Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada 27. janvārī Ulda Seska (attēlā) vadītā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) valde nolēma neizmantot nekustamo īpašumu Liepājā, Grīzupes iela 6, Grīzupes iela 8 un Grīzupes iela 8A pirmpirkuma tiesības, atsakoties no tām par labu nekustamo īpašumu pircējam AS “AM Nord”.

Spriežot no publiski pieejamajiem zemesgrāmatu datiem, nekustamo īpašumu pirkuma līgums ir noslēgts 2021.gada 19.janvarī par kopējo pirkuma summu EUR 1 145 000,- (viens miljons viens simts četrdesmit pieci tūkstoši euro).

AS “AM Nord” saimnieciskās darbības rādītāji ir gaužām niecīgi, līdz ar to arī spēja samaksāt nekustamo īpašumu pirkuma maksu ir vērtējama ļoti kritiski. No dibināšanas brīža 2017. gadā publiski ir pieejami šādi “AM Nord” finansiālie rādītāji:

2018

(EUR)

2019

(EUR)

Aktīvi:

92 551

174 888

Apgrozījums:

0

119 027

Peļņa:

-5 399

2 337

Tāpat mums ir pamatotas aizdomas, ka aiz šīs akciju sabiedrības, kuras patiesos labuma guvējus slēpt ir salīdzinoši vienkārši iespējams, stāv ieinteresētā/s amatpersonas un viņu partneri no „Ekers Stividors Serviss”, SIA un LSEZ SIA „Ekers Stividors LP”, jo šie uzņēmumi ir nepārprotami saistīti ar AS “AM NORD”. Par šo faktu noskaidrošanu vērsīsimies atbilstošās institūcijās, lai tiktu veikta pienācīga izmeklēšana par amatpersonas dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc mūsu informācijas Uldis Sesks un Ralfs Kļaviņš ir patiesā labuma guvēji Liepājā reģistrētajos „EKER” grupas uzņēmumos. Tam par apliecinājumu ir divas personīgas sarunas šī gada februārī - gan SIA “CTEX” valdes loceklim ar Uldi Hmieļevski, LSEZ pārvaldnieka vietnieku attīstības jautājumos, gan SIA “CTEX” eksporta direktoram ar Uldi Sesku augstāk minēto notikumu sakarā. 

Saistībā ar AS “AM Nord” prettiesiskajām darbībām, ienākot nekustamajā īpašumā Liepājā, Grīzupes iela 6, Grīzupes iela 8 un Grīzupes iela 8A un pārņemot to valdījumā, kā arī ar to saistītajām citām noziedzīgajām darbībām Dienvidkurzemes prokuratūrā 2021. gada 7. maijā ir uzsākts kriminālprocess.

Vēršam uzmanību uz faktu, ka atteikums no pirmpirkuma tiesībām, iespējams, nav noticis labā ticībā. Mūsu rīcībā ir informācija, kas liecina, ka Liepājas SEZ valde ir apzināti vai aiz nolaidības maldināta par šo darījumu. Tāpēc lūdzam izprasīt pašu pirkuma līgumu, uz kā pamata atteikums tika balstīts, lai varētu pārliecināties par, iespējams, nolaidīgu, apzināti kaitniecisku vai maldinošu darījumu, kurā LSEZ pārvalde tika iesaistīta un rīkojās atsevišķu personu interesēs.

Zināms, ka Latvijas Republikas Ministru kabinets ar 2021. gada 5. marta rīkojumu Nr.145 glāba no bankrota LSEZ, piešķirot tai aizdevumu 3 miljonu EUR apmērā, tāpēc jo vairāk mūsu ieskatā LSEZ pārvalde un tās vadītājs būtu jāuzrauga pastiprināti.

Mēs kā starptautiski uzņēmēji, kas pēdējo 20 gadu laikā esam veidojuši uzņēmējdarbību 15 dažādās valstīs, nespējam saprast, kā augsti stāvošas amatpersonas var pildīt pienākumus valsts/pašvaldību uzņēmumos, kapitālsabiedrībās un organizācijās, rīkojoties pret to interesēm.

Lūdzam veikt detalizētu dienesta izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai tiešām šādas amatpersonas, kas pastāvīgi ievelk LSEZ aizdomīgos darījumos un prasa valstij glābt LSEZ no bankrota, var pildīt savus pienākumus.

Uzziņai: SIA „CTEX” Latvijā nodokļos ir nomaksājusi vairāk nekā EUR 800 000.

SIA “CTEX” valdes priekšsēdētājs, īpašnieka Kestuta Maciukeviča vārdā

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

FotoTātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli. Kādu izvēli tagad izdarīs Saeima, kurai šis vai nu jānorij, vai janoprotestē, redzēsim.
Lasīt visu...

20

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

FotoEkonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās vadības grupā (OVG). Ekonomikas ministrijas pozīcija paredz ļaut katram pakalpojumu sniedzējam brīvprātīgi izvēlēties darbības režīmu (“zaļais”, “dzeltenais” vai “sarkanais”), kā arī pārejas periodā, kamēr nav sasniegts augstāks vakcinācijas līmenis, nešķirot pakalpojumu saņēmējus vakcinētajos/nevakcinētajos.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

FotoŠodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam, ka nodokļus turpmāk maksās tikai vakcinētie!?
Lasīt visu...

21

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

FotoBūs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš tos pārkāps, tiks bargi sodīts!
Lasīt visu...

21

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

FotoŠodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00.
Lasīt visu...

21

Zāles pret Covid-19 aiz septiņiem zieģeļiem

FotoVairākās valstīs, piemēram, Austrijā, Igaunijā, Krievijā, Kubā, Ķīnā, Madagaskarā u.c. jau ir prezentētas drapes pret kroņa vīrusu. Domāju, ka farmaceitiskie milži speciāli bremzē zāļu efektīvu izstrādi un palaišanu masveida ražošanā. Jo tad, pirmkārt, nevarēs “uzvārīties” uz nospiedošā vairākuma veselo vakcinācijas rēķina, bet, otrkārt, patiešām ar Covid-19 saslimušo skaits izrādīsies pārāk niecīgs, lai medikamentu ražošana atmaksātos.
Lasīt visu...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

Konkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu...

Foto

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti...

Foto

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

Lai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi....

Foto

Savāds laiks

No aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot....

Foto

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta...

Foto

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

Mēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta...

Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...