Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Jau atkal būs viena piecu rakstu sērija, šoreiz par Štokenbergu...” – apmēram tā komentāros pie vienas no pēdējo dienu publikācijām par tieslietu ministra Aigara Štokenberga nez kā apmaksātajiem hiperdārgajiem mediju treniņiem Londonā rezignēti izteicās kāds Pietiek lasītājs. Viņam taisnība, taču tikai daļēji, - par šādiem štokenbergiem ir vajadzīgi ne tikai pieci raksti vien. Paskaidrošu – kāpēc.

Redziet, ir viena tāda diezgan izplatīta – maigi izsakoties – cilvēku suga, kuras tipisks pārstāvis ir minētais valstsvīrs (vai kā nu to saukt).

Šīs sugas pārstāvji ar vienu roku dibina gaišo ideālu biedrības un partijas un aizgūtnēm paraksta tekstus par atklātību un tiesisku valsti, bet ar otru grābj visu, ko var sagrābāt, - un šai sakarā nejūt ne mazāko diskomfortu, drīzāk jau neizpratni, ja kāds viņiem mēģina sist pa nagiem.

Var, protams, pasmieties par plaši aprakstītā Aigara Štokenberga mediju treniņa ārēji mazjūtamajiem rezultātiem, taču patiesībā arī mediju treniņus Londonā vai citur šādi indivīdi neaizvada pilnīgi veltīgi.

Varbūt šādi štokenbergi arī nav iemācījušies paslēpt šaudīgus skatus un izvairīties no zemdeguna murmināšanas melošanas brīžos, taču vienu viņi apguvuši labi – pārliecību, ka lielākoties jau viņi var darīt faktiski visu, ko vien vēlas, jo gandrīz viss jau iziet cauri.

Ko funktierē tādi štokenbergi, iebāzti ar degunu kārtējā viņu savulaik atstātajā smirdīgajā čupiņā? Nu, labi, pabļaustīsies šie okšķeri, uzrakstīs kādu rakstu, uztaisīs kādu sižetu, - bet kurš to pēc nedēļas vairs atcerēsies? Bet līdz vēlēšanām ir gandrīz trīs – gan jau kaut kā izdosies izšļūkt; galvenais, lai neko nepasāktu visādi KNABI, VIDi un prokuratūras; ja ar tiem viss čikeniekā (un kā citādi apvienotajam tieslietu-iekšlietu ministram), kaut kā izlīdīsim...

Parasti šādiem štokenbergiem tas arī izdodas, sekojot universālajai taktikai: galvenais – mēģināt kaut kur paslēpties, paklusēt un izlikties, ka viss kārtībā; ja tas neizdodas, - kaut ko uz ātru roku samelot, jo nez vai kāds taču ies pārbaudīt, tā ka arī īpaši uz melu izdomāšanu nav jēgas saspringt; ja kāds tomēr neliekas mierā, - ierasti pavaimanāt par nomelnošanas kampaņu, bet līdztekus tam palaist darbā nopirktu interneta kabatas vaukšķu armiju, kura korī paklaigās par neinteresanto tēmu un noteikti ļaunu spēku uzpirkto autoru, - un gan jau būs labi.

Bet nebūs vis labi – šoreizīt ne. Ja mēs šeit portālā redzam vienu liekulīgu un sīkblēdīgu subjektu, kurš atrodas valsts amatā un sludina tiesiskas valsts principus, bet pats acīmredzot nav smādējis ne nodokļu apiešanu, ne publiskus melus, tad viņa cerības, ka gan jau tūlīt, tūlīt viss beigsies, nudien izrādīsies nepamatotas.

Šie štokenbergi nesaprot, ka pasaule ir pilna ar cilvēkiem, kurus viņi nespēj ne apmuļķot, ne iebiedēt, ne uzpirkt, - un tas arī ir viņu lielais vājums. Ja runājam par konkrēto tieslietu ministru Aigaru Štokenbergu, tad politiķa tik rūpīgi slēpto medijtrenēšanos Londonā viņam tā arī neizdevās noslēpt, - „izpļāpājās” paši tik uzticamie angļi, arī uz ātru roku izdomātā versija par šī treniņa apmaksātājiem jau plīst pa visām šuvēm, un turpinājums tikai sekos un sekos, un sekos – tik ilgi, kamēr šādi štokenbergi un viens konkrēts Štokenbergs sapratīs, ka melot un zagt nav labi. Tik vienkārši.

Un pēc tam ķersimies pie nākamā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...