Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja Krievijā “vāgneriešu” nesekmīgo gājienu uz Maskavu vistrāpīgāk simbolizēja jau dumpja pašā sākumā Rostovas cirka vārtos iesprūdušais tanks, tad “Progesīvajiem” slikti beigusies demonstratīvā ķiršu ēšana domes sēdes laikā.

Aizvadītajā trešdienā, domes sēdē sākot izskatīt vicemēra Viļņa Ķirša pacelto jautājumu par disciplinārlietas ierosināšanas pamatotību pret Satiksmes departamenta vadību, notika negaidītais. “Progresīvie” bija mētājušies ar izteikumiem par “septiņu miljonu izniekošanu Satiksmes departamentā” it kā uz “trauksmes cēlāja ziņojuma pamata”, taču pēc tam skaitļi sāka samazināties, līdz izčākstēja pavisam.

Tikuši veikti pirmie seši kontrolurbumi asfaltā, lai pārbaudītu “Progresīvo” izteikumus, ka esot samaksāts par “neieklātu asfaltu”, un līdz šim izrādījies, ka viss apmaksātais asfalts ir vajadzīgajās vietās.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija nav pilnvērtīgi sākusi darbu, jo “Progresīvie” par tās vadītāju nezināmu iemeslu virzīja kādu domes juristi, pie kam pret viņas pašas gribu — viņa godīgi brīdināja, ka atkāpsies no šī amata, jo viņas vīrs strādājot AS “Ceļu Pārvalde”, kas ir viena no tām, kuras labo bedres Rīgā, un kritiķi to pilnīgi noteikti sauk āšot par “interešu konfliktu”, pat ja tā šajā reizē nebūšot taisnība.

Kad šo konkrēto domes juristi tomēr, neraugoties uz  publiski izskaidrotajiem apstākļiem, vienalga iecēla vadīt disciplināro komisiju, viņa no šī uzdevuma atkāpās — tieši tā, kā bija visus iepriekš brīdinājusi. Turklāt izrādījās, ka trauksmes cēlāju ziņojumu reģistrā, kāds tagad jāiekārto katrai iestādei un pašvaldībai, konkrētā trauksmes cēlāja konkrētais ziņojums… nav atrodams. Tāds neeksistē.

Šāda rīcība no “Progresīvo”, Mārtiņa Staķa un galvaspilsētas izpilddirektora Jāņa Langes puses izskatās neloģiska un pat nekompetenta, tāpēc vicemērs Vilnis Ķirsis — kurš skaitās atbildīgs par satiksmes jomu — rosināja veikt neatkarīgu pārbaudi, kurā noskaidrotu, kāda visā šajā juceklī ir “Progresīvo”, M. Staķa un citu amatpersonu loma.

Dīvainākais visā situācijā ir fakts, ka gan “Progresīvie”, gan “Jaunā Vienotība” ir nevis politiskie oponenti, bet gan vienas koalīcijas biedri galvaspilsētas domē. Viena koalīcijas frakcija izmantoja disciplinārlietu, lai uzbruktu cilvēkiem, ko uzskatīja par otras koalīcijas frakcijas piekritējiem, bet otrie tāpēc atbildēja ar neatkarīgu izmeklēšanu par pašu kašķa sācēju “varoņdarbiem”! Nevis, piemēram, Latvijas Krievu savienības deputāti cenšas ieriebt Nacionālās apvienības deputātiem Rīgas domē (kas būtu pašsaprotami), bet mēra un vicemēra frakcijas mēģina iekost viena otrai.

Redzot, uz ko virzās situācija, “Progresīvajiem” bija laiks apstāties un apdomāties, vai uz neeksistējoša trauksmes cēlāja “pamata” uzsākta naidošanās ar pašu koalīcijas biedriem tiešām ir tā ilgstpējīgākā politiskā darbība — pie kam, ņemot vērā faktu, ka “Jaunā Vienotība” jau piekto nedēļu cenšas “Progresīvos” iekļaut Krišjāņa Kariņa vadītajā Ministru kabinetā, lai „nostiprinātu valdību”.

“Progresīvie” uz šo dilemmu atbildēja ne ar vārdiem, bet žestiem: trešdienas domes sēdē frakcija ilgi un ar demonstratīvu baudu ēda ķiršus, tādā veidā uzskatāmi izrādot vēlmi “noēst  Ķirsi pilnībā”.

To nevarēja neredzēt pārējās frakcijas, kuras no tā izdarīja secinājumus un negaidīti nobalsoja par V. Ķirša priekšlikumu — veikt neatkarīgo izmeklēšanu. (Balsojuma iznākums bija tik negaidīts, ka vienam no lielajiem portāliem nācās mainīt ziņas virsrakstus — jau bija paspēts nopublicēt “Neizdodas savākt balsis”, ko drīz vien nomainīja “Izdodas savākt balsis”.)

Ar savu aroganci “Progresīvajiem” izdevās noskaņot pret sevi pat līdzšinēji svārstīgos domes deputātus, kas līdz tam negribēja iesaistīties svešā kašķī. Turklāt neviena partija līdz šim nekad nebija sēdes laikā patērējusi pārtikas produktus, jo barošanās (nevis strādāšana) domes sēdē tiek uzskatīta par necieņu pret vēlētājiem.

Sēde izvērtās tik gara, ka to nācās pārtraukt, lai turpinātu ceturtdienā, jo visi ķirši bija apēsti. Un te nu citu frakciju deputāti ieraudzīja, ka “Progresīvie” ceturtdien ieradušies darbā skābiem ģīmjiem un negulētām sejām — demonstratīvā ķiršu rīšana vakardienas sēdē bija beigusies ar pārēšanos un attiecīgu sēdēšanu uz poda visu nakti.

Redzot situāciju, kurā “Progresīvo” darbības izskatās apmēram tikpat simboliskas, cik Rostovas cirka vārtos iesprūdušais tanks, domnieki ceturtdienas sēdes izskaņā izdarīja vēl vienu lēmumu, kāds būtu neiedomājams kaut tikai 48 stundas ātrāk — vairākums atbalstīja Viestura Zepa priekšlikumu sākt izmeklēšanu par Mārtiņa Staķa pašam sev izrakstītajām komandējumu apliecībām.

Jau ziņots, ka M. Staķis pats sevi daudzkārt aizkomandējis ārzemju braucienos, pats uzdevis sev izmaksāt nodokļu maksātāju naudu un pats sev atskaitījies par braucienos “sasniegto”. Šādā veidā iztērēti vismaz 14 tūkstoši eiro.

“Progresīvie” sekojošajās dienās prestatā citu domnieku atkārtotajiem aicinājumiem nomierināties, sakārtot problemātiskās lietas un strādāt tālāk izvēlējās situāciju eskalēt un bojāt atrisinājuma iespējas vēl vairāk, līdz M. Staķis pats paziņoja par atkāpšanos no mēra amata. Formālais lēmums, kā to nosaka Pašvaldību likums, jāīsteno līdz galam nākošajā domes sēdē.

Lielākā ironija ir tāda, ka “Jaunā Vienotība” cenšas izdomāt jebkādus ieganstus, lai ievilktu “Progresīvos” K. Kariņa vadītajā valdībā, kamēr tie paši “Progresīvie” cenšas visiem spēkiem naidoties ar Rīgas vicemēru no “Jaunās Vienotības”, turklāt par izdomātu ieganstu.

Jau tuvākajā laikā kļūs redzams, vai “Progresīvo” rīcība ir izrādījusies pārdomāta un loģiska, vai arī tomēr viņiem vajadzēs iet uz to pašu vietu, kuru nācās spiestā kārtā apmeklēt pēc ķiršu pārēšanās.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...