Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu otrās grupas invalīds, kuram simptomu mazināšanai regulāri jālieto medikamenti, no kuriem par dažiem ārsts teicis liktenīgus vārdus - līdz mūža galam. Tā nu reizi mēnesī vai trijos sazinos ar ārstu, lai noformētu kārtējo e-recepti.

Taču pirmo reizi desmit gadu laikā aptiekā man paziņoja nevis, ka zāļu nav uz vietas un tās jāpasūta no noliktavas, bet ka to vispār nav noliktavā. Tā kā aptieku tīklam ir iespēja redzēt, kurā citā tīkla aptiekā vēl palikušas šīs zāles, palūdzu to noskaidrot.

"Jūrmalā nav," skanēja farmaceites verdikts. Nācās paskaidrot,  ka es nejautāju, kur nav, bet kur ir. "Rīgā," atcirta aptieķniece.  Nācās aizrādīt, ka Rīgā ir daudz šī tīkla aptieku un man interesētu doties tieši uz to, kurā konkrētās zāles var iegādāties. "Ir tikai divi iepakojumi Sarkandaugavas aptiekā," mazliet papukojusies un noburkšķējusi par uzmācīgo pacientu, paziņoja farmaceite, piebilstot, ka citur nav un nav arī zināms, kad būs, lai es gaidot, kad ražotājs piegādās.

Man gan šķita, ka pacientam, kuram tiek izrakstītas zāles hronisku sāpju mazināšanai, ir diezgan sadistiski ieteikt, izbaudot nepārejošas sāpes, gaidīt nezināmu nākotni, kad atrisināsies globālās zāļu piegādes problēmas.

Tā kā nebija īpašas vēlmes ceļot uz Sarkandaugavu, iegriezos „Saules aptiekā” Brīvības un Ģertrūdes ielas stūrī, kur pēc iepriekšējas pieredzes bija izdevies iegādāties zāles, kas citur nebija pieejamas. Tur arī paskaidroja, ka konkrētā medikamenta nav, bet piedāvāja divas un trīs reizes dārgākus medikamentus ar to pašu aktīvo vielu. Parēķināju, ka tomēr ir atšķirība, vai medikaments maksā 9 vai 38 eiro, un atteicos, samierinoties ar došanos uz Sarkandaugavu.

Sarkandaugavas „Mēness aptiekā” tiešām manas zāles bija, bet farmaceite paziņoja,  ka mana recepte ir nobloķēta un tās nav iespējams izsniegt. Ieteica sazināties ar aptieku, kurā biju iepriekš, lai tur tiktu veikta receptes atbloķēšana.

„Saules aptieka” paziņoja,  ka neko atbloķēt nevar un jāgaida, kad pēc 24 stundām recepte automātiski atbloķēsies. Tā esot e-receptes sistēmas kļūda.

Paskaidroju, ka nav ne mazākās vēlēšanās mērot ceļu no Majoriem uz Sarkandaugavu divas dienas pēc kārtas, un tad aptiekas vadītāja ieteica pasūtīt zāļu piegādi mājās,  kas maksāšot četrus eiro.  Es parēķināju, ka četri eiro ir mājās gatavotas vakariņas visai ģimenei un šādu summu es neesmu gatava ziedot kurjerdienestam. Turklāt zāles, kuras man nepieciešamas jau šodien, piegādās tikai pēc četrām dienām. Aleluja – četras dienas mocīties sāpēs. Urā!

Tomēr mērķtiecīgi vēlējos tikt pie savām zālēm par to cenu, ko biju pieradusi maksāt. Sazinājos ar Nacionālo veselības dienestu, kur informatīvā tālruņa operatore paziņoja, ka neko nevarot izdarīt, jo viņai nav tiesību izmantot personas datus.  Lai zvanot e-receptes tehniskajai daļai, kas problēmu atrisināšot. 

Tehniskā daļa savukārt paskaidroja, ka recepti atbloķēt var tikai „Saules aptieka” un sistēmas uzturētāji to nevar. Vienkārši „Saules aptieka” nekorekti aizvērusi neizsniegto recepti. Sazinājos atkārtoti ar „Saules aptieku”, kura spītīgi palika pie sava - 24 stundas un viss.

Zvanīju atpakaļ e-receptes sistēmas tehniķiem un lūdzu, lai viņi sazinās ar „Saules aptieku” un paskaidro, kas jādara, bet tehniķi lika man pašai zvanīt „Saules aptiekai” un teikt, lai „Saules aptieka” sazinās ar e-receptes sistēmas tehniķiem un noskaidro, kā veikt atbloķēšanu.

Ar šo ziņu, gluži kā spēlējot klusos telefonus, zvanīju atkal „Saules aptiekai”, kura turpināja malt par 24 stundām un āmen.

Sazinājos ar Veselības ministriju, kur ieteica atkārtoti vērsties Nacionālajā veselības dienestā un lūgt, lai NVD speciālisti sazinās ar Saules aptieku un visu izskaidro.

Kārtējo reizi zvanīju NVD e-receptes tehniķiem un teicu, ka ministrijā teica - jums šī problēma jāatrisina. Tad nu NVD darbiniece palūdza nosaukt „Saules aptiekas” telefonu (es gan nesaprotu, kādēļ man „Google” bija jāmeklē šis tālruņa numurs un kādēļ NVD darbinieks pats nevar internetā atrast telefonu) un solījās tuvāko divu stundu (!) laikā atzvanīt, kad recepte būs atbloķēta. 

Tātad man ziemas vidū tiek dota iespēja Sarkandaugavā divas stundas uz ielas pagaidīt. Aptuveni pēc divu stundu pastaigas pa Sarkandaugavas ieliņām, iegriežoties laiku pa laikam sasildīties kādā veikalā, sagaidīju zvanu no NVD, kur paskaidroja, ka viņi esot „Saules aptiekai” gan telefoniski izskaidrojuši, kas jādara, lai atbloķētu recepti, gan nosūtījuši e-pastā rakstisku skaidrojumu. Lai es tagad sazinoties ar „Saules aptieku” un noskaidrojot, vai recepte ir atbloķēta.

Nu labi, viens zvans „Saules aptiekai”, un problēma jau šķiet teju atrisināta. „Saules aptiekas” pārstāve apgalvo, ka visas NVD instrukcijas izpildījuši, un jautā, vai recepte ir atbloķēta. Skaidroju, ka es to nu nekādi nevarētu zināt, jo diez vai man ceļojumā uz Sarkandaugavu pēc zālēm ir paķēries līdzi dators, lai izpētītu savu e-receptes profilu.

Dodos uz aptieku un saku, ka recepte ir atbloķēta un esmu gatava pirkt zāles, bet farmaceite paziņo, ka recepte joprojām ir bloķēta. Kārtējais zvans „Saules aptiekai”, kura paskaidro, ka NVD instrukcijas esot atsūtītas pavisam citas problēmas risināšanai, bet ne receptes atbloķēšanai, un kārtējo reizi refrēns par maģiskajām 24 stundām.

Zvanu NVD, kuri paskaidro, ka „Saules aptiekai” ir nosūtītas visas instrukcijas, „Saules aptieka” paliek pie sava – instrukcijas nekam neder, gaidiet 24 stundas.

Aptiekas vadītājai pēkšņi iešāvās prātā ideja, ka varbūt var vienkārši sazināties ar ārstu, lai anulē bloķēto recepti un izraksta jaunu. Kā zināms, mūsu ģimenes ārsti pārsvarā sēž un kūļā kājas, gaidot, kad kāds varbūt piezvanīs un palūgs kādu receptīti vai nosūtījumu uzrakstīt. Parasti mana ģimenes ārste izlasa visus atsūtītos pacientu ziņojumus pēc pieņemšanas beigām un tad ķeras pie telefona un e-konsultācijām. Paskatījos pulkstenī un sapratu, ka jauna recepte arī varētu uztapt ne ātrāk kā vēl pēc divām stundām.

Te gan Laimes māte par mani apžēlojās, un ģimenes ārstes māsiņa nekavējoties reaģēja uz manu lūgumu un, saprotot sarežģīto situāciju, atļāvās palūgt dakterei manipulācijas ar e-receptēm izdarīt nekavējoties. Tā nu konstatēju, ka no brīža, kad sāku zāļu pirkumu, ir pagājušas apaļas 24 stundas, no kurām pēdējās četras pamatīgā stresā, nemitīgi sazinoties pa telefonu un atkal un atkal skaidrojot situāciju un saņemot maģisko vēlējumu – gaidiet vēl 24 stundas un ceļojiet 35 kilometrus ar vilcienu un trolejbusu kopumā četru stundu garumā divas dienas pēc kārtas!

Es nezinu, vai mani interesē noskaidrot, kurš melo – „Saules aptieka” vai NVD, bet skaidrs, ka lieliskā e-veselība, kas ir Krišjāņa Kariņa, Andas Čakšas, Ilzes Viņķeles un Daniela Pavļuta atbildība, nevis uzlabo iedzīvotāju veselību, bet rada papildu stresu un neērtības, kas nenāk par labu tiem, kuriem jau tā veselības uzlabošanai jālieto medikamenti.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...