Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Prokuratūrā šobrīd strādājam pie plāna, kā uzlabot institūcijas spēju vēl efektīvāk skaidrot tās pieņemtos lēmumus, īpašu uzsvaru liekot uz krimināllietām, kas sabiedrībai ir nozīmīgas un raisījušas plašu rezonansi,” – šis ģenerālprokurora Jura Stukāna stāstītais valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam ir izrādījiies blēņas un pasaciņas. Pietiek šodien bez plašākiem komentāriem publicē Lato Lapsas informācijas pieprasījumu Jurim Stukānam un atbildi, ko ģenerālprokurora vietā sniegusi prokuratūras administratīvā direktore.

Informācijas pieprasījums LR Ģenerālprokuratūrai

Šā gada 18. jūlijā Jūsu iestādes pašreizējais vadītājs Juris Stukāns pēc tikšanās ar valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču paziņoja:

„Esmu gandarīts, ka jaunievēlētais valsts prezidents savā dienas kārtībā ir iekļāvis jautājumus, kas saistīti ar efektīvu Krimināllikuma normu piemērošanu un krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu. Esmu vienisprātis ar Valsts prezidentu, ka sabiedrībai nepieciešama pārliecība, ka piemērotie sodi par noziedzīgiem nodarījumiem ir samērīgi un taisnīgi. Prokuratūrā šobrīd strādājam pie plāna, kā uzlabot institūcijas spēju vēl efektīvāk skaidrot tās pieņemtos lēmumus, īpašu uzsvaru liekot uz krimināllietām, kas sabiedrībai ir nozīmīgas un raisījušas plašu rezonansi.”

Es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs vēlos saņemt no Jūsu iestādes atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem:

1)Vai J. Stukāna solītais plāns”, „kā uzlabot institūcijas spēju vēl efektīvāk skaidrot tās pieņemtos lēmumus, īpašu uzsvaru liekot uz krimināllietām, kas sabiedrībai ir nozīmīgas un raisījušas plašu rezonansi”, ir izstrādāts?

2)Ja jā, kur un kā es varu ar to iepazīties un iepazīstināt ar to sabiedrību?

3)Ja mēneša laikā šāds plāns nav izstrādāts, kādu iemeslu dēļ tas nav izstrādāts?

4)Kuras Jūsu iestādes amatpersonas šo plānu izstrādā?

5)Kuras Jūsu iestādes amatpersonas ir atbildīgas par to, ka mēneša laikā šāds plāns nav izstrādāts?

6)Kāda ir Jūsu iestādes vadītāja – kurš šāda plāna izstrādāšanu apsolīja pēc tikšanās ar valsts prezidentu – atbildība par to, ka šāds plāns joprojām nav izstrādāts?

7)Kad ir plānots izstrādāt šo plānu?

Par iesnieguma izskatīšanu

Latvijas Republikas prokuratūrā (turpmāk – prokuratūra) ir izskatīts Jūsu 2023. gada 18. augusta iesniegums, kurā lūdzat informēt par prokuratūrā veiktajiem pasākumiem sabiedrības informēšanai par kriminālprocesos pieņemtajiem nolēmumiem.

Atbildot uz Jūsu iesniegumu, informējam, ka saskaņā ar Prokuratūras likuma 46. panta otro daļu prokuratūrā ir izveidots Administratīvā direktora dienests (turpmāk – ADD), kas ir prokuratūras struktūrvienība, kas nodrošina prokuratūras finansiālo un saimniecisko darbību.

Saskaņā ar ģenerālprokurora 2022. gada 27. jūlija nolikuma Nr. P-101-153-2022-00002 “Administratīvā direktora dienesta nolikums”4.12. apakšpunktu viena no ADD funkcijām ir iekšējās un ārējās komunikācijas nodrošināšana, tajā skaitā informācijas par prokuratūras darbību un aktualitātēm nodrošināšana sabiedrībai un masu informācijas līdzekļiem.

Atbilstoši ADD noteiktajai kompetencei tā viens no darbības virzieniem ir prokuratūras iekšējās un ārējās komunikācijas stratēģijas izstrāde un īstenošana, informācijas publiskošana par prokuratūras darbību un aktualitātēm prokuratūras iekšējā informācijas tīklā, oficiālajā tīmekļvietnē un sociālajos medijos.

Prokuratūrā ir izstrādāta un Ģenerālprokurora padomē 2023. gada 30. janvārī apstiprināta “Prokuratūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību stratēģija 2023.–2025. gadam” ar mērķi veicināt Prokuratūras darbības stratēģijā 2022.–2027. gadam izvirzīto mērķu sasniegšanu, īstenojot stratēģiski plānotu, proaktīvu, atvērtu, savlaicīgu un mūsdienīgu komunikāciju.

Viens no ADD darba plānā 2023. gadam ietvertajiem uzdevumiem ir līdz 2023. gada 31. decembrim izstrādāt iekšējo dokumentu projektus, kas nodrošinātu kvalitatīvāku un pilnvērtīgāku iekšējo un ārējo informācijas apriti, tostarp prokuratūras komunikācijas vadlīnijas.

Vienlaikus vēlamies paskaidrot, ka plāna, kā uzlabot prokuratūras spēju vēl efektīvāk skaidrot prokuratūrā pieņemtos nolēmumus, izstrāde un īstenošana ir iteratīvs un komplicēts process, kura mērķis cita starpā ir noskaidrot un izprast informācijas lietotāju vajadzības un vēlmes, apzināt un definēt problēmas, izvēlēties attiecīgu stratēģiju un risinājumus, kas visefektīvāk apmierinātu sabiedrības vajadzības.

Administratīvā direktore I.Grīnhofa.”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...