Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Interesants iesākums ciklam "Cik daudz Latvijas valsts ir zaudējusi sakarā ar robežbūves neizdarībām un sabotāžu". Daudz laika ir zaudēts, daudz ir palaists garām ar nodomu, bez nodoma, daudz nelietderīgi un nesaimnieciski izšķērdētu finanšu līdzekļu, kas ir radījis papildu galvassāpes nu jau ne tikai Valsts robežsardzei. Atskatoties uz vēsturiskām atskaņām, iekšējām un ārējām kustībām, es teiktu, ka šajā neveiksmīgajā stāstā pamatā stūrakmeņi ir Valsts robežsardzes ilgadējā nekompetence iepirkumu realizācijā, kontroles sistēmas pār procesiem totāla neesamība, nolaidība un iespējamais materiālais izsalkums.

Minēto apliecina žogs, kas ir uzstādīts uz Krievijas robežas, smieklīgs un bērnudārza līmenim atbilstošs, bez kvalitātes pazīmēm - kauns un negods visais Eiropai. Izcirstas plantācijas un sagāztā šķelda purvos un grāvjos. Un visus šos brīnumus kāds ir pieļāvis jau sākotnējā posmā - tā laika robežsardzes vadītājs Garbars, sagaidām tiesāšanās rezultātu, tā laika kriminālizmeklēšanas priekšnieks un pēc tam Garbara vietnieks Pujāts (attēlā), kurš pieļāvis dienesta noziegumus, Martukāns kā nodrošinājuma jomas vadītājs... var turpināt vēl ar personāžiem, pret kuriem tiek veikti izmeklēšanas darbi vai joprojām bailīgi skatās no malas.

Interesants fakts, ka Garbars pēkšņi uzsāka ātru Pujāta virzīšanu uz augšu, paša aizbēgšanu pensijā un Pujāta iecelšanu savā vietā. Iespējams, kāds kaut ko bija jau uzracis/uzspiedis vai tā ir bijusi savstarpēja vienošanās? Tādējādi uzsāktajā ciklā par robežizbūvi iesaku papētīt un turpināt ar pašu iesākumu un nesaprotamām/straujām manipulācijām.

Ja tagad kā karsti pīrādziņi iet stāsts par hiēnām, tad šo ciklu es noteikti nodēvētu par šakāļiem. Iekšējā drošības biroja iesaistīšanās šajā procesā bija tikai sekundāra. Visa pamatā nenoliedzami ir Pujāta un Mūrnieka savstarpējā mīlestība, un viena no šīs mīlestības sākuma stadijām ir, kad uz Iekšējās drošības biroja bosa vietu elsojošais Pujāts paliek aiz borta. Uz šīm oglēm uzlietais degmaisījums bija pamats kriminālprocesiem, cilvēku čakarēšanām utt., bet nevis profesionālai pieejai no abām pusēs. Divi āži karoja, cieta patiesības objektīva izmeklēšana.

Jāņem vērā apstāklis, ka, kad Pujātu aizturēja, uz pakaļējām kājām sacēlās Jurašs, Bordāns, citas politiskās atraugas un pašreizējais ģenerālprokurors. Aizstāvībā uzreiz atskrēja Alločka Juraša (tagad jau Barbaša), un visu kopējiem spēkiem draugs tika izvilkts.

Draudzība šiem biedriem ir ilga un noturīga, bieži Juris ar Gunti kopā redzēti. Tikai tad, kad robežizbūves jautājumus pārņēma Nodrošinājuma valsts aģentūra un Valsts nekustamie īpašumi, vilciens ir izkustējies un lēnā garā sasniegs savu mērķi. Vēlreiz uzsveru, ka visa pamatā ir nekompetence, kontroles neesamība, nolaidība, ambīcijas un izsalkums. Pētot un attīstot šo stāstu, jāparok atslēgas vārdi - Pujāts un Martukāns! No vienas puses izbeigti procesi, bet...

Manis pieminētā nekompetence un nolaidība ar šiem pašiem varoņiem ir vēl vienā senā un sāpīgā stāstā - formas tērps. Valsts policijai nu jau laiks, kā jauna forma, kaut arī iepirkumiem ir smaciņa, VUGD lēnā garā pāriet, bet Robežsardze kā staigāja, tā arī turpina staigāt lupatās.

Vairākus gadus atpakaļ valdība Robežsardzei piešķir 3 miljonus jaunām formām, bet nekā, nerealizēts. Kas pie vainas? Pujāts un Martukāns, kuri nespēj organizēt un realizēt iepirkumu. Padsmit tūkstošus izmeta skicēm, un ar to viss beidzās. Finansējums piešķirts, bet nerealizēts, kā vairākums Robežsardzes iepirkumu. Noliktavas tukšas, un nēsājiet to, kas ir.

Tā jau vairākus gadus nekompetence un nespēja prevelē Robežsardzē. Beigās, saprotot, ka neko nevar, sākas sarunas ar NBS, lai tie robežsargus apgādātu ar savām formām. Likās, ka šādu marasmu neviens nepieļaus, bet, cik zināms, NBS ir apņēmies robežsargus ietērpt savā formā. Tautā jau smej, ka atgriezīsies labie laiki, kad Robežsardze bija zem Aizsardzības ministrijas. Gala rezultāts ir fantastisks, un tas, pateicoties spīdošajiem komandieriem.

Formas tērpu stāstā ir izņēmums - Aviācijas pārvalde, kura ir Pujāta spēļmantiņa. Tur personāls staigā ne formas tērpos, bet, kā viņi to nodēvējuši, viņiem ir speciālais apģērbs. Satērpti visi, gan helikopteru piloti, gan visi, kas tajā pārvaldē dien. Kāpēc šādi, interesants jautājums, saprastu - piloti un speciālā vienība, bet ne jau visi. Par šo visi klusē un neveiklos jautājumus neuzdod.

Interesants fakts, kuru diemžēl neviens nav uzkodis, ir speciālā apģērba piegādātājs uzņēmums UF PRO, kur viens elements maksā... Kā šos gadus ir izdevies, ka piegādātājs ir tieši šis uzņēmums? Teiksim godīgi, ka pat tehniskajā specifikācijā nav kaunējušies iekļaut paraugus, kur, labi paskatoties, redz, ka produkts paņemts no attiecīgā ražotāja. Šis viss tiek turēts noslēpumā, jo visiem ir labi.

Jāatzīmē ka šos iepirkumus realizē speciālie kadri Aviācijas pārvaldē. Kāpēc visiem, - tāpēc, ka Robežsardzes priekšniekam ir vienalga par padoto personālu un to, kādās parpalās tas staigā, jo kungs ir nodrošināts ar Aviācijas pārvaldes speciālo apģērbu. Fantastisks piemērs un vienaldzība. Kopējais secinājums šim stāstam ir kārtējā nekompetence, izcilie personāži, vienaldzība, nolaidība un izsalkums.

Ir labs teiciens - parādi man savus draugus, un tad es pateikšu, kāds tu esi. Jurašs, Ruks, Prusaks un viena no vismīļākajām draudzenēm Jaunzeme, - kāds secinājums var būt par personāžu Pujātu?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...