Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Sāga par nogriezto ausi

Viedais Manels
13.04.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.

Krievzemē klīst sāga, ka karātavu putnam auss nogriezta, jo atbilstoši vahabītu ticējumiem eņģeļi pēc nāves ļautiņu aiz ausīm vai deguna ievelk paradīzē. Tāpēc, zaudējot šīs ķermeņa daļas, “svētais moceklis” aizsaulē var palikt bez ilgotajām hūrijām. Noķertie tadžiki gan pēc reliģiskiem fanātiķiem neizskatās, un oficiālais islāms vahabītu reliģisko traktējumu uzskata par māņticību.

Tikmēr, ja likuma pārstāvji savā darbībā pieļauj nesodītu patvarību, tad ar ko viņi atšķiras no teroristiem? Tiem, kas iebilst, iesaku iedomāties sevi aptrakuša menta rokās, kad nelīdz frāze: “A mani par ko?!” Stāsta, ka Sadams Huseins savus pretiniekus esot šādi apgraizījis.

Protams, ja Krievijā legalizēs ausu griešanu, aizturot noziedzniekus, tad no likuma viedokļa viss būs čikiniekā. Pašreiz redzam, ka kaimiņzeme dzīvo nevis pēc likuma pantiem, bet “po poņaķijam”. Tiesa, krievu kultūrā taisnīgums vienmēr ir stādīts augstāk par likumību. Diemžēl taisnīgums ir subjektīvs jēdziens, bieži katra indivīda izpratnē citāds.

Es stipri šaubos, ka Putina varas vertikāles apstākļos specvienības kaujinieks atļautos atklāti uzfilmēt un publiskot izrēķināšanos. Manuprāt, tas tika izdarīts ar nodomu un pēc pavēles no augšas. Atcerieties Putina draudošo solījumu pēc slaktiņa koncertzālē: sodīt visus, kas aiz tā stāvēja, lai KAS VIŅI NEBŪTU. Tagad, ja pasaulē atradīs kādu pazīstamu pēkšņi nogalinātu augstu amatpersonu vai citu darboni ar nogrieztu ausi, – visiem būs skaidrs, kas to izdarījis un kāpēc.

https://nra.lv/pasaule/451523-krievija-skietami-vainigajiem-terorakta-nogriez-ausi-un-liek-to-apest.htm

https://www.moscowtimes.io/2024/03/23/tekst-obraschenie-putina-k-grazhdanam-rf-posle-napadeniya-na-krokus-siti-a125537

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...