Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi.

Objektīvi vērtējot, protesta akcija tika izgāzta. To sakot, man ir grūti noticēt, ka Šlesers, kurš politikā ir vairāk kā divdesmit gadus un kura finanšu iespējas ir gandrīz neierobežotas, ir spējīgs tikai uz to, ko mēs redzējām vakar.

Šajā pasākumā nepareizs bija gandrīz viss – izvēlētā diena, kad Rīgas centrā plānojas velomaratons, tukšie solījumi par tehniku, mainīgais scenārijs, Jeremejevs Lāčplēša kostīmā un reklāmas rullītis, kurš pat mani pārliecināja, ka, ja šāda ir opozīcija, tad labāk lai strādā Kariņš. Un “ultimāta” iesniedzēji ir gatavi savu agoniju turpināt, apsolot nākamo akciju pēc divām nedēļām.

Viena versija būtu pieņemt, ka nekāds premjers no Šlesera nesanāks. Nav, ko domāt par premjerēšanu, ja nespēj noorganizēt pat normālu protesta akciju. Tā noteikti arī ir, tikai vajadzētu izskatīt vēl vienu teoriju.

Melnajam politikas PR ir vairākas daļas. Atrast vai “izdomāt” kompromitējošu materiālu par saviem konkurentiem ir vienkāršākais līmenis. Augstāks līmenis ir diskreditēt sava oponenta politiskās idejas. Un pati augstākā pilotāža ir izdarīt tā, lai visi domātu, ka šīm idejām nav atbalsta sabiedrībā. Cilvēks ir racionāla būtne – viņš balsos un iestāsies par ideju, kuru atbalsta vēl citi un kurai tādēļ ir cerības tika realizētai. Šī nav tikai teorija, bet tam ir socioloģisks pamatojums tepat Latvijā. 

No varas partiju viedokļa būtu tikai pareizi ļaut notikt kaut kādiem mītiņiem ar nosacījumu, ka šie mītiņi ir blāvi un mazskaitlīgi. Tas cilvēkiem parādītu protestu bezjēdzīgumu, mazinātu to entuziasmu un dotu varas partijām visas iespējas teikt, ka opozīcija faktiski neeksistē.

Tieši par šo Šlesers ir vienojies ar varas partijām, galvenokārt Vienotību. Viņa uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju. Izskatīties impotenti. Tā ir saspēle, kuru līdz pilnībai ir izstrādājusi mūsu lielā kaimiņvalsts un kura tagad miniatūrā variantā tiek realizēta arī šeit. Plāns ir diskreditēt opozīcijas idejas un likt vilties tās atbalstītājiem.  Neviens necer, ka viņi balsos par Vienotību. Pietiks, ka viņi neies balsot vispār. Balsot viņu vietā aizies aktīvie Vienotības fani. “Ballīte” turpināsies.

Loģisks jautājums – kāda ir Šlesera motivācija? Principā ļoti vienkārša – atbrīvoties no apsūdzības krāpšanā digitālās televīzijas projektā. Apsūdzības, kas viņu, iespējams, novedīs cietumā. Par atgriešanos politikā Šlesera paziņoja tieši pēc apsūdzības celšanas, un nevienam politikas vērotājam īsti nav šaubu, ka viņš politikā neietu, ja šāda apsūdzība nebūtu. Viņa publiskie paziņojumi šo pieņēmumu tikai apstiprina. Tiem, kas kriminālprocesā neorientējas, pateikšu, ka, ceļot apsūdzību,  prokurors pasaka, ka ir pārliecināts par Ainārs Šlesera vainu un ir gatavs to pierādīt tiesā.

Kā advokāts es zinu, ko šādas apsūdzības kriminālnoziegumā nodara cilvēkam psiholoģiski. Mēnešiem un gadiem dzīvot ar domu, ka, iespējams, būs jāiet cietumā, var būt neizturami. Tā ir pilnīga loģiska motivācija slēgt tikpat noziedzīgu darījumu ar varu, lai atbrīvotos no cietuma draudiem. 

Pat tad, ja jūs neticat manai versijai, varat būt droši, ka efekts no Šlesera protesta akcijām ir tieši tāds, kā aprakstīju iepriekš. Vara par to ieņirdz. Un ieņirgs vēl vairāk pēc tam, kad notiks nākamā izgāšanās 2. oktobrī. Mēs neiesim arī tad.

Tāpēc, domājot par vēlēšanu dienu nākamgad, atcerieties, ka vienīgā stratēģija nomainīt esošo varu, ir koncentrēties ap vienu opozīcijas partiju. Likums un Kārtība. Vai nu mēs, vai nu viņi. Tādi ir noteikumi. Rododendrs būs pēc valsts svētkiem. Redzēsiet.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

FotoPateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020. gada 16. jūlijā Rīgas pilī izskanēja koncerts “Kopā”, kur uzstājās tenors Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš.
Lasīt visu...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

FotoAttiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi – tālab, ka viņi ir veseli) tiek liegta pārstāvniecība valsts pārvaldē un dalība aktīvajā politika.
Lasīt visu...

21

Nelokāmi pret varmākām!

FotoManuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs izgāzīsies, jo vairums vakcinēto injicējās nevis medicīnisku iemeslu, bet varas noteikto eksistenciālo ierobežojumu dēļ un, visticamāk, sirdī alkst atriebi par sačakarēto organismu. Protams, ka ir injicēto varza, kas sevi tagad uzskata par augstāko kastu un pilnā mērā izmanto dāvāto iespēju paņirgāties par “zemcilvēkiem”. Šie neģēļi visu laiku ir mituši mūsu vidū un beidzot var apmierināt savus zemiskos instinktus.
Lasīt visu...