Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zatlera reformu partija (ZRP) un Vienotība līdz pirmdienas vakaram cer vienoties par nosacījumiem, uz kādiem tiks izveidota trīs partiju koalīcija ar Nacionālo apvienūbu premjera Valda Dombrovska vadībā. Pašlaik šaurā lokā tiek meklēts veids, kā visiem nākamās koalīcijas partneriem justies šajā valdībā drošiem, ka vairākums neapies viņu pozīciju, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Runa ir par ZRP bažām kļūt par "mazo brāli" iepretim Vienotības un Nacionālās apvienības blokam.

ZRP, starp kuras jaunievēlētajiem deputātiem daudzi kategoriski iestājas par koalīcijas veidošanu ar Nacionālo apvienību, ir būtiski, lai nākamajā valdībā, ja partija piekrīt šādam koalīcijas modelim, tai būtu iespējas realizēt savus reformu solījumus. Tas lielā mērā atkarīgs arī no ministriju sadales starp partijām. Otrkārt, ZRP ir svarīgi koalīcijas līgumā iestrādāt veto tiesības, lai tā būtu droša, ka Vienotība un Nacionālā apvienība valdībā neveido bloku, apejot tās pozīciju. Pašlaik notiek sarunas par mehānismiem, kā to panākt.

ZRP koalīcija ar Saskaņas centru (SC), kurā nepiekrita iesaistīties Vienotība, pašlaik vairs netiek izskatīta kā reāla. Aizejošās nedēļas otrajā pusē ZRP ar SC bija neformāli vienojušās par amatu sadali Saeimā, parlamenta komisiju vadībā un prezidijā apejot Vienotības intereses. Tomēr vairāki avoti partijās Pietiek uzsvēra, ka šāds variants aplūkots tikai, ja ZRP paliktu opozīcijā, un pašlaik tas neesot aktuāli.

Lai gan iepriekš gan ZRP, gan Vienotība pieļāvušas darbu opozīcijā, pašlaik kā prioritāte izvirzīta vienošanās par koalīciju līdz pirmdienas vakaram, kad to Rīgas pilī gaida Valsts prezidents Andris Bērziņš. 

Koalīcijas sarunu vadību jau nedēļas otrajā pusē pārņēma premjers Valdis Dombrovskis, un Vienotības līdere Solvita Āboltiņa tajās vairs nepiedalījās. Pati politiķe to Pietiek skaidroja ar aizņemtību, piemēram, trešdien viņa sniegusi interviju NRA, bet piektdien bijusi vizītē Daugavpilī. Kā vēsta portāls kompromat.lv, Āboltiņa netālu no Daugavpils piedalījusies vietējā miljonāra Vladislava Drīksnes meitas privātās svinībās, kurās ieradusies dienesta automašīnā kopā ar Saeimas algotiem biroja darbiniekiem un miesassargiem.

Savukārt neoficiāli sarunu vadības nodošana Dombrovska rokās tiek skaidrota ar saspīlējumu, kāds ir starp Āboltiņu un ZRP līderi Valdi Zatleru, kas apdraudēja vienošanos. Tiem, kas ieinteresēti nākamās valdības saskanīgā darbā, tas rada bažas, kā abu partiju līderi spēs sastrādāties. 

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, ZRP neformālās sarunās piedāvājusi, ka varētu atteikties no ārlietu ministra amata, kam tiek apspriests bijušā Zatlera kancelejas vadītāja Edgara Rinkēviča vārds, par labu Āboltiņai. Ārlietu ministrs bieži atrodas ārpus valsts un ļoti reti piedalās valdības koalīcijas sanāksmēs, tādēļ šie apstākļi varētu mazināt spriedzi starp politiķiem. Pēc oficiāli neapstiprinātas informācijas, pret Āboltiņu kā ministri savā valdībā iebildis Dombrovskis. Premjers uz Pietiek jautājumu, vai tā ir bijis, neatbildēja. Savukārt Āboltiņa šādu informācijhu noliedza. "Dombrovskim nebūtu iebildumi pret mani neviena ministra amatā, bet par to pat nenotiek sarunas," īsziņā apgalvoja Āboltiņa. Tiek pieļauts, ka viņa varētu iegūt vietu Saeimas prezidijā. 

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...