Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām.

KOPSAVILKUMS

Ja puse vērotāju redz zvaigznes, bet puse āža pakaļu, tad tāds vizuālis publiskai kampaņai neder. Nav būtiski, ko vizuālī redzu es kā komunikators vai mans priekšnieks. Būtiski ir - ko redz citi. Tāpēc tik būtiski ir fokusgrupā vispirms pārbaudīt viedokļus un mainīt konceptu.

IZKLĀSTS

Komunikācijas prakse ir šāda - ja tiek ražoti plašai publikai pieejami komunikācijas produkti, piemēram, svētku apsveikumi un vizuāļi pilsētas plakātiem, tos notestē, teiksim - parāda fokusa grupai. Kaut vai nezinātniski, ja nesanāk pēc metodes - darba kolēģi, draugi, puiši no parka vai sievasmāte. Respektīvi, produkta lietotāji.

Un, piemēram, nepalīdz tas, ka gadījumā, ja katram pilsētas plakātam nostatīsiet blakus paskaidrojošo tautumeitu pilnā tautiskā kaujas ekipējumā, visi manīs, ka tās strīpas nav tas, ko jūs domājat. Un ka strīpas ir no kādas izcilas, bet ne tik populāras gleznas, kā, piemēram, Van Goga Zvaigžņotā debess, kur jūs no galvas zināt visus elementus pat pēc trešās viskija glāzes.

Par fokusgrupu. Pieņemsim, ka tā ir maza - sacīsim, 12 cilvēku (tas viss ir piemērs), un no 12 cilvēkiem, teiksim, 6 saka - o, forši, šajā vizuālī savā ierīcē un uz ielas es redzu zvaigžņotu debesi, bet 6 saka, ka viņi redz simbolu, kas ir pretrunīgs.

Tad man kā komunikatorei patiesībā jābūt nesvarīgi, ko redzu es, bet man ir jāsaprot, ka piedāvātais plašai sabiedrībai lietotais vizuālis nestrādā. Un meklēju citu variantu. Tāda ir tā shēma. Un arī priekšniekam vai pasūtītājam jāsaprot, ka darbības veicējs viņu godīgi brīdina agrā notikuma fāzē.

Ar mākslu ir atšķirīgi, Mākslinieks var izpausties kā vēlas, nu, ar nosacījumu, ka viņš to nedara svešā īpašumā. Vizdrīzāk var sanākt problēmas arī, ja īpašuma lietotājam darbs var nepatikt. Tas bija Brektes stāsts, kura daiļrade man neizraisa nekāda veida emocijas, bet ēkas lietotājiem tā bija nepatīkama.

Respektīvi, šeit nav būtiski, ko redzu kā es kā komunikators, būtiski ir - ko redz citi. Tāpēc tik būtiski ir nopilotēt vizuāļus un pajautāt viedokli. Un ļoti uzmanīgi izturēties pret riskiem agrīnā fāzē.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...