Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Edgars Tavars un Ainārs Šlesers ir labi un sen zināmi Latvijas politbiznesa pārstāvji. Katram no viņiem ir savs žanrs un vairākas nišas, kurās abi ir ieperinājušies, bet mērķis vienmēr ir viens – vienkārši nopelnīt, lai neteiktu, ka izzagt Latvijas valsti līdz pēdējam centam.

Abi kungi pirms neilga laika ir vienojušies par kopīgu mērķi – ir “jāapgūst” aizsardzības budžets, jo tā ir garantēta nauda un nauda šajā sferā būs vēl lielāka: ņemot vērā ģeopolitiskās tendences, aizsardzības budžets tikai augs. Gan Šlesera, gan Tavara pārstāvēto politbiznesa projektu sponsorus ļoti interesē dažādi aizsardzības resoru gan esošie, gan turpmākie iepirkumi, kuriem viņi tikai pagaidām īsti netiek klāt, bet apetīte šiem politlopiem ir milzīga.

Tieši tāpēc abi kungi ir uz pilnu klapi ieslēguši savus “sabiedriskās domas veidotājus” un improvizētās troļļu fabrikas, lai drīzumā mainītu lietu kārtību aizsardzības ministrijā. Un tagad mazliet pastāstīšu, kuri sponsori, pēc manām domām un novērojumiem, grib apgūt konkrētos aizsardzības resora iepirkumus.  

Tātad, sāksim ar Edgara Tavara pārstāvētajiem sponsoriem. Ir tāda SIA “Belss”, kas dibināta tālajā 1994. gadā. Šī uzņēmuma vadītājs Tālis Ziediņš jau izsenis ir zināms, kā kvēls ZZS atbalstītājs un savu lojalitāti ir apliecinājis ar regulāriem naudas ziedojumiem Tavara vadītajai Latvijas Zaļajai partijai (LZP).

2017. gadā pat sanāca paskaļš skandāls par to, kā LZP aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa padomnieks Jānis Zablovskis neslēptā un brutālā veidā lobēja SIA “Belss” intereses aizsardzības resorā (https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/aizsardzibas-ministra-padomnieks-iepirkumos-lobejis-vienas-firmas-intereses.a249640/).

SIA “Belss” būtībā ir lielākais ieguvējs aizsardzības resora iepirkumos, un šeit būtu jānorāda arī tas, ka ne tikai aizsardzības resora. Par to jūs varat pārliecināties, iepazīstoties ar SIA “Belss” pa blatu iegūtajiem valsts pasūtījumiem: https://info.iub.gov.lv/lv/meklet/wn/SIA%20Belss/.  

Bet mēs zinām, kā Latvijā notiek ar iegūtajiem valsts pasūtījumiem – ir jādalās. Šajā gadījumā SIA “Belss” īpašniekiem (Ziediņu ģimenei) visticamāk bija jādalās ar Tavaru, un tālāk jau Tavars sadala naudu pārējiem bosiem.

Jānorāda, ka LZS ir labi pastrādājuši, aizsardzības resorā saliekot savus cilvēkus, lai viss valsts naudas apgūšanas mehānisms darbotos kā smērēts. Tātad LZS NBS vadībā ir ielikuši savus komandierus – gan NBS komandieri Leonīdu Kalniņu, gan NBS Apvienotā štāba priekšnieku Imantu Ziediņu, pat Ziediņa vietnieku Kasparu Zdanovski, - šie biedri vienmēr ir bijuši LZS virzīti kandidāti, kuri arī tagad nodrošina, ka NBS iepirkumos gandrīz vienmēr uzvar pareizie uzņēmēji.   

Kas varētu notikt tālāk – mūsu lielais par valsts prezidentu gribošais vizionārs ar miglā tītu komunista pagātni, tas pats pašpasludinātais krīzes menedžeris Uldis Pīlēns ļoti grib iegūt pāris lielos būvniecības iepirkumus, kurus drīzumā plāno izsludināt NBS.

Ja viss būtu atkarīgs tikai no NBS, tad lieta tiktu sakārtota viens un divi, bet šeit vēl būtu jāpārvar Aizsardzības ministrijas barjera, bet tur tās lietas nav tik labi sakārtotas un vairākiem aizsardzības resora vadošiem ierēdņiem nav “pareizās” izpratnes par to, kuriem uzņēmējiem būtu “jāuzvar”.   

Tagad pievērsīsimies vecajam un nemirstīgajam bēdīgi slavenajam kremļa kalpam Šleseram. Ir viņam tāds ziedotājs Arnolds Libeks. Cilvēciņš, maigi izsakoties, ir ar ļoti, ļoti nelāgu reputāciju. Jau kopš seniem laikiem viņš ir starpnieks munīcijas iegādes darījumos.

Viņš ir iekūlies neskaitāmos skandālos un nepatikšanās, tajā skaitā, manuprāt, bijis un joprojām ir saistīts ar Krievijas organizēto noziedzību, kuras uzdevumā nodarbojies ar ieroču kontrabandu uz Āfrikas valstiņām un vēl šur un tur. Būtībā Arnolds ir gatavs darīt jebko, ka tikai nauda nāk.

Šim cilvēciņam un viņa ģimenes pārstāvjiem pieder uzņēmumi SIA “Strēlnieks-A” un SIA “Zommer”, kuri jau ļoti ilgu laiku bija galvenie starpnieki attiecībā uz munīcijas piegādi gan iekšlietu struktūrām, gan aizsardzības resoram. Attiecībā uz iekšlietu resoru lietas joprojām ir sakārtotas – iepirkumi tiek veiksmīgi “uzvarēti”, un nauda nāk. Vēl jo vairāk tagad, kad Iekšlietu ministrs ir vecais komunists Māris Kučinskis (kāda starpība, tu šodien esi no PSKP, TP, LZP, ZZS, vai AS, bet rīt kaut vai no Platforma-21?), lietas turpina notikt, un pareizie turpina uzvarēt. Iesaku nedaudz pievērsties drīzumā gaidāmajiem ugunsdzēsēju depo atjaunošanas darbiem – tur jau vecie labie ZZS un AS sponsori jau pīrāgu ir sadalījuši.

Bet pirms kāda laika Libekam radās problēmas ar Aizsardzības ministriju, jo aizsardzības resors atteicās no politbiznesmeņa Libeka neatvairāmajiem pakalpojumiem un noslēdza iepirkumu ar SIA “Vairogs EU” par munīcijas iepirkumu. Un kāds pārsteigums – tieši tad uzradās “trauksmes cēlāji” par Aizsardzības ministrijas munīcijas iepirkumu. Un attiecīgi Šlesera troļļu ferma ar tās garīgo līderi Sandri Toču priekšgalā sāka aktīvi “celt trauksmi”.   

Jānorāda, ka daudziem Latvijas medijiem joprojām ir problēmas ar kritisko domāšanu un objektivitāti, kur nu vēl ar tā saucamo medijpratību. Atliek tikai nedaudz paguglēt, lai ieraudzītu, kas iepriekš ir “uzvarējuši” iepirkumus, kas ir ziedojuši konkrētām partijām un kas “ceļ trauksmi”, lai saprastu, no kuras puses vējš pūš, un izdarītu dažus uz faktiem balstītus secinājumus.  

Līdz ar to, kad jūs nākamreiz dzirdat, kad Tavars vai Šlesers kaut ko runā par šo tēmu, tad paturiet prātā šo kungu “sirdsšķīsto” motivāciju.  

Starp citu izskatās, ka Apvienotais Saraksts ar Šleseru vēl par šo to ir vienojošies, par ko mēs uzzināsim tuvākajā laikā. Vispār tāds interesants tandēms izveidojies…  krīzes menedžeri un krīzes izraisītāji ir metušies uz vienu roku, jo viens bez otra nevar eksistēt.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...