Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Prezidenta vēlēšanas Latvijā vairākkārt atgādinājušas pēkšņu truša izvilkšanu no zoodārza – izņēmums bija pagājušās, kur Egils Levits bija konsensusa kandidāts. Bet šoreiz ir īsta cīņa ar publiski pieejamiem kandidātiem, kuri nevis cenšas apspēlēt cits citu, bet kur viens otru cenšas apspēlēt… vēlētāji!

Ar vēlētājiem šinī gadījumā saprotami 100 Saeimas deputāti, kas balso par visiem prezidenta amata kandidātiem. Tā kā no prezidenta vēlēšanu iznākuma vairākos scenāriju variantos būs atkarīgs arī Ministru kabineta liktenis, tad deputāti ir ne mazāk ieinteresēti kā paši prezidenta amata kandidāti – deputātiem uz spēles ir vai nu partiju atrašanās koalīcijā, vai simpatizējošas un noderīgas ministru personālijas, galu galā arī pašu personīgie “mīkstie mandāti” (kam tāds ir).

Kariņa orķestrālie manevri tumsā

No dažādiem signāliem bija noprotams, ka pēc sekmīgajām Saeimas vēlēšanām Krišjānis Kariņš bija iecerējis pārsēsties Rīgas pilī un tamdēļ iezīmēja sāncensību ar E. Levitu par dominanci ārpolitikā. Reaģējot uz to, pēc Saeimas vēlēšanām bija vērojama Egila Levita ilgstošā vilcināšanās oficiāli aicināt Saeimas vēlēšanu uzvarētāju sastādīt nākamo Ministru kabinetu.

Sākotnēji E. Levits deva K. Kariņam “pilnvaras” veikt “konsultācijas” par “jaunās valdības izveidi”, taču Satversme nosaka, ka valsts prezidents izvēlas premjera amata kandidātu un aicina sastādīt nākamo valdību. E. Levits vilcinājās vairāk nekā mēnesi, līdz tomēr šo oficiālo uzaicinājumu izteica, kad bija redzams – K. Kariņam tomēr izdosies novest koalīcijas sarunas līdz noslēgumam.

Atbilde no K. Kariņa puses nāca decembra vidū, kad Nacionālajā bibliotēkā norisinājās gada svarīgākais NATO, Baltijas un Ziemeļvalstu sammits zem nosaukuma “Joint Expeditionary Force Summit”. Uz to ieradās premjerministri un prezidenti no visām Skandināvijas valstīm, Apvienotās Karalistes un citām NATO valstīm, ieskaitot britu premjeru Riši Sunaku, savukārt Ukrainas prezidents piedalījās attālināti. Vienlaikus bija uzkrītoši, ka bija tikai viens prezidents, kurš nebija uzaicināts un kuram nebija ļauts tuvoties sammitam. Tas bija mūsu pašu valsts prezidents Egils Levits.

Ar šādiem paņēmieniem K. Kariņš plūstoši pārņēma ārpolitikas un aizsardzības lietu iniciatīvu. Ja pagājušā gada laikā E. Levits braukāja uz Ukrainu, ieskaitot pašus nepatīkamākos brīžus, tad kopš Saeimas vēlēšanām to jau dara K. Kariņš, lai tiktu pie bildes kopā ar Ukrainas prezidentu vai premjeru.

Līdz pat Lieldienām turpinājās savstarpējas apmainīšanās ar dzēlieniem zem paklāja, K. Kariņam mērķtiecīgi virzot situāciju, kurā E. Levita atkārtota kandidēšana vairs nav iespējama. Kāda būtu K. Kariņa motivācija kļūt par prezidentu, nav grūti noprast – šis Saeimas sastāvs, kur viņa koalīcija vairs nevar balstīties uz viegli manipulējamiem populistiem (iepriekš – JKP un KPV), ir ar daudz augstāku intelektuālo potenciālu.

Pašreizējie deputāti saskata realitāti, ka K. Kariņa vadībā valsts ir nonākusi atpalicībā, sagaida kādu nebūt līderību ekonomiskajos jautājumos, nabadzības mazināšanā un cenu apkarošanā, taču tas nav tik vienkārši kā fotografēties kopā ar R. Sunaku. Līdz ar to K. Kariņam vienkāršāk ir pārsēsties Rīgas pilī, nevis samazināt inflāciju.

Saprotams, ka iespēja K. Kariņam ieņemt augsto amatu var piepildīties tikai situācijā, kurā pirmajā balsošanas aplī neizdodas ievēlēt nevienu no trim kandidātiem, taču šī iespēja saglabājas reāla, ņemot vērā, ka nevienam kandidātam patlaban nav garantēta droša 51 balss.

Bet varbūt pirmais balsošanas raunds jau faktiski noticis?

E. Levits saņem kritiku, ka esot visnepopulārākais prezidents no visiem, kādi Latvijā bijuši, taču arī K. Kariņš nav popularitātes augstumos sabiedrībā, izņemot vienīgi savu tiešo elektorātu. Dažādas sabiedrības grupas pārmet miljardu aizņemšanos un izmešanu vējā kovida laikā, neradot neko paliekošu (ja neskaita valsts parādus), citi kritizē vājo vadību pandēmijas apkarošanā un vakcinācijā, pārējie nevar nejust cenu ārkārtējo pieaugumu un ekonomikas stagnāciju.

Šādos apstākļos “Jaunā Vienotība” nevar uzreiz virzīt K. Kariņu, tāpēc izvirzīts ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Formālais pamatojums – tā kā E. Levits tomēr nekandidēs, tad koalīcija nespēj piedāvāt vienotu kandidātu, tāpēc “Jaunā Vienotība” liek priekšā E. Rinkēviču.

Nacionālā apvienība (NA) šajā situācijā, paliekot bez sava pretendenta (atceramies, E. Levits bija tieši viņu kandidāts), publiski paudusi, ka diez vai pirmajā kārtā vispār balsošot par kādu no trim izvirzītajiem. Līdz ar to tas ļautu NA 13 mandātus iespējamajos balsu aprēķinos neskaitīt.

Bet ir nianse – daudzi, iespējams, nemaz nezina, ka NA partijas iekšienē principiāli neeksistē frakcijas disciplīna ne Saeimā, ne pašvaldību deputātu vidū. Jebkuri NA deputāti vienmēr ir balsojuši pēc saviem ieskatiem, un viņiem neviens ar īkšķi uz augšu vai leju nekad nenorāda, kā balsot. Tātad šīs 13 balsis joprojām piedalās trešdienas balsojuma spēlē.

Ne Uldim Pīlēnam, ne Edgaram Rinkēvičam garantēti nespējot savākt 51 balsi (tādu situāciju parāda ikviens patlaban reālistiski apspriestais aprēķins), ik pa brīdim parādās dažādi “alternatīvie scenāriji”, saskaņā ar kuriem vienam vai otram kandidātam izdošoties sev piesaistīt ZZS un LPV balsis, kā arī “rosļikoviešus”. Attiecīgi prezidentu tomēr varbūt izdošoties ievēlēt trešdien, savukārt pēc tam mainīšoties valdošā koalīcija.

Viens no variantiem paredz JV+AS+ZZS, cits apspēlē variantu JV+ZZS+Progresīvie, vēl kādi “scenāristi” pēta citas iespējas utt., taču itin visi kārtējo reizi ir pārliecināti, ka “zelta balss” atskanēšot no Puzes purviem. Atlicis tikai “Jaunajai Vienotībai” atkal vienoties ar Aivaru Lembergu. Balsošana varētu būt jau notikusi – tādā nozīmē, ka “sakārtota”. Tādās reizēs nav smādējams atbalsts pat no Ventspils.

Veca korporatīvā saikne nerūs

Visi šie aprēķini neņem vērā būtisku elementu. Viens no JV faktiskajiem līderiem Arvils Ašeradens un AS prezidenta kandidāts Uldis Pīlēns ir cieši, seni draugi vēl no laikiem, kad viņi vēl nekas nebija un pat nevarēja stādīties priekšā, kādus sasniegumus vēlāk iegūs biznesā un politikā. Viņi ar rokasspiedienu var nokārtot lielākas lietas nekā koalīcijas līgums vai 51 deputāta svārstīga alianse bez garantijām par izdošanos.

Savukārt JV “aizkulišu ideoloģe” Sarmīte Ēlerte pagājušonedēļ vērsusies pie U. Pīlēna ar aicinājumu netikt ievēlētam ar “rosļikoviešu” balsīm. Viņa pati publiski atzīst, ka ar U. Pīlēnu bijusi cieši pazīstama “vēl no laikiem, kad viņš bija Liepājas galvenais arhitekts” – tātad no dziļiem PSRS laikiem, jo U. Pīlēns šo amatu ieņēma no 1983. līdz 1988. gadam.

Līdz ar to visas šīs balsu dejas zem paklāja ir domātas ZZS, Progresīvo un citu iespējamo partneru acu aizvēršanai. ZZS var tikt pilnvērtīgi apspēlēta, dodot ZZS cerību par iesaistīšanos spēlē un jaunas koalīcijas stādīšanu, taču faktiski JV balsošanas izskaņā, ja nepietiks balsu E. Rinkēvičam, var nolemt atbalstīt U. Pīlēnu, lai tas tiktu ievēlēts ar JV balsīm, nevis opozīcijas partiju ZZS un LPV balsīm.

ZZS tādā gadījumā tiks apspēlēta visos virzienos un punktos uzreiz, jo tad nebūs nekāda jauna koalīcija un valdība, nebūs vajadzīgs arī otrais prezidenta vēlēšanu raunds. No JV puses raugoties, paliks tikai atrisināt problēmu – ko darīt ar K. Kariņu? Ļaut viņam turpināt valsts ekonomisko degradāciju un atpalicību? Vai veikt rokādi, apmainot viņu vietām ar tautā populāro ārlietu ministru, savukārt ļaujot K. Kariņam nodarboties ar savu jauno aizraušanos – ārpolitiku?

Iespējams gan, ka pašiem JV līderiem šāds aspekts ir otršķirīgs. Ja tādi redzami JV biedri kā K. Kariņš, Hosams Abu Meri, Uģis Rotbergs, Anda Čakša u.c. nodarbojas ar publisko politiku, tad šajā partijā ir arī savi aizkulišu darboņu paraugi, tādi kā Jānis Reirs, Sarmīte Ēlerte, Andris Grafs u.c., kas lielākoties nodarbojas ar politikas neredzamo daļu un jūtas acīmredzami nekomfortabli, ja publika uzzina par viņu faktiskajām darbībām, kuras viņi gandrīz nekad nespēj paskaidrot tā, lai sabiedrība tās kaut vai saprastu, ja ne gluži atbalstītu.

Veidojot atbalstu politikas neredzamajā spēlē par labu gan E. Rinkēvičam, gan U. Pīlēnam (un vienlaikus vēl cenšoties apspēlēt ZZS), S. Ēlerte un pārējie Valsts prezidenta kancelejas ēnu darboņi cenšas nodrošināties, ka nākamais prezidents, lai tas būtu partijas biedrs E. Rinkēvičs, vecais LPSR laiku draugs U. Pīlēns, otrās kārtas iespējamais kandidāts K. Kariņš utt., pēc tam paturētu darbā Valsts prezidenta kancelejā pašreizējos E. Levita padomniekus un administratorus līdz ar viņu “veco komjauniešu un kādreizējo PSKP biedru” pulciņu, ko sabiedrības acīs reprezentē tādi uzvārdi kā Andris Teikmanis un Sarmīte Ēlerte.

Tādiem ir mazāk svarīgi, kurš tieši būs prezidents – svarīgi, lai saglabājas viņu iespējas bīdīt neredzamos procesus savās privātajās vai korporatīvajās interesēs, kur prezidenta kanceleja ir pats autoritatīvākais administratīvais orgāns, kura vārdā “ietekmēt lietas”.

Nav arī pilnībā izslēgts, ka E. Levita padomnieki, redzēdami situācijas attīstību, pirms mēneša ir izmantojuši pašreizējo ietekmi un manipulējuši ar E. Levitu, “palīdzot viņam pieņemt pareizo lēmumu” un nekandidēt. Taču šis E. Levita lēmums jau ir pieņemts, tas savas sekas jau atstājis. Pretstatā trešdien paredzētajam balsojumam.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...