Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau vairākas nedēļas masu mediju dienaskārtībā ir skandāls, kas saistīts ar pārtikas iepirkuma līgumu Latvijas armijai. Manuprāt, daudz kas šajā skandālā vēl nav līdz galam izstāstīts un precizēts. Būtībā neviens nav runājis par to, kāda ir bijusi pašu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) loma šī iepirkuma tapšanā un, ļoti iespējams, arī slēptā tā izgaismošanā ar ļoti konkrētiem politiskajiem mērķiem.

Nez kāpēc neviens nav pievērsis uzmanību tam, ka līgumslēdzējpuses ir SIA “Zītari LZ” (komersants) un NBS Nodrošinājuma pavēlniecība, NBS Nodrošinājuma pavēlniecības apakšvienības, NBS Mācību vadības pavēlniecības štābs un arī Zemessardzes štābs. Paskatoties publiskotos iepirkuma komisijas dokumentus, ir skaidri redzams, ka šo iepirkumu gatavoja NBS cilvēki kopā ar Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centra (VALIC) cilvēkiem. Aizsardzības ministrijas loma visā šajā procesā ir bijusi stipri formāla.  

Un tagad pievērsīsimies NBS komandierim Leonīdam Kalniņam, kā teikt, ķersimies bifelim uzreiz pie ragiem, jo šim bifelim, ļoti, ļoti iespējams, ir bijusi diezgan būtiska loma tajā, kas pašlaik notiek.

Nedaudz vēstures – kad un kas iecēla Leonīdu Kalniņu par NBS komandieri. Tas notika 2017. gada sākumā, un to izdarīja ZZS aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un ZZS prezidents Raimonds Vējonis (bijušais aizsardzības ministrs pirms Bergmaņa).

Būtībā jau 2016. gadā tika izlemts, ka Kalniņš tiks virzīts par NBS komandieri, jo no Zemessardzes komandiera amata viņš tika strauji “pacelts” augšā kā NBS Apvienotā štāba priekšnieks un pēc pāris mēnešiem jau tika nominēts kā NBS komandieris. Šis bija ļoti neparasts gadījums, jo nekad iepriekš neviena politiskā partija nebija tik ļoti atklāti iesaistījusies NBS komandiera izvēles procesā un vēl tik brutāli “pacēlusi” un nolobējusi kādu konkrētu kandidātu.

Nonākot NBS komandiera amatā, Kalniņam bija jāatstrādā saviem labvēļiem par straujo kāpienu pa karjeras kāpnēm. Atstrādāšana notika tajā, ka NBS rīkotajos iepirkumos uzvarēja pareizie komersanti. Šajā Kalniņa atstrādāšanas darbā ļoti svarīgu lomu ieņēma un joprojām ieņem iepriekšējais NBS Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris un tagad NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks apgādes jautājumos brigādes ģenerālis Kaspars Zdanovskis. Tā ir tā pati persona, kuras pakļautībā bija vienība, no kuras tika nozagtas ASV dāvinātās nakts redzamības iekārtas un pēc tam atklājās, ka Zdanovska vadītajā vienībā valda totāls haoss (https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/armijai-nozagtas-nakts-redzamibas-ierices-bijis-asv-davinajums-dazadas-preces-iznestas-teju-10-gadu-garuma.a485426/).

Bet Kalniņš vēlāk Zdanovski paaugstināja amatā, un tagad viņš atbild par visiem NBS iepirkumiem. Kāpēc tieši tāda neizskaidrojama Zdanovska piesegšana no Kalniņa puses? Varbūt tāpēc, ka ādažniekam Zdanovskim ir ļoti tuvas un draudzīgas attiecības ar ZZS un Apvienotā saraksta (AS) sponsoriem un atsevišķiem politiķiem, kuriem ZZS aizsardzības ministra Bergmaņa laikā ļoti, ļoti veicās NBS iepirkumos, nemaz nerunājot par tiem debilajiem laikiem, kad pie teikšanas bija Tautas partijas ercens Atis Slakteris?  

Vai mēs atceramies, kāpēc tik ļoti ilgi nevarēja sastādīt šo valdību? Aizkulisēs visi runāja par to, ka AS sev bija paredzējuši aizsardzības ministra amatu, kuru ieņemtu vai nu Bergmanis, vai Rajevs, bet politiskā tirgus dēļ neizdevās izdabūt sev šo amatu. Tieši tāpēc AS un ZZS cilvēki iedarbināja Kalniņu un Zdanovski, kuriem bija pa saviem kanāliem jāaktualizē “problēmas” aizsardzības nozares iepirkumos un uzreiz jāsit pa jaunizcepto aizsardzības ministri Mūrnieci.

Jāatzīst, ka sitiens sanāca ļoti labs un var manīt, ka Mūrnieces kundze nav radusi piedalīties kārtīgā politiskajā boksa mačā, kur jāmāk “turēt” sitienu un arī bliezt pretī. Tā nu mēs redzam, ka NBS vadība ar komandieri Kalniņu priekšgalā ir iesaistījusies politiskajās spēlītēs un ir kā rīki atsevišķu politisko partiju rokās, par nožēlu jāatzīst.

Mēs arī ļoti labi redzam kā publiskajā retorikā vadoši AS personāži ļoti aktīvi iesaistījās, lai sistu pa Mūrnieci, jo AS joprojām vēlas šo amatu. Redzēsim, vai Mūrniecei pietiks politiskās gudrības un vai viņa mācēs sist pretī AS un tiks galā ar politiskajiem komandieriem, kuri sēž NBS vadībā. 

Un noslēgumā vēl daži atgādinājumi par NBS komandieri Kalniņu, kurš ir ļoti labi izskolojies pa Sarkanās armijas karaskolām (1975. - 1979. Viļņas augstākā pretgaisa aizsardzības karaskola - automātiskās vadības sistēmas inženieris, 1987. - 1990. Harkovas kara inženieru akadēmija - operatīvi taktiskās AVS vadība), varu saderēt, krievu okupantu mēlē viņš prot sarunāties labāk nekā mātes valodā.

Ņemot vērā ģenerāļa Kalniņa ļoti sarkano pagātni ļoti sarkanajā padomju okupantu armijā, nav šaubu par to, kāpēc vecie ZZS komunisti viņu tik cītīgi un uzstājīgi virzīja par NBS komandieri? Varbūt tāpēc, ka jau no agras jaunības Kalniņš ir bijis ļoti, ļoti uzticams padomju armijas kadrs, kā to ļoti krāšņi atklāj laikraksts “Komunārs” 1976.gadā (http://periodika.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#panel:pa|issue:457147|article:DIVL81|query:Leon%C4%ABds%20Kalni%C5%86%C5%A1%20).

Ļoti iesaku visiem iepazīties ar šo padomju laiku publikāciju, kurā atklāts, kā topošais padomju sarkanās armijas virsnieks tiek stādīts priekšā kā nākamā Padomju armijas spožā zvaigzne. Raksta autors šādi atspoguļo tikšanos ar topošo virsnieku Kalniņu: “Šī militārās audzināšanas stunda aizritēja nemanot, bet vēl bija tik daudz ko pastāstīt un atbildēt uz neskaitāmajiem jautājumiem. Vidusskolēni (īpaši meitenes) sajūsminājās par Leonīda patstāvīgumu, iegūto rūdījumu, apbrīnoja viņa dziļo erudīciju politiskās dzīves jautājumos.”

Izskatās, ka Kalniņa padomju laiku erudīcija politiskās dzīves jautājumos nekur nav pazudusi un turpinās nu jau atjaunotajā Latvijā kopā ar komunistu pēctečiem no ZZS un AS. Varbūt tieši tāpēc viņš tik ļoti neieredz NA un tā izpaužas viņa politiskā atriebība, bet varbūt viņam labpatiktos aizsardzības ministra krēslā redzēt bruņurupuču svērēju Bergmani vai Rajevu pikšķam par to, ka šim nav un nekad nebūs pielaides valsts noslēpumam? 

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...