Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas Republikas Satversmi vairs nepietiek “šodienas kompleksajā, modernajā valstī”.  Saeimas deputātiem par to gan nebūšot “jādomā, jālauza galva, tikai jāatstāj labs mantojums”, jo visu lielo reformēšanas darbu paveikšot pats prezidents, “piedāvājot vajadzīgos instrumentus”.

Atļaušos prezidentam nepaklausīt. “Lauzīt galvu” ir katra deputāta pienākums.

Prezidenta skatījumā mūsu nelaimju cēlonis ir nepietiekama pārnozaru sadarbība, un risinājums tam – Saeimai dotas tiesības iecelt “politiski atbildīgu personu – valsts ministru specifiskām jomām, kas nav nosegtas ar politiku”. Kuras tās ir, viņš neprecizēja.

Protams, arī tagad spēkā esošie likumi ļauj izveidot īpašu uzdevumu ministru posteņus un Ministru kabineta locekļu koleģiālas institūcijas sadarbībai. Bet jūs taču atceraties – mums ir tik daudz naudas, ka kabatu spiež. Tāpēc arī ministru un ministriju vajag tik daudz, kā vēl nav bijis…

Levita domu atbalstot, varbūt Ministru kabinetā vajadzētu izveidot jaunu posteni – valsts ministru politiskās atbildības jautājumos? Tagad tā atbildība izsmērēta pa visu laukumu, katram ministram pa saujiņai, Ministru prezidentam riekšaviņa. Bet tā – ikreiz, kad sastopamies ar varas nespēju tikt galā ar saviem pienākumiem, skaidri zināsim, ko darīt. Politiskās atbildības ministru nost, un braucam tālāk. Gan jau kādu grēkāzi sameklēs, noderēs pieredze ar Vakcinācijas biroju – atradās taču cilvēki, kas piekrita karstas ogles ar plikām rokām grābt, kad pašiem ministriem to darīt negribējās.

Aktuāli nepieciešams būtu arī darbības imitācijas valsts ministra postenis, kura galvenais pienākums būtu visu deleģēt. Arī te zināmas iestrādes jau ir. Piemēram, ar MK pašu radīto kovida izplatības luksoforu. Pašlaik trīs krāsas deg vienlaikus, satiksme kā Indijā – brauc visi, un priekšroka tam, kuram skaļāka taure. Tāpēc luksofora pārvaldību vajag deleģēt – pašvaldībām vai vēl labāk skolu direktoriem.

… Bet reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas. Lielās slimnīcas sāk atteikt plānveida palīdzību, skolas aiziet karantīnā, vakcinācijas tempi nevis palielinās, bet krītas. Savukārt cenas -  gluži pretēji. Uz tā fona rūgst cilvēku neapmierinātība, liela nedrošība par nākotni.

Lai to mainītu, es sliecos piekrist valsts prezidentam par to, ka nobriedusi nepieciešamība “mainīt 1922.gada izpratni par to, kā darbojas valdība”. Tikai atšķirībā no prezidenta es domāju, ka mums vajag nevis vairāk ministru, bet pilnu un konkrētu atbildību no katra jau esošā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

FotoPateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020. gada 16. jūlijā Rīgas pilī izskanēja koncerts “Kopā”, kur uzstājās tenors Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš.
Lasīt visu...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

FotoAttiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi – tālab, ka viņi ir veseli) tiek liegta pārstāvniecība valsts pārvaldē un dalība aktīvajā politika.
Lasīt visu...

21

Nelokāmi pret varmākām!

FotoManuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs izgāzīsies, jo vairums vakcinēto injicējās nevis medicīnisku iemeslu, bet varas noteikto eksistenciālo ierobežojumu dēļ un, visticamāk, sirdī alkst atriebi par sačakarēto organismu. Protams, ka ir injicēto varza, kas sevi tagad uzskata par augstāko kastu un pilnā mērā izmanto dāvāto iespēju paņirgāties par “zemcilvēkiem”. Šie neģēļi visu laiku ir mituši mūsu vidū un beidzot var apmierināt savus zemiskos instinktus.
Lasīt visu...