Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūtu pilsonisku pienākumu padalīties domās par netaisnību, kuru īsteno Saeimas deputāti, faktiski izšķērdējot līdzekļus. Runa ir par gūto mantisko labumu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijās. Plašākai publikai tas nav zināms, bet bez algas, reprezentācijas izdevumiem, kompensācijas par tālruni, benzīnu un dzīvesvietu līdz pat šim brīdim Saeimas deputāti no darba vietas saņem arī dāvanas izklaidei - piemēram, teātra biļetes par velti.

Minēšu raksturīgu piemēru no Jaunā laika pārstāvju – „Lemberga meitenes” Silvas Bendrātes un veselības ministres Ingrīdas Circenes izklaidēm.

Normatīvie akti nosaka, ka visi deklarācijas iesniedzēja pārskata periodā gūtie ienākumi, piemēram, darba alga, piemaksas pie darba algas, prēmijas, honorāri, ienākumi no saimnieciskās un komercdarbības, apdrošināšanas izmaksas, kompensācijas, ienākumi no kustamās un nekustamās mantas realizācijas un nomas (īres), laimesti un dividendes, mantojumi, dāvinājumi un citi ienākumi ir norādāmi valsts amatpersonas deklarācijas 7. sadaļā. Nav nekādas zemākās robežas, par kuru jāuzrāda ienākumi. Ir jāuzrāda visi - arī simt latu dāvinājums no mātes vai meitas, arī procentu maksājumi par depozītnoguldījumu kontā - viss, ko var pārvērst mantiskā naudas izteiksmē.

Piemēram, puķes nevar pārvērst mantiskā naudas izteiksmē, bet teātra biļetes - var gan. Ir zināms, ka biļetes Nacionālās operas pirmajā (beletāžas) stāvā pirmajā rindā vidū maksā no LVL 18 līdz LVL 45, turklāt īpašos pasākumos (kā Birmingemas simfoniskā orķestra Andra Nelsona koncerts, ārvalstu izpildītāju koncerti) biļešu cena var sasniegt arī LVL 100 un pat LVL 500 (Ņujorkas Metropolitēna operdziedātājas Annas Ņetrebko koncerts, piemēram).

Saeima par nodokļu maksātāju naudu īrē vislabāko ložu operā ar aptuveni astoņām vietām - beletāžas stāvā, centrā. Mirstīgie cilvēki tur biļetes nevar iegādāties. Arī Saeimas deputāti biļetes nevar iegādāties - jo tās viņiem acīmredzot dāvina. Strādājot ilgstoši operā, vairāk nevaru noskatīties uz šo kliedzošo netaisnību. Citkārt pensionāri, ģimenes ar maziem bērniem tomēr maksā par operas izrāžu apmeklējumu.

Bet Bendrāte vai Circene - tās skatās operu par velti, Bendrāte gandrīz katru mēnesi. Vai vēl nepietiek nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanas? Viņas skatījās operu jau 9. Saeimas laikā, turpināja 10. Saeimas laikā - un visu Saeimas prezidija īrētajā ložā, vienmēr labākajās vietās par velti.

Un pats galvenais - lai gan lauku skolotājas deklarē dāvanu kartes un vinnestus pagasta loterijā, šīs "tautas kalpones" nekad nav deklarējušas valsts amatpersonas deklarācijās ienākumus operas biļešu veidā no nodokļu maksātāju naudas, no Saeimas budžeta.

Biļešu cenas ir skaisti sadalītas kategorijās - http://www.opera.lv/lv/biletes-un-abonomenti/zalu-plani-un-cenu-kategorijas/. Par katru izrādi ir zināms, par cik Bendrāte vai Circene attiecīgi ir saņēmušas dāvanu. Uz katru no dāmām taču sanāk pārsimt latu gadā no nodokļu maksātāju naudas.

Vai par to nepienākas administratīvais sods, ka valsts amatpersona neuzrāda dāvinājumus no Saeimas Kancelejas savā valsts amatpersonas deklarācijā? Un kā ar morālo pusi?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...