Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vārda brīvība

Indulis Paičs
08.03.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ko grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām. Lai viņi netiktu vajāti (laužot sadarbības līgumus, atņemot statusu utt.) par to, ko domā un saka.

Kā to panāksim? Neļausim “cancel culture” būt? Kā tieši? Aizliedzot komentēt? Aizliedzot paust uzskatus? Sodot tos, kas soda?

Ja sekojam loģikai, tad taču arī interneta komentētājiem un aktīvistiem ir tiesības uz izteikšanās brīvību, kas ir tikpat neaizskaramas, kā tiem, kas cieš par saviem uzskatiem no šiem komentāriem…

Vai varbūt esam apmaldījušies trijās priedēs un patiesībā domājam daudz līdzīgāk, nekā pašiem šķiet? Verbāla agresija ir nepieņemama – gan teātra izrādes laikā, gan, komentējot šīs izrādes vai to režisorus. Žēl tikai, ka sava agresija liekas kā smalks un pamatots (inteliģents) joks, bet cita uzlietās samazgas… sāp.

Tev drīkst būt viedoklis, bet nav vienalga, kā tas tiek pausts. Esi korekts – nevis polit-korekts, bet cilvēk-korekts.

Un, ja Tu nepiekrīti, gribi pats būt “brīvs uzskatos un vārdos”, tad esi drosmīgs un izturi arī citu “brīvību uzskatos un vārdos”, kad viņi Tevi nicina, atstumj un "cancel'ē".

Es tomēr balsoju par to, ka vārdus ir jāmācās apvaldīt. Nevis uzskatu, bet izpausmes ziņā.

Ja kāds ir agresīvs pret mani, es norobežojos. Tas sakāms par fizisku vardarbību un arī par komentāriem internetā.

Un man ir aizdomas, ka šajā ziņā esam vienotāki, nekā šķiet.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

FotoPandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai. Politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi.
Lasīt visu...