Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Vai "Jaunais vilnis" kļuvis par Munkevica ķīlnieku?

Māris Dzenītis, Jūrmalas domes deputāts
10.02.2012.
Komentāri (39)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Galvenais strīds starp konkursa Jaunais vilnis rīkotājiem un Jūrmalas oficiālajām organizācijām ir par to, kurš, kā un kāpēc apsaimniekos Dzintaru koncertzāles kafejnīcu konkursa norises laikā.

Daudziem, iespējams, šķitīs, ka kafejnīcas apsaimniekošana nu gan ir sīkums, taču tā nav, jo galvenais interešu objekts ir ne jau pats pats konkurss un tas, kas notiek uz skatuves, bet gan tas, kas un kā notiek ap skatuvi, tai skaitā VIP viesi un to apkalpošana. Jau pirms gada konkursa rīkotāji nepārprotami norādīja, ka vēlas te būt paši ar savu ēdinātāju. VIP sektora apkalpošanā arī grozās visprāvākās summas, jo, atceramies, viena galdiņa cena bija mērāmā vairākos desmitos tūkstošos.
Šogad šis konflikts ir gājis vēl tālāk, jo Dzintaru koncertzāles kafejnīcas apsaimniekotājs janvārī esot nosūtījis konkursa rīkotājiem vēstuli, paziņojot, ka viss VIP sektors "pienākas" ēdinātājam un nevis konkursa rīkotajiem, turklāt konkursa rīkotājiem būs savi VIP viesi jāsaskaņo ar ēdinātāju. Un tas konkursa rīkotāju pacietībai pielika punktu.
Šo jautājumu citos gadījumos it kā būtu ļoti vienkārši atrisināt, taču ne šoreiz. Šis ir tas pats ēdinātājs, par kuru jau reiz bija "ķidāšana" KNAB. Te neslēpti parādās arī Jūrmalas domes bijušā priekšsēdētāja Raimonda Munkevica intereses, kura privātā apetīte nu var izjaukt pilsētai tik svarīgo pasākumu. Domāju, ka konkursa rīkotājiem, zinot par pilsētas vadītāju tiešu līdzdalību šajā konfliktā, bija diemžēl skaidrs, ka nekādas pretimnākšanas nebūs.
Šī gan ir ne tikai Jūrmalai, bet arī Latvijai tipiska situācija. Visi it kā runā, ka jāveicina, piemēram, tranzīts, bet ja kāds liels kravas turētājs tiek piesaistīts un jau tūlīt sāks strādāt, tad izrādās, ka bez oficiālajām struktūrām ir jāvienojas arī ar kaut kādu mistisku SIA, kurai izdevies privaizēt kādu nelielu ķēdes posmu, taču beigās izrādās, ka šī mazā posmiņa izmantošanas izmaksas ir pat lielākas nekā visam Latvijas tranzītakoridoram kopumā. Turklāt par to mazo posmiņu iepriekš nekas nav bijis zināms. Tāpēc pie mums arī ir tik maz investīciju, tik maz reālu jauno projektu tranzītā.
Latvijai ir raksturīgs arī nelabvēlīgais informācijas un emociju fons pret tiem cilvēkiem, kuri valstij var dot reālu un taustāmu labumu. Katru reizi sanāk gluži vai taisnoties par to, kāpēc mums tāds Jaunais vilnis vajadzīgs. Visvisādi bezatbildīgi politiķi gluži vai sacenšas, kurš kaut ko riebīgāku pateiks. Viņus diemžēl sadzird, bet tie, kas atbalsta, klusē. Tikmēr konkursa rīkotājiem, redzot cik daudz viņi Latvijai dod, gribas taču saņemt arī atzinību. Ja gadu no gada viņi vairāk dzird nevis atzinību, bet kritiku, tad nav jābrīnās, ka tas vadzis var reiz arī lūzt.
Kā bijušais Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības jautājumos, bet patlaban ierindas deputāts un uzņēmējs esmu pārliecināts, ka Jūrmalai un arī Latvijai Jaunais vilnis ir ļoti nepieciešams. Jau tagad ir aprēķināts, ka nekustamo īpašumu tirgus var sarukt par 20%. Taču, manuprāt, būtiskākais, ko veicināja Jaunais vilnis, ir vilkmes radīšana ekonomikā un investīciju piesaistīšanā. Uz Jūrmalu sabrauca ļoti ietekmīgi cilvēki, kas tikās ne tikai savā starpā, bet arī ar Latvijas rīcības cilvēkiem, tādējādi dodot iespējas, kuras, jāatzīst, mēs ne vienmēr pratām izmantot.
Es tomēr ceru, ka Jūrmala vēl neko nav pazaudējusi. Cik zinu, vēl jautājumus var kārtot un risināt, jo ne jau konkursa rīkotāji ir tie, kas iestājušies pozā, bet gan Jūrmalas dome. Ticu, ka arī konkursa rīkotāji paši nevēlas pamest jau tik ierasto Jūrmalu, taču, lai konkurs atgrieztos Jūrmalā, ir steidzami jāmainās gan Jūrmalas domei, gan arī Latvijas sabiedrības attieksmei.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...