Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ieradīšos redakcijā un nogriezīšu galvu redaktoram, kā to izdarīja spīdošie musulmaņi ar Parīzes “Charlie Hebdo”. Vai atceraties?” — šādu “apsveikumu” pirms mēneša saņēma “Ludzas Zemes” redakcija. Tagad par tiem sākta izmeklēšana: “Ludzas Zemes” redaktore Laima Linuža sniegusi liecības policijā.

Iesniegumā viņa rakstīja: “Šā gada 29. aprīlī pl. 21.01 persona ar vārdu “Michail Valentinovich” feisbukā “Ludzas Zemes” lapā krieviski uzrakstīja ziņu, ka “9. maijā es ieradīšos redakcijā un nogriezīšu galvu redaktoram, kā to izdarīja spīdošie musulmaņi ar Parīzes “Charlie Hebdo”. Vai atceraties?”. Sakarā ar profesionālo darbību nopietni uztveru izteiktos draudus.”

Tāpat redakcija lūdza policijai 9. maijā nodrošināt redakcijas drošību un iespēju veikt savus profesionālos pienākumus. Katram gadījumam redakcija bija informējusi arī vietējo Zemessardzes bataljonu un sapirkusi asaru gāzes krājumus. Tā kā iesniegums policijai bija nosūtīts laikus, tad ekscesi nesekoja — tieši 9. maijā tika ieplānota izmeklēšanas darbību veikšana.

“Šādi un līdzīgi draudi jau vairākkārt izteikti laikrakstam “Ludzas Zeme” no Krievijas agresijas atbalstītājiem, taču tik tieši un nepārprotami draudi noslepkavot redaktoru ir izteikti pirmo reizi. Uzsveru, ka draudi redakcijai izteikti tad, kad sākām rakstīt par Krievijas agresiju Ukrainā, kā arī redakcija nosodīja Krievijas zvērības Ukrainā, ieņemot skaidru pozīciju un paužot to publiski,” iesniegumā norāda redaktore.

Izteiktas arī aizdomas, ka sociālo tīklu lietotāja izmantotais vārds “Michail Valentinovich” varētu norādīt uz konkrētu personu, kas strādā redakcijai blakus esošā makšķernieku, mednieku un pirotehnikas veikalā — tātad vietā, kur pieejamas, kā minimums, patronas un pirotehnikas izstrādājumi.

Attiecīgā persona skaļi svinējusi Krievijas iebrukšanu Ukrainā, savukārt Ukrainas atbalsta mītiņa laikā Ludzā rēgojās ar Z burta simboliku. Ir aizdomas, ka šis figurants ir līmējis Z burtus uz skatloga, apsaukājis redakcijas darbiniekus un ar mērķi kaut vai sīki ieriebt redakcijai zog no tipogrāfijas Rēzeknē atvestās avīzes.

Iespējamā draudētāja “Facebook” lapā redzama nepārprotama simbolika, kas norāda reizē gan uz prokremliskumu, gan pieminētajiem “musulmaņiem”: attēlots karogs Doņeckas bandformējumu krāsās (melna-zila-sarkana), uz kā redzamas arābu teroristu uzrakstiem līdzīgas zīmes.

Ar jautājumu tagad nodarbojas Valsts policija.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...