Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis nav tiem, kuri apgalvo, ka nedz Dieva, nedz velna nav. Šis ir tiem, kuri zina, ka tad, ja cilvēks skatās tikai ar acīm un klausās tikai ar ausīm, viņš arī redz tikai to, ko viņam rāda, un dzird tikai to, ko tam atskaņo...

Velns ir pamanījies iemitināties visos cilvēkos. Atšķirība ir tikai šīs inficēšanās daudzumā un ilgumā, un apstāklī, vai slimība kļuvusi hroniska. Šis ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki nespēj dzīvot kopā, strādāt un pat izklaidēties... Visvairāk traucē tas, ka cilvēki viens otru kaitina un tracina. Kas tikai mūs citos cilvēkos nekaitina?! Gan tas, kā un ko viņš domā, gan tas, kā viņš runā, gan tas, kā viņš izskatās, kā iet, kā sēž, kā ēd. Iespējams, ka Tevi kaitina tas, ka šādi atļaujos rakstīt un domāt. Šis ir arī visu karu patiesais iemesls.

Nebeidzami konflikti starp bērniem un vecākiem, starp laulātajiem, starp nelikumīgi kopā dzīvojošajiem, ko maldīgi dēvējam par civillaulību. Civils akts ir tas, kas apstiprina laulības esamību, un juridiski civillaulība ir tā pati laulība, kas apstiprināta dzimtsarakstu nodaļā, vai to par laulību ir pasludinājis cilts virsaitis vai pat kaimiņš, vai garāmgājējs. Publiski pasludinājis un darījis visiem zināmu. Ja civilakta nav, tad tā ir nelikumīga kopdzīve vai kas cits, tikai ne laulība. Nebeidzami konflikti ir starp vecajiem un jaunajiem, starp ticīgajiem un neticīgajiem, starp potētiem un nepotētiem.

Citam pret citu ir iebildumi, un cits citu nevar ciest un paciest. Tikai pateicoties saprātam, gribasspēkam, audzināšanai un bailēm no likuma, sabiedrības attieksmes un nosodījuma vai pat soda, spējam savu nepatiku pret citiem atklāti nepaust. Tas neļauj mums rīkoties tā, kā patiesībā vēlamies. Tas neļauj attiekties pret citiem tā, kā patiesībā gribam darīt.

Bezvaras laiks

Brīžos, kad valstī nedarbojas likumi, kad ir tas, ko dēvē par bezvaras posmu, tad slepkavību, zādzību un vardarbības gadījumu skaits krasi palielinās. Tas ir tāpēc, ka likumsargi nedarbojas, tiesas nedarbojas un cilvēka līdz šim slēptās vēlmes nekas neierobežo.

To lieliski ilustrē notikumi četrdesmitajos, kad padomju varas vairs nebija, bet vācu vara vēl nebija ieradusies. Pa šīm dažām dienām notika daudz kas, par ko vēl šodien strīdamies, tiesājamies un laužam šķēpus.

Cilvēki šajās dienās nebija mainījušies, – mainījās tas, no kā viņi baidījās, jo nebija nepieciešams izlikties par tiem, kādi tie patiesībā nav. Šajās dienās liekulības melīgā maska nebija dzīves nepieciešamība, un notika tas, kam loģiski bija jānotiek.

Pasaki, tavuprāt, labiem cilvēkiem: «Ej un dari, ko vēlies! Tev par to nekas nebūs.» Un viņi ies un darīs, un tu būsi nelaimīgs par to, ka tiem atļāvi un tos mudināji.

Tiklīdz par to, ka nogalini, tev nekas nebūs, tā daudzi šo iespēju izmantos, kā arī citas daudz nekaitīgākas darbības un noziegumus.

Kā domā, kur radās tie slepkavu tūkstoši, kuri Dieva vārdā, komunistiskās partijas vārdā, miera un taisnības vārdā slepkavoja nevainīgus cilvēkus? Viņi tādi bija arī agrāk, tikai baidījās tā darīt. Bet, kad to viņiem atļāva un pat veicināja, tad ar lielu prieku ļāva vaļu emocijām un slepenībā turētām vēlmēm.

Pastāv mīts, ka cietums vai slikta kompānija sabojā un degradē. Patiesība, manuprāt, ir citāda. Cilvēks vienkārši meklē sev līdzīgos un attaisnojumu savai nelietībai. Viņš jau psiholoģiski un morāli tāds bija pirms nokļūšanas ieslodzījumā, – vienkārši vidē, kurā viņš līdz šim dzīvoja, tā rīkoties nebija pieņemts, bet cietumā tā ir norma.

Ir sen zināms, ka bērns ir jāaudzina, līdz tas var gulēt gultā šķērsām. Kad ir tik garš, ka gulēt šķērsām vairs nevar, audzināšanas laiks ir beidzies. Vairs neko mainīt nevar, ja audzināšanas nav bijis līdz tam, tad var piespiest, bet pārveidot vairs ne.

Izaugsme

Šo tūkstošiem gadu pierāda un apliecina neskaitāmi reāli pierādījumi. Cilvēks ir labs tikai tad, ja sliktam būt ir sodāma darbība. Šo zinot, atbilstoši tam tika rakstīta Vecā derība. Nekāda pārliecināšana, nekāda skaidrošana, nekādi aicinājumi, tikai draudi par nežēlīgu sodu spēja cilvēka ļaunās tieksmes ierobežot.

Jaunā derība ir domāta citam cilvēkam, un tai ir cits saturs, kas turpina Veco derību, bet jau ar citu morāli un citu attieksmi. Cilvēks bija mainījies, bija iemācījies slēpt savus ļaunos nolūkus, un tāpēc šim jaunajam cilvēkam bija nepieciešami citi vārdi, teikumu uzbūve un morāle.

Pirmsākumos bija tikai viens bauslis – no kāda koka kādu augli neēst. Tad cilvēks izauga līdz desmit baušļiem, un Jaunajā derībā to jau ir simtiem. Tas liecina kaut par lēnu, bet tomēr cilvēka izaugsmi un pietuvināšanos Radītājam. Ceļš vēl tāls ejams, bet virzība ir redzama.

Tas, ko dēvējam par kritušo eņģeli vai velnu, nevēlas šādu izaugsmi, un viņam izdodas gana veiksmīgi to bremzēt un novirzīt citā virzienā.

Baznīcas no vietas, kas ir maksimāli pielāgota sarunai ar Dievu, pārtop par sociālajiem dienestiem, par vietu, kur veic kādus rituālus, neapzinoties to jēgu. Garīdzniecība nevis palīdz cilvēkiem nokļūt debesīs, bet cenšas labiekārtot dzīvošanu šeit.

Homo sapiens

Cilvēkam piemīt arī dzīvnieciski instinkti, bet to ietekme uz cilvēka rīcību ir vājāka nekā dzīvnieku pasaulē. Jo Dievs ir cilvēku radījis kā saprātīgu būtni (Homo sapiens). Vājināto instinktu trūkumu kompensē saprāts, kas nepiemīt dzīvniekiem.

Un tomēr – dzīvnieks savus sugas brāļus nenogalina, bet cilvēks ar sātana inficētu saprātu, kas izpaužas nepatikā pret citiem, iedomībā, dusmās, alkatībā, lepnībā un citādi, gadās, ka pat ar prieku nogalina sev līdzīgos, kaut ir teikts – mīli savus tuvākos.

Nav pamanīts un novērots, ka vārnas iznīcinātu vārnas, vilki vilkus un odzes citas odzes. Citu sugu pārstāvjus – jā, bet savējos – ne. Cilvēks, klausot velnam, iznīcina cilvēkus un dzīvniekus, lai būtu, ko ēst, un arī tad, ja tie traucē vai apdraud. Cilvēks pat ir izdomājis un ieviesis «Sarkano grāmatu», lai aizsargātu dzīvās radības un pat augus, bet cilvēkus, tautas, nācijas, valstis ar lielu degsmi iznīcina.

Velnam pat ir izdevies vairumam cilvēku iedvest, ka viņa nav un ka kādas rases, īpaši baltās, pašnāvība ir saprātīga, pareiza, noderīga un veicināma rīcība. Velns ir arī ieviesis šo it kā nevainīgo vārdiņu «pašnāvība», kaut patiesībā tā ir pašslepkavība. Un, ja uz notiekošo skatās kā uz slepkavību, tas iegūst citus vaibstus un pelna citu attieksmi nekā kaut kāda tur pašnāvība.

Dieva sods

Tikko tu saskati kādu pretdabisku rīcību, tā zini, no kurienes tai aug kājas. Pretdabiskais notiek tikai sātana ietekmes rezultātā. Cilvēkam ir iespēja rīkoties pretdabiski vai dabiski.

Dabiski – tas ir tā, kā iesaka Dievs, bet pretdabiski – tas ir klausīt velna aicinājumam. Dievs nepieļauj, ka velns var izrīkot cilvēku, bet ļauj cilvēkam izvēlēties. Viņš nevienu nesoda, bet ļauj rīkoties pēc saviem ieskatiem un saņemt paša radītās sekas.

Šādas cilvēka izvēles rezultātā stiprākais dara pāri vājākajam. Stipra valsts apspiež un pakļauj vājākas valstiņas, bagātie laupa nabagus, sievietes slepkavo savus bērnus un sauc to nevis par slepkavību, bet par tiesībām rīkoties ar savu ķermeni. Un ne tikai tā dara, bet kareivīgi pieprasa – ļaujiet man nogalināt, man ir tādas tiesības, jo tas atbilst manām vēlmēm. Vainīgas nav sievietes, un vainīgi nav arī vīrieši kā konkrēta dzimuma pārstāvji, – vainīga ir infekcija, kas viņiem liek tā rīkoties un domāt. Un pret to nedz tablešu, nedz vakcīnu nav.

Palūkojies, kā notiek dzīvnieku pasaulē, kā mazuļa māte iet nāvē, bet cenšas glābt savu bērnu, taču cilvēks, sātana ietekmēts, mēdz rīkoties citādi.

Gribi zināt, kā izskatās sātans? Tas, kura eksistenci tu apšaubi vai noliedz... Dusmu brīdī ielūkojies spogulī, un tu to tur ieraudzīsi. Palūkojies uz citu dusmu pārņemtu seju vaibstiem un tu ieraudzīsi sātana seju.

«Padomi»

Palūkojies uz cilvēku, kurš priecājas par labi padarītu darbu, par bērna piedzimšanu, ielūkojies mīlas pārņemta cilvēka acīs, un tu redzēsi Dieva vaibstus. Velns cīnās ar Dievu, un viņu kaujas lauks ir cilvēka sirds.

Kad dusmu un naida pārņemts cilvēks nomierinās, viņš dusmās teikto un izdarīto ļoti pārdzīvo, tādējādi priecējot sātanu un radot papildus iespēju tam pazudināt cilvēku. Eu, viņš saka, tev ir stress, tev ir pārdzīvojums – ierauj, ieduries, relaksējies un viss sakārtosies. Tas palīdzēs aizmirsties.

Šādos brīžos cilvēks nespēj saprast, ka tas viņa atkarību no velna tikai pastiprina, tikai vēl vairāk degradē un pazudina. Tavas mocības var vienkārši izbeigt, nekādas mūžīgās dzīves nav, Dieva nav, dvēseles nav, tāpēc neniekojies, apēd sauju ripiņu, tu aizmigsi, un viss nesāpīgi beigsies. Pasūti savus nelabvēļus tālāk, atrisini šo. Izbeidz savas ciešanas, viņi nav tā vērti, lai tu par viņiem rūpētos, lai tu ar viņiem runātu un dzīvotu kopā.

Prātojumi

Kamēr cilvēks ir daudzmaz līdzsvarots un kamēr neveiksmes, nelaimes vai veselības stāvokļa pārmaiņas, kā arī finansiālie apstākļi to nav skāruši, viņš šo lasa un domā, ka gan jau tā nav. Gan jau nav tik slikti, bet, tikko tas tevi skar pa īstam, tā viss mainās un mani pesimistiskie prātojumi piepildās.

Ieklausies tajos, kamēr spēj, jo, kad tas tevi skars, būs par vēlu, un neko vairs nespēsi mainīt.

Neklausi blēņām par to, ka par pareizu un labu dzīvošanu tev Dievs pateiksies un par to tu tiksi paradīzē, bet, ja dzīvosi un rīkosies slikti, tad nokļūsi ellē. Dievam nevar pielabināties, un Dievu nevar sadusmot. Ir teikts, ja Dievs to pieļauj, tad kas es tāds, ka nosodīšu?!

Nav neviena, kas zina, kur tava dvēsele būs pēc ķermeņa nāves. Tas, ko mēs zinām, ir, ka tāds ar tādu savienojas. Ūdens ar eļļu ne, kaut ir, protams, veids, kā var savienot, un to sauc par emulsiju, bet tas ir demagoģisks stāsts par ko citu.

Ja pēc nāves dzīve ir, ja tev ir dvēsele, tad tā pēc ķermeņa nāves atradīsies tur, kur būs pulcējušies tādi paši vai stipri līdzīgie. Ja dzīves laikā būsi daudz un mērķtiecīgi zadzis, tad būsi zagļu sabiedrībā. Ja dzīves laikā būsi darījis pāri citiem, tad būsi starp varmākām, un nav zināms, vai būsi tur stiprākais un varenākais.

Šeit ir vairāk: https://www.youtube.com/watch?v=2E5HizLK26M

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

Foto1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt! Visu un daudz! Nesertificētas sejas maskas, 4 miljonus vakcīnu - paliks pāri, atdosim Āfrikai. Nedrošus testus par 15 miljoniem. Salātu receptes par pusmiljonu... Un, kad par to vajadzēs atdot parādus, tad jau spēkā būs cita devīze: “Pēc mums kaut vai grēku plūdi!” (Ludviķis XV). 
Lasīt visu...

21

Modelēšana – “KO DARĪT?”

FotoNesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”, “Stabilitātei” un “Tautas kalpi”. Dialogs beidzot ir sācies, un, iespējams, organizāciju loks paplašināsies. Tā kā es neesmu “pirdis dīvānā” un tikai driķējis rakstus, lai gan vārdam ir liels spēks, bet arī piedalījies vairākos pasākumos pret pašreizējo varu, atļaušos izteikt savas domas un dot dažus padomus.
Lasīt visu...

21

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

FotoČinavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par tūkstošiem salauztu likteņu.
Lasīt visu...

21

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

FotoBrīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ bojā iet vairāk nekā 8 miljoni cilvēku. Vairāk nekā 7 miljonus nāves gadījumu izraisa pati smēķēšana, bet aptuveni 1,2 miljoni nāves gadījumu ir saistīti ar pasīvo smēķēšanu. Vismaz 1,8 miljoniem no 5,478 miljoniem Covid-19 dēļ mirušo smēķēšana bija nāvi veicinošs faktors.
Lasīt visu...

21

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

FotoEs uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos vai dzīvesveidā, bet fiziska. Turklāt tiek propagandēta nepotēto pilnīga izdeldēšana, kas jau robežojas ar genocīdu.
Lasīt visu...

21

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

FotoSaeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu nedēļu laikā puse eiropiešu tiks inficēti. Kad sapratīsim, ka mēģinājumi apturēt Omikrona izplatību ir bezjēdzīgi?
Lasīt visu...

21

Bezroku antiutopija

FotoLai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas globālu farmaceitisko uzņēmumu bioniskās rokas zilā ANO karoga krāsā ar čipu, kas signalizē par svešas mantas piesavināšanos.
Lasīt visu...

21

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

FotoEksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar šo daiktu pazīstami. Pavisam cita lieta ir „zombējošais internets”. Šīs parādības vēsture ir pavisam īsa, bet tā strauji uzņem apgriezienus.
Lasīt visu...

21

Zahejs

FotoGarīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda. Viņš kļuva zināms un pat populārs tūkstošiem gadu. Viņu sauca Zahejs. Šodien par Zaheju teiktu, ka viņš bija korumpēts ierēdnis, ņēma kukuļus, vairoja savu labklājību uz citu rēķina.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...

Foto

Kur tad ir tās „reālās dzīves” priekšrocības, salīdzinot ar „virtuālo pasauli”?

Cilvēkiem piemīt indeve uzskatīt, ka, ja kas patīk viņiem, tad arī pārējiem tam jāpatīk. Ja...

Foto

Orvelisms

- Kāpēc turpināt balto krāsu saukt par balto krāsu?- Bet kā lai sauc balto krāsu? - Par zaļu, protams. - Kā tas ir? Kāpēc?...

Foto

Ko nevar celt, to nevar nest

Runa neiet, jo tai nav kāju un tāpēc tā nevar paiet. Runa nav arī par to, ka cilvēki būtu tendēti...

Foto

Nomērīta ES pseidobrīvības pavada

Kad ES iedzīvotāju vairākuma pretestības gars ir salauzts, tirāni palēnām atklāj kārtis. Nedēļu pirms Ziemassvētkiem EK prezidente Urzula fon der Leiena paziņoja,...

Foto

Ziemassvētku liekuļi

“Pasaules ļaunīšu” dienderi Dievzemītes augstajos krēslos Ziemassvētkos atļāvās atklāti paņirgāties par latvju tautu. Izliekoties, ka nav visa ļaunuma sakne mūsu valstī, šie sprukstiņi bārstīja...

Foto

Par lūkošanos anālās atveres tumsā kā vēstures finālā

Lieta ir patiešam nopietna. Publiskajā telpā parādās arvien vairak neapšaubāmu pierādījumu tam, ka Fukujamas prognozes par vēstures beigam...

Foto

Viss, kas nav no Dieva, ir no velna

Šis nav tiem, kuri apgalvo, ka nedz Dieva, nedz velna nav. Šis ir tiem, kuri zina, ka tad,...

Foto

Tie ir tie paši...

Tie paši, kas veic genocīdu ar piespiedu vakcināciju, kas uzspiež maskas, kas dala cilvēkus kastas......

Foto

Ja nereģistrēsieties, jūsu viedoklis „Delfus” vairs neinteresēs

Domājot par kvalitatīvas diskusiju telpas veidošanu, Latvijā vadošais ziņu medijs "Delfi" ieviesis izšķirošas izmaiņas rakstu komentēšanas iespējās, – turpmāk...

Foto

Vai mūsu veselais saprāts un dzīvotgriba uzvarēs?

Jums viss drošums tik tērauda bruņās, Bailes ņirgājas jūsu vispārdrošās runās. Jums prātus mierina asins un vīna tvaiks - Bet...

Foto

Tagad baidieties no omikrona!

25. novembra rīts pasaulē sākās ar paniku. Sākumā speciālistu vidū. Dienvidāfrikā tikko bija atklāts jauns Covid-19 paveids – ar milzīgu skaitu jaunu mutāciju,...

Foto

Psihiskās novirzes pēc potes

Esmu ievērojis, ka pēc potes pret kroņa vīrusu saņemšanas daži injicētie paliek dīvaini. Līdzīgos novērojumos dalās daudzi cilvēki. Vēl vakar viņu tuvinieks...

Foto

Vēstule vakcinatoriem un sertificētājiem

Sertificēt brīnumu. Jā, jā - es esmu brīnums. Tāpat kā tu, draugs. Kad es šķetinu laika pavedienu, tas mani atved pie Radītāja....

Foto

Daidžests: viņi ņirgājas par mums

Labklājības (jau pie šī vārda Dievzemītē var ierēkt) ministrs Gatis Eglītis, kurš ar īpašu apķērību neizceļas, publiski skaidri noformulē valdības politiku:...

Foto

Tas, kas nav dzīvojis, - tas taču nevar arī nomirt, vai ne?

Domāju, jābūt drosmīgiem un beidzot jāpasaka atklāti - ir pēdējais laiks nopietni izvērtēt tikšanās...

Foto

Šimbrīžam sazvērestības teorija

To, ka potēšanai pret kroņa vīrusu nav nekā kopēja ar rūpēm par veselību,  manuprāt, nesaprot vairs tikai pilnīgi naivuļi vai nelgas. Tomēr sociāli...

Foto

Dot vai ņemt?

Dzīves laikā mēs gan saņemam, gan dodam citiem. Kad patiesi jūtamies labāk – kad saņemam vai kad dodam paši?...

Foto

Kā pareizi īstenot savas konstitucionālās tiesības

Ļoti rūpīgi sekoju līdzi galveno Latvijas Satversmes “ekspertu” viedokļiem „Rododendra” akcijas laikā. Par pamatu ņemot iepriekš minēto ekspertu gudrākās un...

Foto

Kā saka, katrs saņem to, ko pelnījis

Kamēr Rīgā policijas uzraudzībā mēģina ziedēt rododendrs, Pavļutam jāsāk sist trauksmes bungas – Lielbritānijā jau VIENS cilvēks nomiris AR...

Foto

Valsts policija aicina iedzīvotājus pat nemēģināt īstenot savas Satversmē noteiktās tiesības

Saistībā ar aicinājumiem pulcēties pasākumā “Rododendrs” Valsts policija vērš uzmanību, ka šobrīd cilvēku pulcēšanās saskaņā...

Foto

Uzspiestā mirstības hronika

Cilvēkus biedē ar Covid-19 saslimušo un mirušo statistiku, turot stresā ik mīļu dieniņu. Kādu tas atstāj iespaidu uz ļaužu psihi, oficiozus neinteresē. Ir...

Foto

Sparāna nelikumīgās darbības tika fiksētas, pateicoties drošības iestāžu labai koordinācijai

Gada nogalē negaidīti ir aktualizējies jautājums par jauna Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja izvēli. Tas aktualizējās pēc...

Foto

No kara uz aizsardzību - un atpakaļ uz karu?

Pagājušajā nedēļā Rīgā tikās NATO ārlietu ministri. Apsprieda alianses attiecības ar Krieviju, Ukrainu un Baltkrieviju. Pilsēta pasākumam...

Foto

Stutes potei būt

Varbūt vēl ir cilvēki, kas naivi iedomājas, ka viņu sadarbības sertifikāts ir uz mūžiem. Nekā tamlīdzīga. Kad iedod velnam mazo pirkstiņu, viņš paņems...

Foto

Tā nebija nekāda provokācija, grāmatnīcas darbiniekiem tikai izskatījās!

Valsts darba inspekcija, veicot pārbaudes uzņēmumos, neizmanto provocējošas metodes vai taktiku. Tāda netika izmantota arī Jūsu norādītajā gadījumā, kas...

Foto

Viļņa Ķirša paziņojumi nav īsti korekti

Vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" vārdā vēlos atvainoties visiem rīdziniekiem, kuru pārvietošanās pa Rīgas ietvēm nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Situācija...

Foto

Kā ne tikai es, bet arī citi var nesolīt iekšlietu darbiniekiem

Kā bijušais iekšlietu ministrs vēršos pie valsts prezidenta un premjera ar jautājumu: kā tieši nākamā...

Foto

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes...

Foto

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

Zinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa...

Foto

Informatīvie tēli

Bieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis...

Foto

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl...

Foto

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

Nekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai...

Foto

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

Veselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par...

Foto

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

Pirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem...

Foto

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

Ierobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā...

Foto

Hunta, sargies buntavnieka!

Sāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī...

Foto

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

Ar apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā...

Foto

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

Arvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav...

Foto

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

Divu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap...

Foto

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

Pieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek...

Foto

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas...