Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.

Viens no variantiem varētu būt, ka, tīri orientējoties pēc vislabākajām masu psiholoģijas metodēm, paziņojam, ka saules starojuma rezultātā ar kaut kādiem ķīmiskiem procesiem gaiss visur var pārvērsties par ļoti indīgu gāzu kokteili. Protams, ka labākais veids, kā aizsargāties no indīgā gāzu kokteiļa, ir pilnībā palikt visiem mājās.

Strauji panākam to, ka visā pasaulē mums piederošie mediji paziņo par milzu skaitu visās pasaules valstīs esošajiem indīgo gāzu saindētajiem, un nododam ziņu caur mums piederošām indīgo gāzu apkarošanas iestādēm, ka situācija ir kritiska uz katra soļa. Cilvēkiem nekas cits neatliek kā vien sēdēt mājās un lasīt mūsu paniku sējošās ziņas.

Nav grūti sameklēt simptomus indīgo gāzu kokteiļu upuriem, jo slimību, kurām raksturīgas problēmas elpot, temperatūras pieaugums, nogurums, ir jau pārpārēm. Pieņemsim, ka mums arī pieder iestāde, kura vēl pirms indīgo gāzu kokteiļu izplatības paziņo, kā noteikt, ka cilvēks cietis no tām, piemēram, meklējot dzīvsudrabu elpceļos – ļoti efektīvi, jo visur ir auto un caur to izplūdes gāzēm jebkurā gadījumā savs daudzumiņš dzīvsudraba visiem virmo.

Nevajag daudz, lai mūsu ziņas ar nepārtrauktiem sižetiem un pārslogotu mediķu attēliem būtu iebiedējušas cilvēkus gana daudz līdz tādam kolektīvās psihozes līmenim, ka cilvēkus sāk piemeklēt reāli fiziski simptomi un imūnsistēmas traucējumi, jo strādāt grūti, pārtikas nav. Protams, ka arī visas metodes, kā apieties ar šiem „gāzu upuriem”, mēs esam pasnieguši tik slīpēti, ka aizdomas, ka kaut kas īsti nav tīrs, maz kādam radīsies.

Tādā stāvoklī noturam cilvēkus pāris mēnešus, līdz tie jau nokļuvuši pastāvīgā baiļu stāvoklī un meklē izeju no tās, par kuru jau ilgstoši runā, ka to gatavo cītīgi mūsu pašiem piederošās iestādes.

Un tā mēs piedāvājam visiem mūsu vienreizējo risinājumu un glābiņu – vienreizēju tableti, kuru apēdot, cilvēka ķermenis adaptējas un vairs nav indīgo gāzu aizskarams. Ko gan mēs nevienam nesakam ir tas, ka ķermenī esošo dzīvsudrabu, kuru visi ar mūsu visai pasaulei izziņotajām metodēm identificē kā galveno cēloni visām kaitēm, pārveido par savienojumu, kas ir neskaitāmas reizes toksiskāks.

Tā kā visas valstis mūsu iespaidā jau ir panikā līdz galam un mūsu īpašā tablete steidzamības kārtā un bez jebkādām ierastajām analīžu metodēm ir vienīgais pieejamais līdzeklis, mēs to smuki izplatām pa visurieni.

Mēs tikai iesmejam, jo arī tie, kas lepni paziņo par mūsu tabletes drošumu un pārliecinoši labo iedarbību, ir mūsu pašu domubiedru grupas dalībnieki. Lai skaitu padarītu vēl prāvāku, atkal uztaisām kādu kārtīgu baiļu devu, ka banku konti tiks slēgti un aizliegts būs ārpus mājas ilgāk pa piecām minūtēm dienā uzturēties, ja neapēdīs mūsu tableti.

Tagad sēžam un skatāmies uz mūsu jau divsimt gadu plānoto lolojumu, kā lēnā garā, piespiedu brīvprātīgā kārtā neskaitāmi cilvēku pūļi mirst no saindēšanās, un tad sākam jau arī gatavot augsni, lai visiem paziņotu, ka „svētais lāpnesis” dos mūžīgo dzīvību un glābiņu no sērgām. Nedz mūs kāds var apsūdzēt par tablešu blakusefektiem, nedz arī mēs par tiem ļaujam kaut vienā medijā runāt.

Neesam jau diez ko maza iestāde, jo pieminam mūsu Pirmā ķēniņa 1014. gadā doto vēsti. Pieņemsim, ka pārsvarā strādājam Baltimorā un sevi dēvējam par mūsu pirmā ķēniņa vārdā karojošajiem „bruņiniekiem”, visi mūsu asociēto iestāžu darboņi ir virkne ķīmiķu un tā jau savus 200 gadus. Visbiežāk mūs dēvē par „neatkarīgo skotijas celtnieku brigādi”.

*Jebkāda līdzība ar reāli eksistējošu iestādi vai aktuāliem notikumiem sabiedrībā un politikā ir tikai nejaušība.

*Autoram nav nekādu sakaru ar vai dalības reāli eksistējošā iestādē, kura varētu nejaušības pēc atbilst kādam no tekstā minētajiem to raksturojošiem faktoriem, iezīmēm vai to veiktām darbībām.

*Tekstā minētais ir fikcija un nav uzskatāms par reālu aicinājumu uz vardarbību vai genocīdu, kā arī teksta saturs nav paredzēts tādu darbību glorificēšanai vai attaisnošanai.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

21

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

FotoKamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem – divkosība un meli. Pašsaprotams, ka katrai valstij ir savas intereses, bet…
Lasīt visu...

21

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

FotoEs palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ ir veicis, lai paliktu pie varas Ventspilī, es secinu, ka ne jau Opel Tigra un dzeltenā metāla aproču pogas ir fokuss tam, kas ir noticis. Mērķis ir kapitāldaļas un ietekme uzņēmumos.
Lasīt visu...

18

Elīnas Didrihsones tests

FotoJau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone un "Zvaigžņu karu" seriāla aktrise ir padzīta no lomas. Par ko? Runājot par politisko klimatu Amerikā, viņa rakstīja: "Ebrejus ielās piekāva nevis nacistu karavīri, bet viņu kaimiņi... pat bērni. Nacistu kareivji varēja tik viegli savākt tūkstošiem ebreju tādēļ, ka valdība vispirms lika kaimiņiem viņus ienīst vienkārši par to, ka ebreji. Ar ko atšķiras tas, ja es kādu ienīstu par viņu politiskajiem uzskatiem?" Viņa nepateica neko aplamu. To pašu man stāstīja holokaustā izdzīvojušais ebreju jurists Aleksandrs Bergmanis.
Lasīt visu...

12

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

FotoSestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss Latvijas basketbols kopumā. Zaudēja VEF un Ventspils, TTT un Varenie Runči, 3x3 izlase un Juglas skolas meitenes, zaudēja Latvija. 14 gadus esot kopā ar VEF Rīga, zinu, ka šis kā "tauriņa efekts" ietekmēs mūs visus.
Lasīt visu...

18

Fermas rullē

FotoUzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu sarunas partneriem, kuri analizē t.s. “stūmējus”. Manuprāt, nevajag analizēt nekādus “stūmējus” vai “piristus”, vienkārši ir jāļauj valdīkliem runāt pašiem, jāieklausās tajā ko valdīkli saka, un mums pašiem analizējot, jāizdara secinājumi.
Lasīt visu...

21

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

FotoKādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi un garīgo vadītāju Mārci Jencīti. TV pagājušā gada septembrī apkopoja iespaidīgu materiālu klāstu par reliģiskās organizācijas darbības stilu un veiktajiem pārkāpumiem – tai skaitā dezinformācijas izplatīšanu draudzes iekšienē, ne tikai piesaucot dažādus dziedināšanas brīnumus, bet arī izplatot dažāda satura informāciju par COVID-19 – to noliedzot vai brīžos, kad draudzes dalībnieki jābaida ar Elli uzsverot COVID-19 bīstamību, tādējādi pieprasot maksāt 10-tiesu vai bezierunu pakļaušanos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa šonedēļ nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...