Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Man ir pilni 69 gadi, esmu pensionārs ar juridisko izglītību, autovadītāja tiesībām BC un ieroča nēsāšanas atļauju, kurš negrib būt par nastu valstij un saviem bērniem. Lai nopelnītu lielāku pensiju un papildināt to, kura ir mazāka par valsts noteikto minimumu, sāku meklēt darbu.

Meklējot darbu, izlasīju interneta sludinājumā SS.LV informāciju par darbu AS G4S. Sludinājumā AS G4S Latvija norādīja, ka ir nepieciešami dežuranti Torņakalnā ar algu 4,55 Eur stundā. Nav slikti.

2023.gada 18.maijā AS G4S Latvija mani pieņēma darbā, un es parakstīju Darba līgumu Nr.0304/2003. Mutiski vienojāmies ar personāla vadītāju, ka es kā pensionārs strādāšu 10 maiņas mēnesī, vienu dienu strādāju, divas dienas brīvas. Mani tas apmierināja, un personāla daļa tam piekrita.

Pēc būtības rakstītajos Līgumos atspoguļojas gribas izpaudumi, kas dalībniekiem ir atšķirīgi no ekonomiska viedokļa, bet ir saskaņoti tādā veidā, kas apmierina abu dalībnieku vēlmes.

Izlasot Darba līgumu, man nebija saprotams Darba līguma 2.2.2. punkts, ka mans atalgojums tiek samazināts no 4,55 uz 3,37 euro stundā, samazinājums 0,78 eiro. 11 stundu maiņā tas ir 8,58 EUR, 10 maiņās tas būtu 85,80 EUR, gadā 1029,6 EUR.

Domāju, ka te ir darbs Valsts darba inspekcijai, kā arī Valsts ieņēmumu dienestam.

Uzdevu jautājumu personāla darbiniecei: kāpēc šāds samazinājums?

Saņēmu atbildi, ka šāda ir organizācijas prakse un nav ko uztraukties, alga tiks aprēķināta pēc mutiski nolīgtā 4,55 EUR/stundā.

Mani kā juristu šāda atbilde ieinteresēja, jo Latvijas organizācijās, mainot darba attiecības, tajā pašā iestādē tiek sastādīta jauna vienošanās, kā arī tiek apstiprināts jauns algas apmērs.

Līgumā nekur nebija ielikti punkti, kurus norunājam mutiski ar personāla speciālisti Jolantu Plivčas kundzi, kura arī parakstīja Līgumu kā Darba devējs. Viltīgs gribas defekts no AS G4S puses.

Šī Darba līguma parakstīšana no manas puses nenozīmēja piekrišanu, bet Darba līguma punktu pārkāpumu apliecinājumu.

Izrādījās, es nebiju tāls no patiesības.

Uzskatu, ka, slēdzot Darba līgumu ar mani kā pensionāru, tika pārkāptas atšķirīgas attieksmes aizliegums, kas radīja nākotnē man ekonomiski un morāli nelabvēlīgas sekas.

Tāpat nebija saprotams, kāpēc man bija jāiesniedz izziņa, ka esmu nesodīts, kura izmaksā 10,40 EUR, jo man ir spēkā esoša ieroču nēsāšanas atļauja, kuru uzrādīju. Ieroču atļauju izdod tikai nesodītām personām, to zina visi personāla speciālisti.

No 2023.gada 18.maija līdz 1.jūnijam, divu nedēļu laikā man netika piedāvāts neviens darbs, kaut gan portālā SS.LV darba piedāvājumi no AS G4S bira kā no "pārpilnības raga".

Divas nedēļas pagāja gaidīšanā.

Latvijas Republikas Darba likuma 74.pantā paredzēts, ka darba devējam ir pienākums izmaksāt noteiktu atlīdzību, ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ.

Rodas jautājums, kāpēc tika izvietots darba sludinājums, ja netiku nodarbināts, un netika apmaksāta mana dīkstāve, kura radīja manā makā vēl lielāku iztrūkumu?

Vai šāda prakse ir izveidota AS G4S Latvija pensionāru nervu pārbaudīšanai uz izturību?

Mēneša sākumā saņēmu darba grafiku, kurš neatbilda nolīgtajam ar Darba devēju. Pieņēmu to kā zemākā līmeņa un personāla vadības sliktu sadarbību, kas ir diezgan raksturīgi daudzos uzņēmumos.

Darba grafikā bija norādīts, ka strādāšu 7 maiņas jūnijā firmā "H&M" 10 maiņu vietā.

Tagad sākas otrs stāsts par godprātību.

"EST ieskatā jēdziens "ekonomiska vienība" ir attiecināms uz organizētu personu un resursu grupu, kas nepieciešama ekonomiskās vienības darbības nodrošināšanai un mēŗķu sasniegšana."

Pirmajā darba dienā mani pie "H&M" „Spicē” mani sagaidīja puisis (amatu nezinu, uzvārdu - tāpat), kuru nosaukšu par Kristapu, jo uzvārdu puisis nenorādīja, un viņš diezgan detalizēti apskaidroja manus darba pienākumus.

Viens no pienākumiem bija sekot līdzi darbiniekiem, kuri izvieto jaunu preci, lai cenrādis nebūtu zemāks par tādām cenām, kādas man norādīja Kristaps. No veikala darbinieku (pārdevēju) sejas izteiksmēm varēja saprast, ka viņas sajūsmā par manu darbību nebija. Tāpat man bija jāpārbauda somas pārdevējām, kuras gāja uz mājām pēc maiņas.

Pēc vienas dienas biju nozīmēts strādāt veikalā "H&M" „Rīga Plaza”. Tā kā jau biju izgājis apmācības kursu iepriekšējā veikalā, nekas jauns "H&M" nebija, ieskaitot, ka veikals ir divos stāvos ar divām izejām un ieejām.

AS G4S ir izstrādāta blanka, kurā norādīts, kādās stundās Dežurantam jāpārbauda ieejas un izejas turniketi ik pēc divām stundām, tikai blankā nav iestrādes, ko darīt, kad pārbaudes aparāts nestrādā. Dežurantam jāpaņem dārgs apģērba gabals, uz kura ir piekarināts pīkstulis, un ar to jāpārbauda, vai nostrādās aizsardzības aparāts. Pārbaudīju, no rīta varēja iznest kaut visus veikala dārgos apģērbus, nerunājot jau par tiem, uz kuriem pīkstuļi nebija piekarināti. Izrādījās, ka šie aparāti "H&M" „Rīga Plaza” vispār nestrādāja. Šo ziņu nodevu veikala maiņas vecākajai Paulai, kura sniedza izsmeļošu atbildi: ka šādi notiek jau labu laiku, te strādā, te nestrādā. Paulas vārdus arī apstiprināja veikala pārdevēji.

Palūdzu Paulu informēt veikala vadītāju -- kundzes vārdu un uzvārdu nezinu, nosaukšu par "lielo šefieni".

Nepagāja ilgs laiks, kad man piezvanīja brigadieris Jurģis, kurš jautāja, kāpēc es baidu Paulu ar policiju? Paskaidroju, ka laikam kāds stingri ir sajaucis gaisu un tas gaisa jaucējs ir "lielā šefiene". Trāpīju desmitniekā.

Jurģis stingri mani nobrīdināja, lai – nedod, Dievs - vēl neuzdodu liekus jautājumus veikala pārdevējiem.

Bet svētdien pārbaudes aparāti H&M" „Rīga Plaza” visā diena garumā gan pirmajā stāvā, gan otrajā izrādīja savu nepatiku pret darbu: te strādāja, te nestrādāja, to arī uzrakstīju uz blankas un ar savu parakstu apstiprināju.

Es informēju "H&M " veikala vadību un AS G4S brigadieri Jurģi.

Atbildību par iespējamiem zudumiem no sevis noņēmu. Lai tagad viņiem galva sāp.

Pirmdienas rītā saņēmu Jurģa telefona zvanu, kurš mani informēja, ka "H&M" tīkla visu veikalu vadītāju kolektīvs atsakās no maniem tālākajiem pakalpojumiem, nepaskaidrojot iemeslu.

Tā arī neuzzināju "H&M" tīkla visu veikalu vadītāju kolektīva atteikuma pamatojumu.

Domāju, ka par šādu izdarību zināja veikala vadītāja, apsardzes vadība.

Tā līdz pēdējam neuzzināju, vai tā bija veikalu tīkla "H&M" un AS G4S kolektīva paviršība, noslēpts "dāvinājumu līgums", ļaunprātība, "klusa vienošanās" vai vienkārša prakse?

Tā arī Jurģis mani informēja, ka viņam nav darba, ko man piedāvāt. Es atbildēju, ka nesteigšos, bet nogaidīšu tālāko AS G4S darbinieku darbību.

Nebiju slinks un aizbraucu uz AS G4S kantori, lai tiktos ar kādu no augstākās vadības. Personāla daļa nestrādāja, bija tikai telefona numurs, kur piezvanīt. Piezvanīju un izteicu vēlmi informēt augstāko vadību par savu nelaimi. Saņēmu atbildi: uzrakstiet savu informāciju, mēs izskatīsim un sniegsim atbildi. Vecs teiciens, ko zina internets, to zina cūka.

Kārtējā nedēļa pagāja klusumā. 2023. gada 9.jūnijā iesniedzu AS G4S iesniegumu, pamatojoties uz Darba likuma 100.panta 5. daļu.

Tāda ir mana sliktā pieredze.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...