesā pārstāvēja politisko partiju apvienību “Jaunā Vienotība” un politisko partiju ” Latvijas Reģionu Apvienība”, esam spiesti atzīt, ka Ventspils pilsētā netika nodrošināta taisnīga un līdzvērtīga vēlēšanu cīņa. Turklāt rupji tika pārkāptas likumā noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas un to finansēšanas prasības. Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas, kas būtiski izkropļoja vēlēšanu rezultātu. Šādi neatļauti un netīri priekšvēlēšanu cīņas paņēmieni nodrošināja viena mandāta pārsvaru politiskajai partijai “Latvijai un Ventspilij”, kuras vadītājs A.Lembergs pirmās instances tiesā ir notiesāts par smagiem ietekmes un finanšu noziegumiem, kuram ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. 

Vēršam uzmanību, ka vēlēšanās ar nelielu pārsvaru uzvarējusī, iepriekš pie varas esošā politiskā partija “Latvijai un Ventspilij”, nesodāmības apziņas vadīta, savai pašslavināšanai un politisko konkurentu diskreditēšanai plaši izmantoja Ventspils pilsētas domes, tās pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību publiskos resursus, kas desmitiem reižu pārsniedza kandidējošiem politiskajiem spēkiem ar likumu noteiktos priekšvēlēšanu izdevumu apmērus. Jānorāda, ka šādi netīri prettiesiski paņēmieni ilgstoši tika vērsti tieši pret politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” mazākuma deputātiem un deputātu kandidātiem. Šajās darbībās tika iesaistīts un atklāti piedalījās pašvaldības administrācijas personāls. Turklāt politikās** partijas “Latvijai un Ventspilij” intereses ciniski un neslēpti pārstāvēja un nodrošināja laikraksts “Ventas Balss” un ziņu portāli “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze”, kas visrupjākā veidā pārkāpa masu medijiem izvirzītās neitralitātes un objektivitātes prasības, kas ir īpaši svarīgas, lai sarīkotu taisnīgas un demokrātiskas vēlēšanas.

Taču ar iepriekš minētajiem prettiesiskajiem pasākumiem, to iniciatoriem bija par maz. Lai gūtu uzvaru negodīgā un nevēlamus deputātu kandidātus klaji diskreditējošā vēlēšanu “cīņā”, vienlaikus masveidīgi, vairākos desmitos tūkstošu eksemplāru tika izplatīti pieci anonīma izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv neraksta” numuri (katrs 16 lapaspušu apjomā latviešu un krievu valodā). Tajos ne tikai tika izmantoti “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze” politikās partijas “Latvijai un Ventspilij” konkurenta – partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” kandidātus nomelnojošie raksti, bet arī izplatīta īpaši derdzīgu un zemisku rakstu lavīna par Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātiem Ģirtu Valdi Kristovski, Daci Kornu, Aivi Landmani un Ivaru Landmani. Vienlaikus, šis anonīmais izdevums turpināja laikrakstos “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze” izvērsto politikās partijas “Latvijai un Ventspilij” slavināšanu, izceļot A.Lemberga un viņa vadītās partijas sasniegumus.

Mums ir jāatgādina, ka jau kopš 2021.gada marta mēneša esam regulāri, ik nedēļu informējuši KNAB, VARAM, CVK, Valsts drošības dienestu, Valsts policiju, laiku pa laikam arī Jūs, valsts augstākās amatpersonas, par Ventspilī notiekošajiem bezprecedenta priekšvēlēšanu procesa pārkāpumiem (skatīt pielikumu). Mēs esam iesnieguši konkrētus pierādījumus un vērsuši uzmanību uz to, ka Valsts nespēja un nevēlēšanās pārtraukt politiskās partijas “Latvijai un Ventspilij” un to atbalstošo anonīmo atbalstītāju prettiesiskās un nedemokrātiskās darbības, ne tikai būtiski samazina mūsu izredzes sasniegt objektīvu un taisnīgu vēlēšanu rezultātu, bet arī rada vēlētājos apātiju, neticību tiesiskai valstij!

Diemžēl kā šī gada pašvaldību priekšvēlēšanu laikā, tā arī pašreiz, pēcvēlēšanu periodā notiekošais apliecina, ka vadošo valsts amatpersonu regulārajiem publiskajiem izteikumiem, aicinājumiem iestāties par tiesisku un taisnīgu valsts pārvaldi, nav nekāda seguma. Par to diemžēl kārtējo reizi esam pārliecinājušies mēs, kas konsekventi esam atmaskojuši politiskās partijas “Latvijai un Ventspilij” neskaitāmās valsts nozagšanas prettiesiskās darbības, ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošanas un publisko līdzekļu piesavināšanās sevišķi lielos apmēros gadījumus. Par to diemžēl mums nākas pārliecināties, jo uzturot tiesiskuma, taisnīguma, vienlīdzības un labas valsts pārvaldes principus, valsts, tās atbildīgo institūciju ieinteresētību un atbalstu nesaņemam. Taču ne tikai. Valsts tukšvārdību, gribas trūkumu un nespēju nodrošināt tiesiskumu un taisnīgumu ne tikai šī gada 5.jūnijā notikušā valsts un pašvaldību pārvaldes institūciju vēlēšanas procesā, bet arī pēc tā noslēguma, ir sapratuši un atpazīst arī potenciālie vēlētāji, vienkārši cilvēki, ventspilnieki, kuru ikdiena nav saistīta ar pašvaldības politiku. Visticamāk tieši tāpēc viņu aktivitāte Ventspils pašvaldības vēlēšanās bija neierasti zema, kā citviet Latvijā.

Mums ir jāinformē Jūs un jālūdz nekavējošs Jūsu atbalsts, situācijā, kad neviena valsts pārvaldes iestāde ne priekšvēlēšanu laikā, ne arī pēc šī gada 5.jūnijā notikušajām pašvaldības vēlēšanām neuzskata par vajadzīgu nekavējoši uzrādīt vai saukt pie atbildības tās personas, kas Ventspils pilsētā organizēja tādu bezprecedenta apmēra par nezināmas izcelsmes līdzekļiem finansētu, pret mums vērstu, anonīmu kampaņu, kāda tā notika tikko notikušajās pašvaldības vēlēšanās. Ir acīmredzams, ka anonīmais izdevums “Ko visādi ventspilnieki.lv neraksta” ir vienotas, organizētas, netīras priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļa, kurā vadošā loma bija atvēlēta ar A.Lembergu un viņa vadīto politisko partiju “Latvijai un Ventspilij” cieši saistītajiem legālajiem masu saziņas līdzekļiem “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Šī gada 8.jūnijā mēs vērsāmies pie KNAB vadītāja Jēkaba Straumes ar iesniegumu Nr.07-06-2021, kurā paskaidrojām, ka anonīmā izdevuma “Ko visādi ventpilnieki.lv tev nestāsta” publikācijās esam nepamatoti un ļaunprātīgi diskreditēti, ka par mums intensīvi ir tikusi izplatīta sagrozīta, vai nepatiesa, nepārbaudīta un apmelojoša informācija, kā rezultātā mūsu potenciālo vēlētāju priekšstati par mums tika mērķtiecīgi izkropļoti. Tāpēc ne tikai viņiem, bet visai Ventspils sabiedrībai kopumā ir nodarīts būtisks un neatgriezenisks kaitējums. Mēs uzsvērām, ka minētā nodarījuma sekas kā minimums izpaudīsies visa jaunā Ventspils pilsētas domes deputātu sasaukuma laiku. Mēs paskaidrojām, ka esam nolēmuši vērsties Latvijas valsts tiesā ar prasību par mūsu goda un cieņas publisku aizskārumu, ka prasību vērsīsim pret personām, kas apzināti organizējušas un finansējušas pasākumus, kas anonīmi un publiski ir cēlušas mums neslavu.

Saskaņā ar iepriekš minēto, mēs aicinājām KNAB izsniegt mums informāciju par personām, kas organizēja, pasūtīja, finansēja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī. Mēs KNAB priekšniekam J.Straumem paskaidrojām, ka KNAB rīcībā esošā, iepriekš minētā informācija mums ir nepieciešama, lai varētu realizēt savas pilsoņu pamattiesības, lai mēs varētu vērsties tiesā ar prasību pret iepriekš minētā anonīmā izdevuma konkrētiem pasūtītājiem, organizētājiem un izpildītājiem.

Tomēr, neskatoties uz šādu pilnībā saprotamu lūgumu, esam saņēmuši KNAB atbildīgo darbinieku mutisku skaidrojumu, ka mums, kā Ventspils pilsētas pašvaldību vēlēšanu saraksta Nr.7 politisko partiju apvienību “Jaunā Vienotība” un politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” pārtāvošajiem sešpadsmit deputātu kandidātiem, kā iepriekšējā sasaukuma deputātiem Ģ.V.Kristovskim, D.Kornai, Aivim Landmanism, Ivaram Landmanim, kā cietušajām personām, pat no mūsu saraksta ievēlētajiem deputātiem Ģ.V.Kristovskim un D.Kornai, netiks izsniegta nekāda informācija par personām, kas organizēja, sagatavoja, finansēja un izplatīja par mums melīgu un diskreditējošu informāciju, vienlaikus, slavinot A.Lemberga un viņa vadītās partijas sasniegumus.

Vēršam uzmanību uz to, ka KNAB priekšnieks J.Straume Latvijas radio paziņoja un dienu vēlāk, šī gada 27.maijā ziņu aģentūra LETA pārapstiprināja informāciju, ka KNAB veiktās pārbaudes laikā ir noskaidrota ne tikai Ventspilī izņemtā anonīmā prettiesiskā vēlēšanu materiāla (5.izdevums) tirāža un izmaksas, iespiedējs un izplatītājs, bet arī aģitācijas materiālu pasūtītājs, kas it kā esot trešā, ar partijām nesaistīta persona.

Mēs saprotam, ka KNAB juridiski ir tiesības pārkāpuma noskaidrošanas procesa ietvaros neatklāt kādus atsevišķus faktus, kas tiem tapuši zināmi iepriekš minētā kliedzošā Ventspils pašvaldības priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu apzināšanas laikā. Taču vai ir pieļaujams, ka mēs netiekam informēti, vai un saskaņā uz kādu normatīvu pārkāpumu izdarīšanas pamata tiek veikta pret mums vērsto prettiesisko darbību pārbaude, vai ir ierosināts kāds konkrēts administratīvs vai kriminālprocess, vai tiek veiktas kādas izmeklēšanas darbības, kad gaidāmi kādi konkrēti paziņojumi par pret mums veikto prettiesisko nodarījumu veicējiem!?

Ņemot vērā līdzšinējo uzkrāto pieredzi par KNAB neieinteresēto attieksmi pret neskaitāmajiem mūsu iesniegtajiem pierādījumiem par partijas “Latvijai un Ventspilij” prettiesiskajām darbībām, kā līdzšinējā deputātu sasaukuma, tā arī tikko noslēgušā pašvaldību vēlēšanu laikā, mums ir pamats uzskatīt, ka personas, kas organizēja, pasūtīja, finansēja un izpildīja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī, tā arī netiks sauktas pie likumā noteiktās atbildības. Visticamāk pēc gada vai diviem tiks paziņots, ka nodarījuma mazsvarīguma un noilguma dēļ lieta tiek izbeigta.

Mūsuprāt, tas ir nepieļaujami! Noziegums, priekšvēlēšanu procesa visaptveroša ietekmēšana, vēlētāju dezinformēšana un deputātu kandidātu izvēles procesa rupja ietekmēšana, ir tikusi vērsta tieši pret mums, pret konkrētām sabiedriski aktīvām personām, pret dzīviem cilvēkiem, kuru aizsardzība visefektīvākajā veidā būtu jānodrošina valsts drošības iestādēm, īpaši specializētajai politiskās korupcijas novēršanas un apkarošanas iestādei, kāda ir KNAB. Taču pašreiz ir redzams, ka KNAB nav veikusi darbības tiesiska un taisnīga vēlēšanu procesa nekavējošai nodrošināšanai ne priekšvēlēšanu procesa laikā, ne arī gatavojas to darīt pēc vēlēšanām. Pat vēl vairāk, mēs redzam, ka “tiesiskajā” Latvijas valstī tiek rūpīgi sargātas to personu intereses, kas organizēja, pasūtīja, finansēja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī.

Vai tiešām Jums, Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, kuras vienmēr ir uzsvērušas tiesiskas un demokrātiskas valsts pamatvērtību nozīmi, Ventspils pašvaldības vēlēšanu ilgstošo un ļaunprātīgo pārkāpumu kontekstā, mūsu aizskarto tiesību, KNAB bezdarbības kontekstā šoreiz nebūtu jādod savs valstisks vērtējums!? Pavisam nesen TV raidījumā “1:1” Valsts prezidents Ventspils pašvaldību vēlēšanu rezultātu komentēja kā vēlētāja pārlieku lēnu izaugsmi 30 demokrātijas gadu laikā!… Vai tiešām visa atbildība par Ventspilī gadu desmitiem notikušajām pārvaldes ļaunprātībām, tostarp, vēlēšanu atklātu un rupju ietekmēšanu un nozagšanu ir uzliekama uz vēlētāja pleciem? Vai tiešām nebūtu bijis iemesls atklāti, godīgi un kritiski vērtēt pašvaldības un anonīmu resursu plašo un prettiesisko izmantošanu gadu desmitiem valdījuša autoritāra spēka ļaunprātīgas aģitācijas sekmēšanai, kas vērsta pret demokrātiskās kategorijās domājošu politisko spēku nākšanu pie varas?

Tomēr mēs joprojām ticam, ka Jūs, kā uz tiesiskas Latvijas valsts un sabiedrības nākotni vērstas valsts amatpersonas personīgi izvērtēsiet Ventspils pilsētas pašvaldības šī gada vēlēšanās notikušos procesus, to atbilstību tiesiskas un taisnīgas valsts vērtību, ētiskajiem un morāles principiem, to atbilstību Jūsu vadītās valsts virsinteresēm, tās valstsgribai!

Tādējādi mēs sagaidām, ka sniegsit atbildi uz jautājumu, vai tiešām informācija par anonīmu un ļaunprātīgu ziņu izplatītājiem priekšvēlēšanu laikā, nav atklājama un tā ir slēpjama pat pēc vēlēšanu noslēguma? Mēs vēlamies saprast, kāpēc tiesiskā valstī cietušajiem deputātu kandidātiem no politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas “Latvijas Reģionu Apvienība” nav tiesību šo ļaunprātīgo cilvēku personības uzzināt, lai vērstos pret tiem tiesā, lai tiesiskā ceļā aizstāvētu savu cieņu un godu, lai galu galā atklātu Ventspils pašvaldības vēlēšanu kropļošanas patiesos iniciatorus?! Mēs nesaprotam, kāpēc KNAB, tiekot regulāri informētam par masveidīgu vēlēšanu procesu kropļojošu anonīmu izdevumu izplatīšanu Ventspils pilsētā, ne tikai nekavējoties neapturēja tā izplatīšanu, bet arī nekavējoties nesauca anonīmā izdevuma pasūtītājus pie likumā noteiktās atbildības!? Mūsuprāt, šādā situācijā tas būtu bijis jādara ātri, nekavējoši publiski izgaismojot vēlēšanu procesu ļaunprātīgos ietekmētājus! Turklāt naudas sodiem par vēlēšanu procesa anonīmu ietekmēšanu būtu jābūt desmitkārtīgā apmērā salīdzinot ar anonīmo izdevumu izdošanai izlietoto finansējumu! Tad iespējams, šāda netikuma praktizētāju vēlme Latvijā tiktu izskausta pašos tās aizdīgļos!

Mēs vēlamies saņemt Jūsu, Valsts un Ministru prezidentu viedokli par Ventspils pašvaldības 2021.gada vēlēšanās notikušo! Arī tāpēc, ka politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” Ventspils pašvaldības vēlēšanu kandidātu saraksta Nr.7 vidū bija divi 1990.gada 4.maija balsotāji par Latvijas neatkarības atjaunošanu – Ģirts Valdis Kristovskis un Ilmārs Geige. Viņiem, iepriekš minētās rūgtās pieredzes rezultātā rodas fundamentāls jautājums – Kādā valstī mēs dzīvojam? Vai tiešām pirms 31 gada mēs balsojām par tādas Latvijas atjaunošanu, kas godina un respektē ļaunprātību?

Vienlaikus vēlamies informēt, ka mēs, politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” Ventspils pašvaldības vēlēšanu deputāti kandidāti no saraksta Nr.7 aicinām Valsts prezidentu Egilu Levita kungu tikties ar mums un skaidrot viņa viedokli un pārdomas, kā vēlēšanu procesos Latvijā nostiprināt tiesiskumu, kā apturēt anonīmas, ļaunprātīgas un prettiesiskas aģitācijas kampaņas, tostarp, nosakot pastiprinātu atbildību par šādām darbībām! Mēs lūdzam Valsts prezidentu atrast laiku šādai sarunai ar mums, lai sabiedrībā radītu pārliecību, ka Latvija var būt labāka, patiesi demokrātiska, taisnīga un tiesiska valsts!

* Ģirts Valdis Kristovskis, Aivis Landmanis, Dace Korna, Ivars Landmanis, Dzintars Kantsons, Juris Orinskis, Linards Gulbis, Uldis Kristiņš, Aivars Celms, Olivers Kronbergs, Ansis Brūns, Gints Andersons, Raimonds Kalniņš, Aleksandrs Čikiņovs, Irina Ješčenko, Ilmārs Geige

** Visā tekstā saglabāta oriģinālrakstība

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

FotoTātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli. Kādu izvēli tagad izdarīs Saeima, kurai šis vai nu jānorij, vai janoprotestē, redzēsim.
Lasīt visu...

20

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

FotoEkonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās vadības grupā (OVG). Ekonomikas ministrijas pozīcija paredz ļaut katram pakalpojumu sniedzējam brīvprātīgi izvēlēties darbības režīmu (“zaļais”, “dzeltenais” vai “sarkanais”), kā arī pārejas periodā, kamēr nav sasniegts augstāks vakcinācijas līmenis, nešķirot pakalpojumu saņēmējus vakcinētajos/nevakcinētajos.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

FotoŠodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam, ka nodokļus turpmāk maksās tikai vakcinētie!?
Lasīt visu...

21

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

FotoBūs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš tos pārkāps, tiks bargi sodīts!
Lasīt visu...

21

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

FotoŠodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00.
Lasīt visu...

21

Zāles pret Covid-19 aiz septiņiem zieģeļiem

FotoVairākās valstīs, piemēram, Austrijā, Igaunijā, Krievijā, Kubā, Ķīnā, Madagaskarā u.c. jau ir prezentētas drapes pret kroņa vīrusu. Domāju, ka farmaceitiskie milži speciāli bremzē zāļu efektīvu izstrādi un palaišanu masveida ražošanā. Jo tad, pirmkārt, nevarēs “uzvārīties” uz nospiedošā vairākuma veselo vakcinācijas rēķina, bet, otrkārt, patiešām ar Covid-19 saslimušo skaits izrādīsies pārāk niecīgs, lai medikamentu ražošana atmaksātos.
Lasīt visu...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

Konkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu...

Foto

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti...

Foto

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

Lai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi....

Foto

Savāds laiks

No aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot....

Foto

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta...

Foto

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

Mēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta...

Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...