Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts vides dienests (VVD) ik gadu apbalvo uzņēmumus par īpaši pozitīvu attieksmi pret dabu. Pērn balvas tika pasniegtas kopumā deviņās nominācijās, taču nezin kāpēc balvu saņēmēju vidū starp cienījamiem komersantiem bija iespraukusies arī Ģenerālprokuratūra, kura saņēma Zaļo izcilības balvu par sadarbību. Ar šīs balvas pasniegšanu VVD ir skaidri parādījis,  ka tam prioritāte ir nevis rūpes par dabu, bet gan sodīšana un veiksmīgas sadarbības ar Ģenerālprokuratūru rezultātā arī saukšana pie kriminālatbildības un tiesāšana.

Saistībā ar balvu pasniegšanu VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga uzsvēra: “Katrs gada balvas “Zaļā izcilība 2021” laureāts zina – grūtākais darbs, lai izpildītu vides aizsardzības prasības, ar piesārņojošās darbības atļaujas saņemšanu nevis beidzas, bet tikai sākas. 

Lai tiktu saglabāta vides kvalitāte, Valsts vides dienesta kā kontrolējošās institūcijas darbs ir svarīgs, tomēr būtiskākā loma ir tieši uzņēmumiem, kas ilgtspēju un atbildīgu attieksmi pret vidi izmanto ne tikai kā mārketinga saukli, bet patiesi izprot un ievēro vides prasības, ievieš pasākumus, lai samazinātu savas piesārņojošās darbības ietekmi uz vidi, nenogurstoši iegulda resursus, lai veicinātu darbinieku un klientu vides apziņu. Patiess gandarījums, ka spēju būt izciliem vides aizsardzībā parādījuši un balvu saņēma uzņēmumi no dažādiem Latvijas reģioniem!”

Un kāda suņa pēc balva Ģenerālprokuratūrai? Vai tā atbildīgi veic darbības ar vidi piesārņojošām darbībām? 

Faktiski ar šo balvu VVD skaidri parāda, ka tam vairāk par visu interesē kādu sodīt, nevis rūpes par dabu. Nezinu, cik pagodināti jūtas "Cēsu alus", "Fortum Jelgava" un pārējie uzņēmumi, kuri arī saņēma VVD pasniegtās balvas, zinot, ka kopā ar viņiem apbalvota arī nopietnākā soda iestāde. 

Varbūt VVD šogad ies vēl tālāk un pasniegs balvu Augstākajai tiesai par veiksmīgu sadarbību notiesājošu spriedumu pieņemšanā?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft