Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ziņa par 2020. gada Eiropas cilvēka Latvijā nosaukuma ieguvēju Satversmes tiesas priekšsēdētāju Sanitu Osipovu ir kvalificējama kā klasiska viltus ziņa (Fake news).

Tā dēvētā “sabiedriskā balsojuma” organizētājs Eiropas kustības Latvijā priekšnieks Andris Gobiņš atteicies paskaidrot, kā tieši tika organizēts šis balsojums un kāds bijis balsotāju skaits, tā pilnībā ignorējot divus būtiskus principus - caurspīdīguma un faktu drošticamības principus. Tas ir klajā pretrunā ar demokrātiskas, atklātas sabiedrības pamata principiem.

Līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka stāsts par "2020. gada Eiropas cilvēku Latvijā Sanitu Osipovu” ir klasiska viltus ziņa, ko nekritiski izplatījuši vairāki mediji, tai skaitā sabiedriskais medijs LSM.lv.

Lūdzu to neuztvert kā vēršanos pret viņu vai Gobiņu personīgi. Šādiem paziņojumiem par “sabiedriskiem balsojumiem” ir jābūt balstītiem skaidros, drošticamos, pārbaudītos faktos. Ja netiek nodrošināts jebkurā sabiedrībā tik svarīgais caurspīdīguma princips, tad šī ziņa vērtējama kā propagandas manipulācija un viltus ziņa kāda grupējuma politisko interešu dēļ.

* MeriDemokrātu brīvdomātāju kopas vadītājs

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

FotoŠonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi. Toties bija tāda mierinoša rindkopa:
Lasīt visu...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

21

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

FotoAtsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par pienākumu sabiedrībai paust savu viedokli.
Lasīt visu...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...