Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vakcinācijas bumerangi

Lauris Galiņš
26.03.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad ir pilnīgi skaidrs, ka ar pašreizējo politiku šie mērķi ir nesasniedzami pat ar piespiedu līdzekļu izmantošanu.

Monopolrisku cena – neuzticība

Ja valdība atmestu vēlmi nopelnīt uz monopoliem vai korupcijas, tad tai būtu jāatsakās no jelkādiem monopoliem un būtu jāsaprot, ka nepieciešams paplašināt to potenciālo klientu loku, kas vakcīnas pieņem brīvprātīgi, - valdībai jānodrošina iespēja cilvēkiem pašiem izvēlēties jebkuru vakcīnu, kuru cilvēki būtu gatavi pieņemt, bez visiem zināmajām AstraZeneca vai Moderna, kuras piedāvā par brīvu.

Tajā skaitā par samaksu vajag piedāvāt Sibīrijas balto, Uhaņas gaišo, Vjetkongu strīpaino vai Antarktīdas zaļo neatkarīgi no to izcelsmes, - jāņem vērā, ka tās ir akceptētas citās valstīs, līdz ar to arī pie mums tām ir jābūt derīgām vakcinācijas pases saņemšanai.

Legālā diskriminācija korupcijas piesegā

Pašreizējās politikas apstākļos, kas nosaka derīgās un nederīgās vakcīnas, nav iespējams izskaidrot, kādēļ Krievijas vai Ķīnas pilsoņiem citādas vakcīnas ir gana labas lai viņus apkalpotu, teiksim, Vecrīgas bārā, bet, piemēram, ES pilsoņiem tās pašas vakcīnas nav derīgas un šī iemesla dēļ viņus neapkalpos? Kur loģika?

Vai ES piespiedīs citas valsts pilsoni vakcinēties atkārtoti ar ES derīgo vakcīnu? Protams, ka nepiespiedīs vakcinēties atkārtoti un atzīs par labām esam arī citu valstu vakcinācijas, jo atkārtota vakcinācija būtu pārāk liels apdraudējums cilvēka veselībai.

Diezgan amizanti izskatās, ka vakcīnu piegādes “konkursos” uzvar tādi uzņēmumi, kuriem nav atbilstošu loģistikas ķēžu vai nav atbilstošas pieredzes, un ne mazāk kritiski vērtēju idejas par bruņoto spēku iesaisti šo funkciju veikšanai, jo ar tādu uzdevumu šie spēki nekad iepriekš ar to nav nodarbojušies.  

Kapitālismā loģistikas funkciju var veikt jebkurš uzņēmums, kam ir pieredze un loģistikas resursi, un tam nav nepieciešams nekāds konkurss, visu noteiks tirgus - nosacījumi, kas arī izveidos piegādes cenu.

Sazvērestību teoriju iespējamā neiespējamība

Šaubos, vai pirmā līmeņa vakcīnas satur kādu nevienam nezināmu blakusproduktu, kas dotu iespējas vakcinētos identificēt (tautas valodā čiposana) vai manipulēt, izmantojot tehnoloģijas, - ja tā būtu, tad šīs vakcīnas varētu ražot vien daži izredzētie, pie kam viņiem visiem būtu jāpievieno šis slepenais blakusprodukts, kam ir viens avots.

Es gan nevaru apgalvot, ka arī pašreizējie ražotāji šādu blakusproduktu nepievieno, bet, ņemot vērā to, ka vakcīnas spēj saražot visi, kam vien ir iespējas, tajā skaitā pat tie, kas pamatā taisa ziepes, šaubos, vai šāda apmēra sazvērestības, kurās ir tik liels iesaistīto personu loks, būtu iespējams noslēpt.

Neskatoties uz to, ka es esmu diezgan skeptisks attiecībā sazvērestības teorijām un neticu tām vismaz tajā daļā, kas būtu attiecināma uz nanoproduktu pielietojumu jau sākumā, es tomēr izvēlēšos nevakcinēties tā iemesla dēļ, ka šo vakcīnu (ja tā reiz tās sākuši dēvēt) ietekme nav izpētīta, tāpat kā nav izpētīta DNS un RNS  nozare vispār, un īpaši attiecībā uz sekām, kādas var būt, ja iejaucas šajos dabiskajos kodos. Skaidra ir tikai likumsakarība, kas nosaka dabisko līdzsvaru - to, ka, iejaucoties šajos kodos, efekts vienmēr dos blakusefektu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

FotoPandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai. Politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi.
Lasīt visu...