Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada 2. aprīli LSM.LV tika publicēts no krievu valodas tulkots Natālijas Mihailovas raksts “Ne dienu bez svētkiem, kad kaut kur pārtraukts izmantot krievu valodu” , kas pirms tam, 29. martā, tika publicēts Latvijas sabiedriskā medija vietnē rus.lsm.lv.

Lūgums izvērtēt:

1) N.Mihailovas raksta saturu Latvijas Satversmē postulētā kontekstā:

“Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem un atguva brīvību, 1990.gada 4.maijā atjaunojot valstisko neatkarību uz valsts nepārtrauktības pamata. Tā godina savus brīvības cīnītājus, piemin svešo varu upurus, nosoda komunistisko un nacistisko totalitāro režīmu un to noziegumus.

Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas, latviskā dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības. Uzticība Latvijai, latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda, brīvība, vienlīdzība, solidaritāte, taisnīgums, godīgums, darba tikums un ģimene ir saliedētas sabiedrības pamats. Ikviens rūpējas par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem, nākamajām paaudzēm, vidi un dabu.”

2) N.Mihailovas rakstā minētā atbilstību Latvijas valsts valodas politikai, Valodas likumam https://likumi.lv/ta/id/14740-valsts-valodas-likums, valsts prezidenta paziņojumam Nr. 8 https://www.vestnesis.1v/op/2021/79A.7.

3) LSM izvēli publicēt portālā Natālijas Mihailovas rakstu, kaut autore savulaik saņēmusi apbalvojumu no Krievijas Federācijas vēstniecības, uz ko savā Twitter kontā vairākkārt norādījis deputāts Edvīns Šnore; viņas Facebook kontā lasāmas rasistiskas idejas un pasaules redzējums.

4) Publikācijas faktu sociālā un vēsturiskā aspektā Latvijas valsts drošības un Satversmes kontekstā. Vai objektivitātes labad rakstā ir pieminētas/izvērtētas padomju okupācijas sekas Latvijā.

5) Raksta autores un redakcijas patieso mērķi, ņemot vērā, ka gan Ukrainā, gan Latvijā un citviet notiek derusificēšanās procesi.

6) Raksta saturu un sniegt atzinumu, vai raksts aicina leģitimēt okupācijas sekas - divvalodību de facto Latvijā un vai tā ir pretdarbība Latvijas valsts valodas stiprināšanas politikai.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...