Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad 2021. gadā „Balcia” vēlējās ienākt OCTA tirgū Latvijā, izgaismojās biedrības "Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" (LTAB) patvaļa, pieprasot nepamatoti augstu iestāšanās maksu. Konkurences padome konstatēja pārkāpumus LTAB darbībā, un, lai segtu uzlikto soda naudu un juridiskos izdevumus, LTAB šogad plānoja palielināt OCTA cenas. Mēs, “Balcia”, tam nepiekrītam, un uzskatām, ka ir netaisnīgi likt transportlīdzekļu īpašniekiem maksāt par LTAB pieļautajām kļūdām. Arī jaunākajā Konkurences padomes ziņojumā norādīts, ka saskaņota OCTA prēmiju sadārdzināšana nav pieļaujama.

Situācijas apraksts īsumā

2021. gada maijā “Balcia” sāka kārtot formalitātes, lai iegūtu tiesības veikt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu (OCTA) Latvijā. Saskaņā ar OCTA likumu, lai sniegtu šo pakalpojumu, nepieciešams kļūt par LTAB biedru.

Lai kļūtu par LTAB biedru, ir jāveic divi vienreizēji maksājumi – iestāšanās nauda (pamatojot to ar savu iekšējo aktu) un iemaksa OCTA Garantiju fondā (to paredz likums). Sākotnēji LTAB prasīja “Balcia” vienreizēju iestāšanās summu 176 000 EUR apmērā. Vēlāk summa tika samazināta līdz 130 000 EUR, pēc tam atkal palielināta līdz 137 639 EUR.

2021. gada augustā “Balcia” vērsās Konkurences padomē ar iesniegumu vērtēt izveidojušos situāciju saistībā ar LTAB un tā biedru rīcību, kavējot jauna dalībnieka ienākšanu tirgū. Pamatojoties uz “Balcia” sniegto informāciju, Konkurences padome ierosināja lietu saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 101. pantā noteiktā aizlieguma pārkāpumu LTAB darbībās (Aizliegta vienošanās).

2022. gadā Latvijas Republikas Senāts apstiprināja, ka LTAB ir padots Finanšu ministrijai. Tajā pašā gadā Finanšu ministrija izdeva oficiālu lēmumu, kurā tika norādīts, ka LTAB nav tiesīgs prasīt iestāšanās maksu, kā arī atzīst, ka LTAB lēmumi par iestāšanās maksu ir prettiesiski.

2023. gada oktobrī LTAB informēja savus biedrus par Konkurences padomes vēstuli saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem. Pilna informācija par Konkurences padomes vēstulē norādīto LTAB biedriem netika iesniegta, atsaucoties uz konfidencialitāti un nespēju atklāt personu datus. Novembrī LTAB nosūtīja Konkurences padomei izlīguma piedāvājumu, pilnībā atzīstot pārkāpumus un rosinot nepiemērot maksimālo sodu.

2024. gada 3. janvārī Konkurences padome publiski pasludināja lēmumu LTAB lietā. Tajā tiek konstatēts Līguma par Eiropas Savienības darbību 101. pantā 1. punktā noteiktā aizlieguma pārkāpums LTAB darbībās, kā arī LTAB tiek uzlikts naudas sods 336 086 EUR apmērā. Lēmumā Konkurences padome arī skaidro, ka atbilstoši Konkurences likumam uz tiem LTAB biedriem, kuri nav bijuši iesaistīti konkurences tiesību pārkāpumu īstenošanā, nav pamats tieši vai netieši attiecināt naudas soda samaksu.

Vai iedzīvotājiem būtu jāmaksā par LTAB kļūdām?

Pēc aktuālākajiem CSDD datiem* Latvijā ir 919 261 reģistrēts, tehniskā kārtībā esošs un ar OCTA polisi apdrošināts transporta līdzeklis. Tas nozīmē, ka transportlīdzeklis ir vidēji katram otrajam Latvijas iedzīvotājam un visiem šiem cilvēkiem ir jāuzņemas finansiāla atbildība par LTAB patvaļu.

Konkurences padomes tikko publiskotais lēmums apstiprina LTAB prettiesiskās darbības, kā rezultātā LTAB ir piespriests naudas sods. Ņemot vērā iepriekš minēto, 2023. gada nogalē LTAB iekšējā biedru sapulcē virzīja 2024. gada budžeta projektu, kurš sevī ietver priekšlikumu budžetā iekļaut ar Konkurences padomes lietu saistītos juridiskos izdevumus un soda naudu.

Šos līdzekļus biedrība cer iegūt, paaugstinot LTAB biedru regulāro ieskaitījumu apmēru, tostarp OCTA ieskaitījumus no viena noslēgtā apdrošināšanas līguma (mainīgais maksājums). Biedru naudas mēneša maksu plānots pacelt no 3936 EUR + 0,39 EUR par katru pārdoto OCTA polisi uz 4869 EUR + 0,48 EUR par katru pārdoto OCTA polisi. Rezultātā LTAB biedra fiksētais mēneša maksājums pieaugs par 67% jeb 1954 EUR/mēn un ieskaitījuma apmērs par katru pārdoto polisi par 50% jeb 0,16 EUR.

Šādas biedru naudas izmaiņas nozīmētu OCTA polišu cenu pieaugumu. Konkurences padome savā jaunākajā ziņojumā informē LTAB un Finanšu ministriju, ja LTAB piemērotais naudas sods saskaņotā veidā tiks pārlikts uz patērētājiem, sadārdzinot polišu prēmijas, tas var rezultēties konkurences tiesību pārkāpumos.

Mēs kategoriski iebilstam šāda budžeta projekta apstiprināšanai, tomēr ar LTAB biedru vairākumu balsojumā lēmums stājās spēkā, un LTAB 2024. gada budžets tika apstiprināts.

Tā vietā, lai pilnībā atzītu savu vainu un uzņemtos atbildību, LTAB ir izvēlējusies soda naudas izmaksas segt no OCTA pircēju nākotnes maksājumiem par apdrošināšanu. Tas ir netaisnīgi un negodprātīgi, jo sods par jau veiktu pārkāpumu būtu jāmaksā LTAB biedriem, kas piedalījās pārkāpuma izdarīšanā, līdz ar to samaksa būtu jāveic no vēsturiski gūtajiem ienākumiem. Konkurences padomes lēmumā publiskotās LTAB biedru iekšējās sarakstes skaidri norāda uz LTAB patvaļu, pat atrodoties būtiskā valsts uzdevuma deleģējumā.

Mūsuprāt, tā ir ņirgāšanās. Šis mūsu viedoklis apdrošināšanas tirgus spēlētāju vidū nav populārs, tomēr uzskatu, ka segt soda naudu no Latvijas iedzīvotāju kabatām ir nekaunīgi. Turklāt LTAB paredzējusi, ka biedru ieskaitījuma apmēra paaugstināšana attiektos arī uz “Balcia”, kas nozīmē, ka būtībā cietušais daļēji apmaksātu pārkāpējam piespriesto sodu.

Ar cerīgu skatu nākotnē

Ņemot vērā notikušo, uzskatu, ka nākotnē Finanšu ministrijai būtu jāpalielina LTAB uzraudzība. To apliecina arī Senāta lēmums, ka ar OCTA likumu LTAB ir deleģēts valsts pārvaldes uzdevums – nodrošināt OCTA sistēmas sekmīgu darbību un valstij (Finanšu ministrijai) ir jākontrolē LTAB darbība šī uzdevuma izpildē.

Šobrīd joprojām OCTA likumā iekļautais tiesiskais regulējums nav sakārtots. Vēl vairāk - šobrīd Saeimā ir iesniegti priekšlikumi grozījumiem OCTA likumā, un tie nevis sakārto iepriekš minēto, bet, gluži pretēji, vēl vairāk sašaurina LTAB deleģējamo valsts pārvaldes uzdevumu aprakstu, tādējādi mazinot Finanšu ministrijas pārraudzības tiesības pret LTAB. Šāds sašaurinājums būtiski palielina varbūtību turpmākai LTAB patvaļai.

Šobrīd likumprojektā nav iekļauti būtiski jautājumi, kurus būtu jāuzrauga Finanšu ministrijai. Piemēram, LTAB budžeta apstiprināšana (t.sk. LTAB biedru regulāro iemaksu apmēri), kas var tieši ietekmēt OCTA cenas. Ja OCTA grozījumu likumprojekts tiks apstiprināts, neievērojot tiesas judikatūru (Senāta lēmumu), vērsīsimies Latvijas Republikas Satversmes tiesā.

Katra atbildīga uzņēmuma pienākums pret tirgus dalībniekiem un patērētājiem ir rīkoties atbilstoši labas pārvaldības praksei. Visi uzņēmēji, tostarp LTAB biedri un “Balcia”, vēlas attīstīties un pelnīt, tomēr uzskatu, ka šāda apzināta cenu celšana un nepamatotu lēmumu pieņemšana nav labākais veids, kā to darīt.

Savos lēmumos cenšos vadīties pēc principiem, kuri veicina veselīgu, konkurētspējīgu apdrošināšanas tirgu. “Balcia” ir pierādījums, ka ir iespējams attīstīt uzņēmumu, kurā ir caurredzama pārvaldības prakse un tiek pieņemti plānoti, pamatoti un konkurenci veicinoši lēmumi. Es ceru, ka 2024. gads visiem Latvijas uzņēmumiem nesīs izaugsmi un katrs vadītājs sevī atradīs motivāciju rīkoties pēc labākās sirdsapziņas, lai kopā veidotu labāku Latviju.

*CSDD Transportlīdzekļu dati, 2023. Pieejams: 

https://www.csdd.lv/transportlidzekli/transportlidzeklu-ikmenesa-dati

Konkurences padomes lēmums: 

https://lemumi.kp.gov.lv/storage/files/20231221_KP_LTAB_LEMUMS_PUBL.pdf

* “Balcia Insurance SE” valdes priekšsēdētājs

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...