Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo dienu laikā sabiedrībai kļuvusi zināma informācija par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aktivitātēm Ropažu novada pašvaldībā. Publikācijās norādīts, ka tām varētu būt saistība ar kukuļošanu un iepirkumiem.

Ja reiz korupcijas apkarotāji ķērušies klāt šai pašvaldībai, viņi pie reizes varētu pārbaudīt arī to, vai korupcija nav izraisījusi turpmāk aprakstītās Ropažu novada pašvaldības klaji un bezkaunīgi prettiesiskās izdarības nu jau aptuveni četru gadu garumā.

To mērķis ir prettiesiski nodrošināt ērtu piekļuvi vienas ģimenes (turpmāk sauksim to par VIP ģimeni) diviem īpašumiem uz citu privātpersonu un sabiedrības rēķina. Ja tas izdotos, VIP ģimene iegūtu tiesības bez maksas lietot privātpersonām piederošu ceļu, turklāt Ropažu novada pašvaldība šo ceļu uzturētu ‒ remontētu, tīrītu utt. ‒ un, ja nepieciešams, arī būvētu.

Starp citu, viens no VIP ģimenes locekļiem ir dalībnieks un valdes loceklis sabiedrībā ar ierobežotu atbildību, kas sniedz energoaudita pakalpojumus un piedalās iepirkumos. VIP ģimene ne reizi vien ir lielījusies ar «sakariem» dažādās valsts institūcijās.

Tagad sīkāk par Ropažu novada pašvaldības klaji un bezkaunīgi prettiesiskajām aktivitātēm nu jau aptuveni četru gadu garumā. Patlaban jau spēkā stājušies astoņi tiesu nolēmumi (spriedumi, lēmumi), kuros tiesa konstatējusi Ropažu novada pašvaldības prettiesisku rīcību pret vienu citu ģimeni (sauksim to par cietušo ģimeni), tas ir, pret privātpersonām, kam pieder daļa no minētā ceļa un kas iebilst pret to, ka ērtības VIP ģimenei Ropažu novada pašvaldība grib nodrošināt uz cietušās ģimenes un sabiedrības rēķina. Tātad Ropažu novada pašvaldība jau aptuveni četrus gadus veic nelikumīgas darbības, kuras konstatējusi tiesa jau astoņos nolēmumos (spriedumos, lēmumos), un šīs darbības ir VIP ģimenes interesēs.

Viena no Ropažu novada pašvaldības nelikumīgajām aktivitātēm ir centieni pretēji likumam privātpersonām piederošajam ceļam noteikt pašvaldības nozīmes ceļa statusu. Tas ir privāta īpašuma ‒ ceļa ‒ apgrūtinājums, kas dod tiesības pa to pārvietoties ikvienam un uzliek pienākumu pašvaldībai šo ceļu uzturēt un, ja nepieciešams, arī būvēt par sabiedrības līdzekļiem. Lai tādu statusu privātam ceļam piešķirtu, jāīstenojas konkrētiem likumā paredzētiem priekšnoteikumiem. Jebkurā gadījumā pašvaldība to drīkst darīt vienīgi tad, ja tas ir sabiedrības interesēs. Šajā situācijā tas tā nav, taču pašvaldība tādēļ neliekas traucēties un ar apbrīnojamu izdomu, neatlaidību un degsmi turpina darīt visu, lai savu prettiesisko mērķi sasniegtu. Cik gan sabiedrība būtu laimīga, ja ikviena pašvaldība tā pildītu savus pienākumus, ko tai uzliek tiesību normas!

Ceļš, kuram Ropažu novada pašvaldība tik dedzīgi vēlas noteikt pašvaldības nozīmes ceļa statusu, redzams šajā ekrānšāviņā no Ropažu novada Ropažu pagasta teritorijas plānojuma grafiskās daļas (teritorijas plānojums gan vēl nav piemērojams). Ekrānšāviņš skaidri parāda, ka pašvaldības nozīmes ceļa statuss šim ceļam piešķirts dažu privātpersonu interesēs, lai piekļūtu viņu īpašumiem, un no sabiedrības interesēm te nav ne vēsts. VIP ģimenei piederošie īpašumi atrodas pašā ceļa galā.

Tā ir publiski pieejama informācija, kas atrodama šeit: https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_25415, jāizvēlas fails «Ropazu_novada_Ropazu_pagasta_funkcionala_zonejuma_karte.pdf».

Vēl viens būtisks aspekts, kas nepārprotami liecina par korupciju, ir šāds. Citos gadījumos, kad dažu privātīpašumu īpašnieki Ropažu novada pašvaldībai lūguši noteikt pašvaldības nozīmes ceļa vai ielas statusu privātai teritorijai (ceļam, ielai), Pašvaldība šādu privātpersonu lūgumu noraidījusi. Atteikumu pašvaldība pamatojusi ar to, ka attiecīgais ceļš vai iela nodrošina piekļuvi privātīpašumiem, nevis sabiedriskai vietai.

Skat., piemēram, Ropažu novada domes 2021.gada 10.novembra lēmumu Nr.367 (prot. Nr.15/2021,12.§) «Par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu Tālivalžu ielas turpinājumam, Dzidriņās, Stopiņu pagastā, Ropažu novadā», pieejams: https://www.ropazi.lv/lv/media/9333/download, 21.‒25.lpp.; Ropažu novada domes 2021.gada 15.decembra lēmumu Nr.494 (prot. Nr.20/2021,8.§) «Par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu Vecdumbrāju ielai, Upesciemā, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā», pieejams: https://www.ropazi.lv/lv/media/11362/download, 8.‒9.lpp.

Ar ko gan VIP ģimene ir «vienlīdzīgāka» par tiem cilvēkiem, kuriem pašvaldība atteica piešķirt pašvaldības nozīmes ceļa statusu viņu īpašumos ietilpstošam ceļam? Tas nu beidzot būtu jākonstatē KNAB darbiniekiem.

Par Ropažu novada pašvaldības prettiesisko rīcību aptuveni četru gadu garumā, ko jau astoņos nolēmumos konstatējusi tiesa, KNAB ir informēts vairākkārt. Diemžēl KNAB pašvaldības rīcībā iespējamu korupciju nav saskatījis. Vairāki cilvēki, izdzirdējuši jautājumu «vai situācija, kad spēkā stājušies jau astoņi tiesu nolēmumi, kuros konstatēta pašvaldības klaji prettiesiska rīcība, kas turklāt ir vienas ģimenes interesēs, nevarētu liecināt par korupciju», sāka skaļi smieties. Kā jums šķiet ‒ kāpēc viņi smejas?

Cerams, ka jau uzsāktajā kriminālprocesā saistībā ar Ropažu novada pašvaldību iegūtā informācija liks korupcijas apkarotājiem pievērsties arī iepriekš aprakstītajām pašvaldības aktivitātēm, lai sabiedrībai nebūtu pamata smieties par viņu «neattapību» un nevēlēšanos saskatīt acīmredzamu korupciju.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...