Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šorīt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē kā 1.darba kārtības jautājums tiks skatīts kolektīvais iesniegums “Bargāki sodi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem”.

Jau informējām, ka 04.02.2021.g. Saeima nolēma šo pilsonisko iniciatīvu nodot izskatīšanai uzreiz divām komisijām: Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Juridiskajai komisijai.

Dzīvnieku policija šo iniciatīvu atbalsta un seko līdzi tās virzībai Saeimā. Februāra sākumā esam iesnieguši abām komisijām savu redzējumu, kā šī likumdošanas iniciatīva sasaistās ar jau Saeimā izskatīšanā esošo likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” (reģ.nr.507/Lp13). Sniedzām informāciju par diviem, mūsuprāt, būtiskiem jautājumiem:

1) par sabiedrisko kontroli dzīvnieku aizsardzības jomā – uzskatām, ka ir būtisks sabiedrisko dzīvnieku aizsardzības inspektoru regulējums kā atbalsta mehānisms dzīvnieku tiesību aizsardzības jomā, lai mazinātu cietsirdību pret dzīvniekiem, tādēļ aicinām turpināt diskusijas par šī mehānisma nostiprinājumu likumā;

2) par Dzīvnieku aizsardzības likuma 59.panta piemērošanas problēmām kopš 01.07.2020.g. – kā būtiskākā problēma, ka vienīgā kompetentā iestāde administratīvo pārkāpumu procesā, ja cietis dzīvnieks, ir Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kas, kā zināms, nav operatīvais dienests un nestrādā 7/24, bet likumā “aizmirsies” iekļaut normu, kuras amatpersonas ir tiesīgas uzsākt un veikt administratīvā pārkāpuma procesu ārpus PVD darba laika.

Tāpat uzskatām, ka cietsirdība pret dzīvnieku, kas nav saistīta ar labturības prasību pārkāpumiem, piemēram, dzīvnieku sišana, dedzināšana, slīcināšana u.tml. darbības, ir policijas kompetence. Uz to arī vēršam atbildīgo komisiju uzmanību, ka cietsirdības gadījumos administratīvo pārkāpumu procesu veikt un lēmumus pieņemt vajadzētu policijai.

Mums šī iniciatīva liekas ļoti nozīmīga gan no pilsoniskās aktivitātes, gan no dzīvnieku aizsardzības viedokļa.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

FotoPandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai. Politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi.
Lasīt visu...