Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeima un Latvijas iedzīvotāji, kuri aktīvi ziedojuši šim mērķim, devuši skaidru mandātu demontēt padomju laikā uzslieto pieminekļu kompleksu Uzvaras parkā. Par to nobalsojuši arī Rīgas domes deputāti, un atbalstu izteikušas visas valsts augstākās amatpersonas.

Tas kopumā ir nepārprotams darba uzdevums Rīgas pašvaldībai, un pašvaldība savu uzdevumu izpildīs – atrunas meklētas netiks un aizbildināšanās ar birokrātiju nebūs. Kompleksa demontāža notiks.

Daudziem vienlaikus rodas jautājums, kas šeit atradīsies pēc tam. Šis parks ir vieta ar īpaši sarežģītu vēsturi. Veidots kā laukums, kurā atzīmējam brīvās Latvijas spēku uzvaru pār Bermonta iebrucēju armiju, un starpkaru periodā šeit pat notika Dziesmu svētki. Tāpēc parks joprojām pamatoti nes Uzvaras nosaukumu, un tā tas paliks.

Līdzīgi kā daudzi uzskatu, ka šeit nedrīkst palikt tukša, drūma vieta kā biedējošs atgādinājums par mūsu pagātnes rētām, kas periodiski atkal tiek uzplēstas. Tāpēc, domājot par šī parka nākotnes vīziju, aicinu vadīties pēc trim pamatprincipiem.

Pirmkārt šai jābūt vietai, kur cilvēki grib nākt un uzturēties ikdienā. Savulaik iztērēti miljoni, lai šis pieminekļu komplekss kalpotu tikai vienai dienai gadā – 9. maijam. Nākotnē šeit jābūt vietai, kuru apmeklēt rīdzinieki vēlas 365 dienas gadā.

Otrkārt parks jāiekārto tā, lai tas būtu vērsts nākotnē, kuru, manuprāt, vislabāk reprezentē bērni un jaunieši. Tāpēc Uzvaras parku redzu kā vietu, kurā pulcējas, pastaigājas, atpūšas un sporto mūsu nākamās paaudzes kopā ar ģimenēm. Zonu pilsētā, kurā valda dzīvesprieks un optimistiska atvērtība, nevis skumjas un vēstures nospiedums. Šeit atrodas rīdzinieku iecienīta slēpšanas trase un arī skrējēju maršruts – būtu tikai loģiski aktīvās atpūtas iespējas vairot, un vasarā šo vietu ir iespējams padarīt par kaut ko līdzīgu publiskajai pludmalei. Tāpēc pludmales volejbola un basketbola laukumi, vingrošanas un spēļu vietas, skeitparki ir tas, ko šeit redzu es.

Treškārt un galvenokārt, Uzvaras parkam, kurā notiekošie pasākumi ilgstoši ir bijuši sabiedrību šķeļoši, jābūt rīdziniekus vienojošai vietai. Rīgā darbojas lieliskas organizācijas, kuras strādā ar visu veidu bērniem un jauniešiem, veicinot gan viņu sociālo integrāciju, gan sabiedrības vienotību. Plašais parks šo organizāciju rīkotiem pasākumiem būtu daudz piemērotāks nekā, piemēram, Grīziņkalna parks, kurā daudz tuvāk ir dzīvojamās ēkas, tāpēc arī daudz sūdzību par trokšņiem.

Uzskatu, ka nākotnē vērsts un rīdziniekus vienojošs parks varētu turpināt godam nest Uzvaras nosaukumu. Šādu prieka un veselīga dzīvesveida saliņu vairošana ir tas, uz ko virzās visas pilsētas, kas ir modernas un piederīgas Rietumu telpai, kurai izcīnītā piederība ir mūsu lielākā uzvara.

Par jau konkrētām iecerēm, kas šeit atradīsies, Rīgas dome rīkos ideju konkursu, kurā savus priekšlikumus varēs iesniegt arī pilsētnieki un viņus pārstāvošās organizācijas. Sadarbībā ar virkni organizāciju konkretizēsim idejas vietas sakopšanai un izmantošanai tūlīt pēc kompleksa demontāžas, kā arī izstrādā ceļa karti ilgtermiņa vīzijai. Tālākā nākotnē šī ir unikāla iespēja akcentēt mūsu galvaspilsētas kompozicionālās struktūras galvenās ass – Brīvības ceļa – noslēgumu Pārdaugavā ar mūsdienu Latvijas vērtībām atbilstošu risinājumu.

Laiks izteikt viedokli par nākotni ir jau tagad!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...