Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājas amatā atklāta konkursa rezultātā (izsludināts 20.08.2021.) tika iecelta līdz šim publiski nezināma Agra Languša, kas tajā brīdī bija atlases komisijas locekļa VAS "Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekļa Andra Vārnas bijusī padotā un, visticamāk, dzīvesbiedre.

Atlases komisijas priekšsēdētājas bija Jānis Lange. Pēc neoficiālās informācijas, strādājot VAS "Valsts nekustamie īpašumi”, Andris Vārna un Agra Languša sāka tikties, un Andris Vārna, būdams VAS "Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis pārcēla Agru Langušu no daļas vadītājas amata pārvaldes direktora amatā (amata maiņa ir konstatējama arī A.Langušas amatpersonas deklarācijā).

Par šādu rīcību no VAS "Valsts nekustamie īpašumi” vadības puses tika saņemts aizrādījums, un Agra Languša pameta darbu VAS "Valsts nekustamie īpašumi”. 2020. gadā Agra Languša (būdama precēta Agra Saviela) izšķīrās no vīra, kas varētu tikt pamatots ar jaunām attiecībām. Faktu, ka Andris Vārna un Agra Languša bija vairāk nekā labi pazīstami, apliecina kaut vai publiski pieejami foto no teātru pirmizrāžu apmeklējumiem (https://iauns.lv/foto/izklaide/46377-skatitaii-ierodas-uz- ekspediciia-iazeps-pirmizradi-iaunaia-rigas-teatri#&gid=46377&pid=76).

Ar Rīgas domes 15.12.2021. lēmumu Nr. 1105 "Par SIA "Rīgas nami”, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA "Rīgas Centrāltirgus” un SIA "Rīgas serviss” reorganizācijas uzsākšanu” tika uzsākta šo kapitālsabiedrību reorganizācija. Izvēlēto kapitālsabiedrību reorganizācijas mērķis un ekonomiskais pamatojums nav skaidri.

Šodien, 14 mēnešus pēc Rīgas domes lēmuma, jaunajai SIA "Rīgas nami” joprojām nav noteikt stratēģiskie mērķi vai izstrādāta darbības stratēģija. Pieņemot, ka SIA "Rīgas nami”, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks” un SIA "Rīgas serviss” nodarbojās ar Rīgas pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekošanu un uzturēšanu, ko varētu apvienot vienā kapitālsabiedrībā, tad SIA "Rīgas Centrāltirgus” pievienošana SIA "Rīgas namiem”, iespējams, ir skaidrojama ar vēlmi atsavināt Rīgas Centrāltirgus teritoriju vai Spīķeru ēkas, ņemot vērā „Rail Baltica” ietekmi uz to vērtbu.

Četru kapitālsabiedrību reorganizācijas procesā tika izsludināts konkurss uz jaunās SIA "Rīgas nami” padomi. Viens no komisijas locekļiem bija Jānis Lange. Atklāta konkursa rezultātā par SIA "Rīgas nami” padomes locekļiem tika iecelts Andris Vārna (SIA "Rīgas Centrāltirgus” valdes konkursa atlases komisijas loceklis), Andra Vārnas kādreizējā darba kolēģe AS "SEB banka” Ilze Bukulde un Jāņa Langes VAS "Latvijas dzelzceļš" padomes šī brīža kolēģis Andris Liepiņš.

06.12.2022. tika publiskota informācija, ka vēl viena SIA "Rīgas nami” atklāta konkursa rezultātā tika izvēlēta SIA "Rīgas nami” jaunā valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže, kas no 2020. gada kopā ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru Jāni Langi un SIA "Rīgas nami” padomes locekli Andri Liepiņu strādā VAS "Latvijas Dzelzceļš”, līdz ievēlēšanai jaunajā amatā būdama VAS "Latvijas Dzelzceļš” finanšu direktora vietniece un SIA "LDz ritošā sastāva serviss” padomes locekle, šobrīd saglabājot padomes locekļa amatu SIA "LDz ritošā sastāva serviss”.

Papildus, skaidrojot, ka atklāta konkursa rezultātā neizdevās piesaistīt vēl divus SIA "Rīgas nami” valdes locekļus, bez pamatojuma un konkursa par pagaidu valdes locekli tika iecelta Agra Languša, kas pirms tam tika iecelta SIA "Rīgas nami” Nekustamā īpašuma pārvaldes departamenta vadītājas amatā.

04.07.2022. SIA "Rīgas nami” padome uzsāka darbu, un viens no padomes uzdevumiem bija reorganizācijas procesa uzraudzība, jaunās kapitālsabiedrības struktūrshēmas izveide un kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādes vadība. Paralēli SIA "Rīgas nami” padomei reorganizācijas procesa efektvai īstenošanai tika izveidota reorganizācijas vadības grupa, kuru vadīja tai skaitā reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi - SIA "Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks” un SIA "Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule un SIA "Rīgas serviss” valdes loceklis Juris Redzobs.

Lai nodrošinātu reorganizācijas procesu, 2022. gada 9. maijā tika noslēgts kapitālsabiedrību reorganizācijas līgums, kas skaidri paredzēja, ka reorganizācijas ietvaros jaunajā struktūrā tiks pārņemti tikai kapitālsabiedrību darbinieki un iekšēju atlases konkursu rezultātā no pārņemto darbinieku vidus tiks izraudzīti departamenta vadītāji, savukārt reorganizācijas darba grupas pienākums bija uzraudzīt šos procesus.

Saprotot, ka saskaņā ar reorganizācijas līgumā ietverto reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi paliks bez darba, reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi ar SIA "Rīgas nami” (Andra Vārnas, Andra Liepiņa un Ilzes Bukuldes) padomes ziņu pieņēma sev mantiski labvēlīgu lēmumu par savu dalību iekšējos konkursos.

Šobrīd ir saprotams, ka jau sākotnēji, visticamāk, pastāvēja nelegāla vienošanās starp SIA "Rīgas nami” padomi, reorganizācijas grupu un, iespējams, Jāni Langi, ka, veidojot jauno SIA "Rīgas nami” struktūru, reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi, fiktivu atlases konkursu rezultātā, tiks virzīti departamenta vadītāju amatos, tādējādi saglabājot gan amatus, gan atalgojumu.

26.08.2022. reorganizējamo kapitālsabiedrību darbinieki saņēma izsludināto iekšējo konkursu vakanču kritērijus, kas precīzi atbilda Agras Langušas, Ingas Cerbules un Jura Redzoba izglītbai un darba pieredzei, ignorējot vispārpieņemto praksi, uzņēmējdarbības principus un loģiku.

Konkursu rezultātā par SIA "Rīgas nami” departamentu vadītājiem kļuva tā brīža SIA "Rīgas nami” pagaidu valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule, SIA "Rīgas serviss” valdes priekšsēdētājs Juris Redzobs un SIA "Rīgas Centrāltrgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša, kuru it kā neteši, bet kārtējo reizi, esot SIA "Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja amatā, iecēla Andris Vārna.

Par iespējamajiem pārkāpumiem un klajiem interešu konfiktem rakstiski tika informēts Jānis Lange. Rezultātā, mēģinot tikt vaļā no redzamākā un vājākā posma, 28.10.2022. Rīgas domes Komunikācijas pārvalde publicēja ziņu par to, ka Andris Vārna labprātīgi ar 01.11.2022. atstāj SIA "Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja amatu, kas tikai apliecināja Andra Vārnas sasaisti ar iepriekš minētajiem pārkāpumiem un sev pietuvinātu personu iecelšanu amatos.

Jautājumi par atlases konkursu kritērijiem un pieļautajiem likuma pārkāpumiem atkārtoti tika adresēti arī SIA "Rīgas nami” padomei, kā rezultātā, nesniedzot nevienu loģisku atbildi pēc būtbas, SIA "Rīgas nami” vadība paziņoja, ka lūdza neatkarīgus jomas speciālistus - zvērinātus advokātus, kuri specializējušies atbilstošās tiesību zinātnes jomās, veikt attiecīgu izvērtējumu un sniegt atzinumu, un pārkāpumi reorganizācijas procesā nav konstatēti.

Ar mērķi piesegt likumu pārkāpumus reorganizācijas procesā SIA "Rīgas nami” padome un valde, izmantojot publisko finansējumu, iepirka pasūtījuma atzinumu, kas nevis vispusīgi izvērtēja radušos situāciju, bet mēģināja rast kaut kādu pamatojumu faktiskajiem pārkāpumiem; uz aicinājumu publiskot konkrēto advokāta atzinumu SIA "Rīgas nami” norādīja, ka atzinums ir ierobežotas pieejamības informācija.

Amatpersonu bezdarbība un publiskas kapitālsabiedrības finanšu līdzekļu izšķērdēšana

04.07.2022. darbu uzsāka SIA "Rīgas nami” padome, kuras viens no uzdevumiem bija kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādes vadība.

23.02.2023. SIA "Rīgas nami” valde - valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže un valdes locekle Agra Languša - apstiprināja SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plānu, kas tai skaitā paredz SIA "Rīgas nami” vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādi par EUR 41 900,00.

Vidēja termiņa darbības stratēģija ir iekšējais plānošanas dokuments, ko izstrādā uzņēmuma vadība, it īpaši ņemot vērā, ka SIA "Rīgas nami” ir pieejams cilvēku resurss ar pieredzi vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādē. Šajā gadījumā plānošana, ka šāds dokuments tiks izstrādāts ārpakalpojumā, skaidri norāda, ka SIA "Rīgas nami” padome, sākot no 04.07.2022., nav apzinīgi pildījusi savus pienākumus, saņemot mēneša atalgojumu EUR 2160,00 apmērā, kā arī norāda, ka SIA "Rīgas nami” jaunā valde, saņemot mēneša atalgojumu - valdes priekšsēdētāja gadījumā EUR 7150,00 un valdes locekļa gadījumā EUR 6435,00 - nav kompetenta izstrādāt iekšējo plānošanas dokumentu, kas tikai kārtējo reizi norāda, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību vadībā tek virzītas personas, nevērtējot to profesionalitāti un atbilstbu ieņemamajam amatam.

Papildus SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plāns paredz iepirkumus "Amatpersonu civiltesiskās atbildības apdrošināšanas brokera pakalpojumi” par kopējo summu EUR 9 900,00 un "Vadības atbildības apdrošināšana” par kopējo summu EUR 9 900,00, tādējādi kopā plānojot iztērēt EUR 19 800,00 kapitālsabiedrības padomes un valdes vadības lēmumu apdrošināšanai, neskatoties uz to, ka pieņemot lēmumu kļūt par valdes/padomes locekli un saņemot noteikto mēneša atalgojumu, persona uzņemas atbildību, tai skaitā par saviem profesionālajiem lēmumiem.

Papildus, neskatotes uz to, ka SIA "Rīgas nami” ir nokomplektēta juridiskā daļa un personāla daļa SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plāns paredz 2023. gada laikā tērēt EUR 18 000,00 personāla atlases pakalpojumiem un EUR 20 000,00 advokāta pakalpojumiem, tādējādi iztērējot EUR 38 000,00 funkcijām, kas būtu jāpilda SIA "Rīgas nami” darbiniekiem.

Finanšu līdzekļu izkrāpšana maldināšanas ceļā

2022. gada 14. janvārī un 17.janvārī stipra vēja rezultātā tika sabojāts Sakņu paviljona jumta segums, par ko AAS "BTA Insurance Company” tika iesniegts atlīdzības pieteikums Komercīpašumu apdrošināšanas polises ietvaros.

2022. gada 20. oktobrī AAS "BTA Insurance Company” nosūtja lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības EUR 347 008.19 izmaksu SIA "Rīgas Centrāltirgus”.

AAS "BTA Insurance Company” Komercīpašuma apdrošināšanas polises Nr. LV-21- 40-10003672-9 (derīga no 10.01.2021. līdz 09.10.2022.) apdrošināšanas objekts ir ēku grupa, kas ietver visas SIA "Rīgas Centrāltirgum” piederošās, nomātās ēkas un būves.

2010. gadā tika uzsākti Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona rekonstrukcijas darbi, tai skaitā izbūvējot ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un apkures sistēmas. Saskaņā ar pieejamo informāciju atsevišķi no izbūves darbiem netika nodoti un joprojām nav nodoti ekspluatācijā.

SIA "Rīgas Centrāltrgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša apzināti ir noklusējusi informāciju par 2011. gadā ekspluatācijā nenodotajiem darbiem Sakņu paviljonā, par kuriem bija informēta, tādējādi maldinot un, iespējams, izkrāpjot no AAS "BTA Insurance Company” EUR 347 008.19.

No AAS "BTA Insurance Company” saņemtie EUR 347 008.19 līdz ar reorganizācijas noslēgumu tika ieskaitīti SIA "Rīgas nami” bankas kontā. 2023. gada iepirkuma plāns neparedz Sakņu paviljona jumta remontu, kas nozīmē ne tikai UNESCO mantojuma apzinātu degradāciju, bet SIA "Rīgas nami” vadības apzinātu bezdarbību un kaitnieciskumu.

2023. gada 3. februāra intervijā portālam RUS.LSM.lv SIA "Rīgas nami” preses pārstāvis apgalvoja, ka Sakņu paviljona jumta remonts tiks uzsākts tuvākajā laikā un rudenī tas darbosies, kā ierasts, tādējādi apzināt maldinot arī Latvijas sabiedrību.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...