Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mani patiesi priecē, ka mans iesniegums par dažādiem iespējamiem likumpārkāpumiem un pat iespējamām noziedzīgām darbībām ir sasniedzis dzirdīgas ausis. Vakar, piemēram, tviterī reaģēja Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs.

Tomēr, izlasot Borovkova kunga tvītu, mani nepamet jocīga sajūta. Jā, protams, ir bijusi minēto institūciju bezdarbība. To nav iespējams noslēpt. Bezdarbība ne mēnešiem, bezdarbība – gadiem! Taču šī bezdarbība un termiņu kavēšanas tēma (ko risinātu Kriminālprocesa likuma (KPL) grozījumi, kurus piemin Borovkova kungs), manuprāt, ir mazākā bēda.

Es atļaujos apgalvot, ka manis minētajā dokumentā ir daudz nopietnākas sadaļas skartas, piemēram:

- Elektroniskā notikumu reģistra datu manipulācijas. Šis reģistrs ir katra kriminālprocesa pamatdokuments. Tas satur informāciju par nozīmēto procesa virzītāju; tā tiešo priekšnieku. Piemēroto statusu procesa dalībniekiem. Svarīgākajiem pieņemtajiem lēmumiem kriminālprocesā. Citu svarīgāko pamatinformāciju. Es minu precīzu informāciju, kas nepārprotami liecina par to, ka notiek manipulācijas post factum;

- Ir skaidri minētas dienesta viltojuma (ja pareizi nosaucu atbilstošo pantu Krimināllikumā (KL)) pazīmes epizodē, kur man it kā tiek piemērots aizdomās turētā statuss; tiek piemērots drošības līdzeklis, bet pēc 4 dienām izrādās, ka procesa virzītājs ir gribējis „pabiedēt”. Precīzāk – apmaiņā pret liecību mainīšanu: šo nepiemēroto statusu „atcelt”;

- Es minu faktu, ko apstiprina procesa virzītāja lēmumā minētais, ka ir zuduši lietiskie pierādījumi – mani zvani uz numuru 110, kuru laikā informēju policiju par notikušo; izsaucu policijas ekipāžu un ātro palīdzību uz CSNg vietu.  Manuprāt, šis ir fundamentāls apstāklis. Tāpat kā elektroniskas notikumu reģistrs; elektroniskais kriminālprocesa reģistrs: šīm datubāzēm būtu jābūt „neaizskaramām”. T.i. informācijai tajās būtu jābūt „kā dzelzī iekaltai”. Kā ir iespējama situācija, ka informācija tiek modificēta? Kā iespējams, ka informācija tiek dzēsta?

- Es minu faktu, ka prokurore O.Stepanova savā lēmumā min pilnīgi nesaistītu noziedzīgu nodarījumu. Un man pat ir gandrīz vienalga, vai šis nodarījums kļūdas pēc „uzradās”, jo prokurore lēmuma taisīšanai izmantoja cita kriminālprocesa „template”, neizdzēsa vecos datus. Vai bija kādu apreibinošu vielu reibumā. Vai arī – pieņēma apzināti neloģisku lēmumu, lai to vajadzētu atcelt un varētu novilcināt laiku. Svarīgāk, manuprāt, ir tas, ka šis lēmums bija stājies spēkā. Vairākus mēnešus. Man jau bija inkriminēts (relatīvi) smagāks krimināls pārkāpums, par kuru paredzēta atbildība – līdz pieciem (!) gadiem cietumā! Noziedzīgs nodarījums, par kuru man nav pat nojausmas, kas nav minēts krimināllietas materiālos! Neviens šo „nelielo” problēmu pat nepamanīja. Ne procesa virzītāja tiešais priekšnieks, ne uzraugošais prokurors. Tikai pēc manas (kārtējās) sūdzības šis absurdais lēmums tika atcelts;

- Cik saprotu, pati šo krimināllietu veidošanās situācija esot vairāk nekā jocīga. Tipiski kriminālprocesus pēc KL 300.1.p. (t.i., apzināta nepatiesu liecību sniegšana) rosinot pēc tiesneša blakuslēmuma tiesā. Sak, tiesa lēma, kāda ir taisnība, nu tas, kas meloja, sagrozīja patiesību, tiek saukts pie atbildības. Šoreiz aktīva kriminālprocesa laikā, kur nav pat veiktas pamatdarbības (ne konfrontācija, ne atpazīšana, ne lietisko pierādījumu pārbaude), nevis tiek noskaidrota patiesība (tāds taču esot kriminālprocesa mērķis), bet tiek ierosināts blakusprocess pret cietušo. Tas ir jaunais veids, kā tiek izveikti kriminālprocesi? Kā tiek novērstas šaubas? Kā tiek noskaidrota patiesība?

Es uzskatu, ka šo krimināllietu materiāli NEparāda policijas un prokuratūras bezdarbību. Ne bezdarbība ir galvenā problēma. Es rakstīju sūdzības. Daudz sūdzību. Uzraugošajam prokuroram. Amatā augstākam prokuroram. Prokuratūras virsprokuroram. Jura Stukāna birojam. Un vienmēr (izņemot pašu lietas izskatīšanas sākumu, pirms tika safabricēta lieta pret mani) es saņēmu atteikumu. Atteikumus VISAM. Atteikumu veikt elementāras man (kā aizdomās turētajam) KPL 66.p. paredzētas darbības/tiesības. Veikt konfrontāciju. Veikt atpazīšanu. Veikt lietisko pierādījumu pārbaudi. Novērst fundamentālas nesakritības procesa dalībnieku liecībās. Iesniegt liecības. Man tika atteikts pilnīgi viss no iepriekšminētā. Bez JEBKĀDA pamatojuma. Šī NAV bezdarbība. Šī ir klaja KPL minēto normu neievērošana. Atļaušos apgalvot – dienesta pilnvaru pārkāpšana.

Es saprotu, ka (šoreiz) esmu ticis cauri „vieglām asinīm”. Lieta pret mani izbeigta. CSNg izdarītājs netiks noskaidrots. Dažādu amatu prokurori atrakstīsies. Bet, manuprāt, tēma ir daudz skarbāka. Tēma ir – vai mūsu valstī ir tiesiskums? Vai viss šis ir tikai „bezdarbība”?

Vai ir normāla situācija, kad/ja advokāts saka – man ir bail. Man atriebsies. Man pašam jāraksta iesniegums augstāk stāvošam prokuroram. J.Stukāna birojam. Jo – nu, ja uzraugošais atteica, nav ko sistēmu kacināt. Tā nav pieņemts. Te nopietni cilvēki iesaistīti. Tiešām? Tā ir normāla situācija? Un es nevainoju advokātu. Viņam ir ģimene. Viņam šeit, Latvijā, jādzīvo. Iespējams, šo atklājot, es jau daru (viņam) tikai sliktu. 

Borovkova kungs – tiešām Jūs visā šajā saskatāt tikai slinkošanu? Es pat nerunāju par pašu fabulu – viena pilsoņa piesegšanu; krimināllietas safabricēšanu pret citu. Vai arī, Jūsuprāt, ātrāki KPL termiņi risina visu? Sak, nepaspēs nolikvidēt lietiskos pierādījumus? Nepaspēs „pielabot” kriminālprocesa reģistru? Nepaspēs iebiedēt lieciniekus? Tiešām?   Es nesaku, ka (arī pēc mana – necilā pilsoņa viedokļa) KPL paredz nesamērīgus termiņus, bet, manuprāt, lielākās problēmas ir citur. Un tās labi redzamas:

Izveidotās elektroniskās sistēmas ir ar iespēju manipulēt ar tām. T.i.: modificēt ierakstus tajās, dzēst informāciju. T.i. šo sistēmu ieviešana nevis ir novērsusi manipulēšanas iespēju, bet tieši pretēji – manipulēts tiek nepārtraukti. Ja agrāk varēja paskatīties mapītē un „melns uz balta” redzēt kaut kriminālprocesa pamatdatus, tagad šāda informācija vairs nav pieejama. Jāraksta iesniegums, uz kuru atbildēs MĒNEŠA laikā! Un man kā pilsonim parastajam nav NEKĀDU iespēju pārliecināties par aktuālo situāciju. Pārliecināties par sniegtās informācijas patiesumu;

Agrāk katram dokumentam bija minēts datums, tā kārtas numurs. Kaut minimāla informācija, kas ļāva pārliecināties, kad/kā šis dokuments tapis. Šajās manis minētajās krimināllietās ir neskaitāmi gadījumi, kad ir skaidri redzams – dokumenti tiek ģenerēti ar atpakaļejošiem datumiem; netiek izsūtīti. Un atkal – ne man, ne manam advokātam reāllaika apstākļos nav iespējams pārliecināties, vai lēmumi pieņemti. Vai tie izsūtīti. Jā, protams, advokātam ir iespēja veikt „čomu” zvanu uz prokuratūru, sak – kā mums tur? Bet formāli – raksti iesniegumu, mēnesi gaidi atbildi;

Galvenais - pilnīgs tiesiskuma iztrūkums. Visi – prokurori, amatā augstāki prokurori; izmeklētāji var neievērot KPL, KL rakstīto. Tieši tik vienkārši. Ja tik vienkāršās lietās kā šīs var bez pamatojuma atteikt visu (kā jau minēju – liecību pārbaudi; konfrontāciju; atpazīšanu; lietisko pierādījumu pārbaudi), man pat bail iedomāties, kas notiek smagākos „gadījumos”. Un neviens neredz problēmu šajā problēmā.  

Borovkova kungs, vai tiešām es esmu vienīgais, kurš ir pamanījis šo „bezfiltru”? Vai es esmu vienīgais, kuram ir radusies sajūta, ka veco papīra kalnu likvidēšana un šo elektronisko sistēmu ieviešana ir pavērusi neierobežotas iespējas beztiesiskumam? Vai tiešām tikai manā gadījumā KPL 66.p. minētās tiesības tiek klaji ignorētas? Vai krimināllietu safabricēšana ir tik ikdienišķs pasākums, ka pat vairs nav pieminēšanas vērts? Vai, galu galā – iespējama kriminālo autoritāšu jumtošana ir KPL termiņu tēma? Divu mēnešu termiņš atrisinās šo nodarbi? Vai tiešām tikai manā gadījumā uzraugošie prokurori, amatos augstāki prokurori simboliski atrakstās? Tiešām mans gadījums ir tik unikāls?

Bet varbūt juristu saimei šāda sistēma der?

Man ir daudz jautājumu, bet maz atbilžu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...